Windows XP veya Windows 2000'de kullanıcının bir Uzak Masaüstü Bağlantısı oturum parolasını bir terminal sunucusuna kaydedip kaydedemeyeceğini denetlemenize olanak veren düzeltme

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 839918 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Giriş

Bu makalede, Windows XP veya Windows 2000 kullanıcıları, kuruluşunuzda parolaları bir Uzak Masaüstü Bağlantısı oturumunda, terminal sunucusuna kaydedip kaydedemeyeceğini denetlemenize olanak veren bir düzeltme açıklanır.

Uzak Masaüstü Bağlantısı oturumlarının bağlantı ayarları, Uzak Masaüstü olarak sabit diske kaydedilir (.rdp) dosyaları. Bir .rdp dosyası, bir terminal sunucusuna bir bağlantı için tüm bilgileri içerir. Örneğin, bir kullanıcı Uzak Masaüstü Bağlantısı iletişim kutusunda Genel sekmesinde Parolamı kaydet onay kutusunu seçmek üzere tıklatırsa, kullanıcının parolasını bir .rdp dosyasına kaydedilir.

Yeni BIR ilke ayarı, Windows XP'deki ve kullanıcıları bir Uzak Masaüstü Bağlantısı oturumunda parolaları kaydedebilir olup olmadığını denetlemek için kullanabileceğiniz Windows 2000'de kullanılabilir. Bu makalede açıklanan düzeltmeyi yükledikten sonra kullanıcılar parolalarını bir Uzak Masaüstü Bağlantısı oturumunda kaydetmeye izin ver veya izin vermek için "parolaların kaydedilmesine izin verme" ilke ayarını yapılandırabilirsiniz. Etki alanı ortamınızda Windows XP ve Windows 2000 tabanlı bilgisayarlar için ilke ayarı uygulamak için Grup ilkesi'ni kullanabilirsiniz. Veya, ilke yerel ayarını uygulayabilirsiniz.

Bu ilke ayarını yapılandırmak için şu adımları izleyin:
 1. Uygun ilke nesnesini açın ve sonra aşağıdaki yöntemlerden birini kullanın:
  • Bilgisayara ilkeyi uygulamak için <a0></a0>, Bilgisayar Yapılandırması ' nı, Yönetim Şablonları ' nı genişletin, Windows bileşenleri ' ni ve sonra da Terminal Hizmetleri ' ni genişletin.
  • Kullanıcılara ilkeyi uygulamak için <a0></a0>, Kullanıcı Yapılandırması ' nı genişletin, Yönetim Şablonları ' nı genişletin, Windows bileşenleri ' ni ve sonra da Terminal Hizmetleri ' ni genişletin.
 2. Istemci ' yi tıklatın.
 3. Sağ bölmede, kaydedilen parolaları seçeneğini çift tıklatın ve sonra aşağıdaki yöntemlerden birini kullanın:
  • Böylece, kullanıcılar parolaları kaydedemezler, ilke ayarını etkinleştirmek için Etkin'i tıklatın.

   Not "Parola kaydedilmesine izin verme" ilke ayarını etkinleştirdikten sonra Uzak Masaüstü Bağlantısı</a0> iletişim kutusundaki Genel sekmesinde Parolamı kaydet onay kutusu kullanılamaz (soluk görünür).
  • Kullanıcıların parolalarını kaydedebilirsiniz böylece, bu ilke ayarını devre dışı bırakmak için devre dışı ' nı tıklatın.
 4. Tamam ' ı tıklatın.
Ilke ayarı, aşağıdaki kayıt defteri alt anahtarında <a1>
DisablePasswordSaving
</a1> kayıt defteri girdisinde saklanır:
HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Policies\Microsoft\Windows NT\Terminal Services
"Izin yok verilenler kaydedilecek parolaları" etkinleştirdiğinizde, kullanıcılar parolaları kaydedemezler ayarını
DisablePasswordSaving
kayıt defteri girdisi 1 olarak ayarlanır. Kullanıcıların parolalarını kaydedebilirsiniz böylece bu ayarı devre dışı bıraktığınızda,
DisablePasswordSaving
kayıt defteri girdisini 0 (sıfır) olarak ayarlanır.

