Zobrazí "protokol HTTP 1.1 / 503 Služba není k dispozici" chybová zpráva při pokusu o přístup k veřejné složky serveru Exchange 2000 nebo 2003 Exchange Server pomocí aplikace Outlook Web Access

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 840182 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Příznaky

Po instalaci a konfiguraci serveru front-end serveru Microsoft Exchange 2000 nebo 2003 Microsoft Exchange Server serveru front-end, přístupný uživatelům serveru Exchange 2000 a 2003 Exchange Server uživatelé, kteří se připojit k serveru front-end veřejných složek serveru Exchange pomocí aplikace Microsoft Outlook Web Access (OWA). