Při spuštění počítače se systémem Windows XP se zobrazí chybová zpráva STOP 0xD1

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 839876 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Příznaky

Při spuštění počítače se systémem Microsoft Windows XP je může se zobrazit následující chybová zpráva Stop po úvodní obrazovka systému Windows XP Zobrazí se:
STOP 0x000000D1 (0x0000001c, 0x00000002, 0x00000000, 0xf75ba58e)
DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL (d1)
Pokus o byl proveden přístup stránkované (nebo zcela neplatná) adresu na přerušení požadavek na úrovni IRQL, je příliš vysoká. To je obvykle způsobeno ovladače pomocí nesprávné adresy.

Příčina

K tomuto problému dochází z důvodu rasy, ke kterému dochází v kódu řízení spotřeby ACPI. Spor vznikne, když systém BIOS počítač obsahuje více tabulek a nejméně dvě tabulky obsahují zdroje napájení. To způsobí, že kód ACPI přístup uzly, které nejsou inicializovat, které vytvoří spor.

Řešení

Informace o aktualizaci Service pack

Tento problém vyřešíte pomocí nejnovější aktualizace service pack pro systém Microsoft Windows XP. Další informace získáte klepnutím na následující číslo článku databáze Microsoft Knowledge Base:
322389 Jak získat nejnovější aktualizaci service pack pro systém Windows XP

Informace o opravě hotfix

Podporovaná oprava hotfix je k dispozici od společnosti Microsoft. Tato oprava hotfix je však určena pouze problém popsaný v tomto článku. Použití této opravy hotfix pouze u systémů, ve kterých dochází k tomuto konkrétnímu problému. Tato oprava hotfix může být dále testována. Proto pokud není přísně tento problém, doporučujeme počkat na další aktualizaci softwaru, která bude tuto opravu hotfix obsahovat.

Pokud je oprava hotfix je k dispozici ke stažení, je sekce "Hotfix stažení k dispozici" v horní části tohoto článku. Pokud tento oddíl není uveden, obraťte se na podporu a služby zákazníkům společnosti, jak získat opravu hotfix.

Poznámka: Pokud nastanou další problémy nebo řešení potíží je vyžadován, pravděpodobně vytvořit samostatnou žádost. Výdaje na technickou podporu se bude u dalších otázek a problémů, které nelze vyřešit určitou konkrétní opravy hotfix. Úplný seznam telefonních čísel služeb zákazníkům společnosti Microsoft a podpoře nebo vytvořit zvláštní požadavek na službu navštivte následující Web společnosti Microsoft:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Poznámka: "Hotfix stažení k dispozici" formulář zobrazí jazyky, pro které je oprava hotfix je k dispozici. Pokud váš jazyk není uveden, je to, protože oprava hotfix není k dispozici pro daný jazyk.
Anglické verze této opravy hotfix má atributy souborů (nebo novější), jsou uvedeny v v následující tabulce. Data a časy těchto souborů, které jsou uvedeny v Koordinovaný světový čas (UTC). Při zobrazení informací o souboru, je převést na místní čas. Chcete-li najít rozdíl mezi místním časem a časem UTC naleznete, použijte na Časové pásmo Karta v nástroji datum a čas v okně Ovládací panely.

Systém Windows XP

  Date     Time  Version      Size  File name
  --------------------------------------------------------------
  02-Apr-2004 17:48 5.1.2600.1502   179,328 Acpi.sys

Microsoft Windows XP 64-Bit Edition

  Date     Time  Version      Size  File name
  --------------------------------------------------------------
  02-Apr-2004 17:47 5.1.2600.1502   632,576 Acpi.sys

Prohlášení

Microsoft potvrzuje, že se jedná o problém v produktech této společnosti, které jsou uvedeny v části "Platí pro" tohoto článku. Tento problém byl poprvé opraven v aktualizaci Microsoft Windows XP Service Pack 2.

Další informace

Další informace získáte následující článek znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
824684Popis standardní terminologie používané při popisu aktualizací softwaru společnosti Microsoft

Vlastnosti

ID článku: 839876 - Poslední aktualizace: 22. května 2011 - Revize: 4.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Windows XP Professional
 • Microsoft Windows XP Home Edition
Klíčová slova: 
kbautohotfix kbwinxpsp2fix kbwinxppresp2fix kbfix kbbug kbqfe kbhotfixserver kbmt KB839876 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:839876

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com