Windows XP'de LINECALLSTATE_DIALTONE arama durumunda bir bağlantı beklendiği gibi çalışmıyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 840174 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Microsoft Windows XP'DEKI telefon Unimodem 5 hizmet sağlayıcısı'nı kullandığınızda, aşağıdakilerden birini veya her ikisini de aşağıdaki belirtilerle karşılaşabilirsiniz.

Belirti A

Bir bağlantı LINECALLSTATE_DIALTONE put lineDial bir işlev sonra iletinin arama durumu gönderilir, lineDrop işlev çağrısı kesmez.

Belirti B

Bir bağlantı zaten içinde LINECALLSTATE_DIALTONE olup olmadığını lineDial işlev olarak adlandırılır, PHONE_CLOSE bir ileti gönderilir ve telefon aygıt tanıtıcı artık geçerli değil durumu arayın.

Neden

Neden: A

Bu sorun, belirti lineDrop işlevi lineDial işlevi ileti gönderildiğinde LINECALLSTATE_DIALTONE arama durumunda bağlantının beklediğiniz BIR oluşur. LineDrop işlevi çağrıldığında, bu nedenle, hata oluşur.

Neden: B

Bu belirti, B sorun Unimdmat.dll dosyası tarafından gönderilen bir IOCTL_MODEM_GET_DLE komutu düzgün tamamlanmıyor oluşur. Bu nedenle, Unimodem hizmet bu komutu bir donanım veya sürücü hata işler. Yanıt olarak, Unimdmat.dll dosya için Telephony API (TAPI) program PHONE_CLOSE ileti gönderir.

Çözüm

Hizmet paketi bilgileri

Bu sorunu gidermek için, en son Microsoft Windows XP hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
322389en son Windows XP hizmet paketi nasıl elde edilir

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınamaya tabi olabilir. Bu nedenle, bu sorun nedeniyle önemli ölçüde etkilenmediyseniz, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.

DOSYA BİLGİLERİ

Bu düzeltmenin ingilizce sürümü dosya öznitelikleri (veya daha yenisi) aşağıdaki tabloda listelenir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki Tarih ve Saat aracında saat dilimi sekmesini kullanın.
Windows XP, 64-bit sürümleri
  Date     Time  Version      Size  File name
  --------------------------------------------------------------
  08-Jun-2004 16:40 5.1.2600.1539   459,264 Unimdm.tsp
  08-Jun-2004 16:28 5.1.2600.1539   190,464 Wunimdm.tsp
  
Windows XP'nin 32-bit sürümleri
 
  Date     Time  Version      Size  File name
  --------------------------------------------------------------
  08-Jun-2004 16:28 5.1.2600.1539   190,464 Unimdm.tsp

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.Bu sorun ilk olarak Microsoft Windows XP Service Pack 2'de giderilmiştir.

Daha fazla bilgi

Evrensel modem sürücüsü (Unimodem)

Evrensel modem sürücüsü (Unimodem), veri modemler, fax modemler ve ses modemleri için hizmetler sağlar. Böylece, kullanıcıların ve yazılım geliştiricilerin öğrenmek veya modem dikkat (AT) komutlarını korumak zorunda değildir, bu hizmetleri sağlanır. AT komutları çevirmek, yanıtlamak ve modemleri yapılandırmak için kullanılır. Unimodem, AT komut kümelerini belirtmek ve modemler için beklenen yanıtları belirtmek dosyalarını kullanarak, şu görevleri gerçekleştirir. Bu dosyalar, genellikle bir dosya adı uzantısı olan. inf. Unimodem hem ses hem de verileri destekler. Bu nedenle, modem hoparlörünü telefon, bir telesekreter olarak olarak veri ve faks işlevleri ve yararlı başka amaçlar için kullanılabilir.

Telefon API (TAPI)

Telefon API (TAPI) programı, Microsoft Win32 işlev çağrıları ve telefon uygulamaları tarafından kullanılan bir Bileşen Nesne Modeli (COM) arabirimleri kümesidir. Bu işlev çağrıları, TAPI tarafından dahili olarak işlenir ve hizmet sağlayıcıları, telefon programı gerektiren donanımı denetleyecek çağrıları neden.

Microsoft Windows XP Professional, daha önceki sürümleriyle uyumlu olan aşağıdaki TAPI sürümlerini içerir:
 • TAPI 3.1, TAPI 3.0 ile uyumludur.
 • TAPI 2.2, TAPI 2.1 ile uyumludur.

Referanslar

Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
824684Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminolojinin açıklaması

Özellikler

Makale numarası: 840174 - Last Review: 29 Ağustos 2007 Çarşamba - Gözden geçirme: 3.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows XP 64-Bit Edition Version 2003
 • Microsoft Windows XP 64-Bit Edition Version 2002
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
 • Microsoft Windows XP Home Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbautohotfix kbqfe kbhotfixserver kbwinxpsp2fix kbwinxppresp2fix kbfix kbpending kbbug KB840174 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:840174

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com