Internet Explorer 6 aracılığıyla bir Web sayfasına uzun yükleme süreleri (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 840139 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Büyük boyutlu bir dosyayı bir Web sitesine yüklemek beklenenden uzun sürebilir. Çok büyük bir dosyayı karşıya yüklemeyi denerseniz, yükleme işlemi zaman aşımına uğrayabilir.

Neden

Bu sorun, aşağıdaki koşulların tümü geçerliyse oluşabilir:
 • Microsoft Güvenlik Bülteni MS04-004'de anlatılan güvenlik güncelleştirmesini'ı yüklediniz.
 • Dosyayı karşıya yükleme sayfasını SSL protokolünü kullanır ve URL "https" ile başlar.
 • Web sayfasını, bir active server sayfası veya komut dosyaları karşıya yüklenen dosyayı işlemek için kullanır.

Pratik Çözüm

Istemci bilgisayarda Winsock gönderme arabelleği boyutunu artırmak için ınternet Explorer'ı yapılandırarak bu soruna geçici bir çözüm çözebilirsiniz. Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için bir 64 KB arabellek boyutu yapılandırın.
Winsock gönderme arabelleği boyutunu artırma hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
329781HTTP Karşıya Dosya Yükleme İşleminin Tamamlanması Zaman Alıyor

Çözüm

Güvenlik güncelleştirmesi MS05-025

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, toplu güvenlik güncelleştirmesi MS05-025'i yeniden yükleyebilirsiniz. Bu sorunla ilgili düzeltme güvenlik güncelleştirmesinin eklenmiştir.Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
883939MS05-025: Internet Explorer için toplu güvenlik güncelleştirmesi

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınamaya tabi olabilir. Bu nedenle, bu sorun nedeniyle önemli ölçüde etkilenmediyseniz, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.Bu düzeltmenin İngilizce sürümü, aşağıdaki tabloda listelenen dosya özniteliklerine (veya daha yeni dosya özniteliklerine) sahiptir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki Tarih ve Saat aracında saat dilimi sekmesini kullanın.
  Date     Time  Version    Size   File name
  -------------------------------------------------------
  05-May-2004 11:55 6.0.2800.1425 571,904 Wininet.dll
				

Durum

Microsoft bu sorunun, Microsoft Internet Explorer 6'da bulunduğunu onaylamıştır.

Referanslar

Microsoft Güvenlik Bülteni hakkında daha fazla bilgi için MS04-004 aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://www.microsoft.com/technet/security/bulletin/ms04-004.mspx

Özellikler

Makale numarası: 840139 - Last Review: 29 Ağustos 2007 Çarşamba - Gözden geçirme: 4.3
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Internet Explorer 6.0, Ne zaman ne ile kullanilir:
  • the operating system: Microsoft Windows XP
  • the operating system: Microsoft Windows 2000
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbautohotfix kbqfe kbie600sp2fix kbie600presp2fix kbfix kbbug kbprb kbhotfixserver KB840139 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:840139

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com