Not
 • Windows 2000 Service Pack 4 (SP4) ile bir terminal sunucusuna bir Uzak Masaüstü Bağlantısı oturumunda, parolaları kaydedemiyor. Bu düzeltmeyi veya Güncelleştirme Toplaması 1'özelliği [NULL]'ni etkinleştirmek, Windows 2000 SP4 için geçerlidir.
 • Uzak Masaüstü Bağlantısı 5.1, Windows XP Service Pack 1 (SP1) için parola kaydedilemiyor. Bu özelliği etkinleştirmek için bu düzeltmeyi uygulayın.
 • Windows XP Service Pack 2 (SP2) için Uzak Masaüstü Bağlantısı 5.2 parolaları kaydedebilirsiniz.
 • Microsoft Windows Server 2003 ve Windows Server 2003 SP1 için Uzak Masaüstü Bağlantısı 5.2 parolaları kaydedebilirsiniz.
 • Yalnızca Windows Server 2003 SP1 Bu senaryoya göre kimlik doğrulamayı destekler ve seçeneklerini ayarlama, Güvenlik sekmesi vardır.

Daha fazla bilgi

WINDOWS XP

Hizmet paketi bilgileri

Bu sorunu gidermek için, en son Microsoft Windows XP hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
322389en son Windows XP hizmet paketi nasıl elde edilir

Düzeltme bilgileri

Ürünün varsayılan davranışını değiştiren desteklenen bir özellik Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu özelliğin, yalnızca bu makalede açıklanan davranışı değiştirmesi amaçlanmıştır. Bu özelliği yalnızca özel olarak bu çözüme gereksinim duyulan sistemlere uygulayın. Bu özelliğe ek sınama uygulanabilir. Bu nedenle, bu özelliğin olmamasından sistem ciddi bir şekilde etkilenmiyorsa, bu özelliği içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Bu özellik karşıdan yüklenebiliyorsa, bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, özelliği edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu özellik için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, özelliğin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni özelliğin bu dil için kullanılamamasıdır.
ÖNKOŞULLAR
Bu düzeltme, Windows XP Service Pack 1 (SP1) gerektirir.
Düzeltme Değiştirme Bilgileri
Bu düzeltme başka bir düzeltmenin yerini almaz.
DOSYA BİLGİLERİ
Bu düzeltmenin ingilizce sürümü dosya öznitelikleri (veya daha yenisi) aşağıdaki tabloda listelenir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki Tarih ve Saat aracında saat dilimi sekmesini kullanın.
Date     Time  Version      Size  File name
-----------------------------------------------------------
30-Mar-2004 16:47         1,521,538 System.adm
01-Apr-2004 19:55 5.1.2600.1502   389,120 Mstsc.exe    
10-Jan-2004 02:23 5.1.2600.1331   134,144 Regedit.exe

WINDOWS 2000

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine bir istekte bulunun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.
ÖNKOŞULLAR
Bu düzeltme, Windows 2000 Service Pack 4 (SP4) gerektirir.
Düzeltme Değiştirme Bilgileri
Bu düzeltme başka bir düzeltmenin yerini almaz.
DOSYA BİLGİLERİ
Bu düzeltmenin ingilizce sürümü dosya öznitelikleri (veya daha yenisi) aşağıdaki tabloda listelenir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki Tarih ve Saat aracında saat dilimi sekmesini kullanın.
Date     Time  Size   File name
---------------------------------------
05-Apr-2004 08:37 759,404 System.adm
Düzeltme paketlerinin nasıl adlandırıldığı hakkında ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
816915Microsoft Windows Yazılım Güncelleştirme Paketleri için Yeni Dosya Adlandırma Şeması
Microsoft'un yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullandığı standart terminoloji hakkında ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
824684Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminolojinin açıklaması

Özellikler

Makale numarası: 839918 - Last Review: 26 Ekim 2006 Perşembe - Gözden geçirme: 4.3
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbautohotfix kbqfe kbhotfixserver kbwinxpsp2fix kbwinxppresp2fix kbbug kbfix kbwin2000presp5fix KB839918 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:839918

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com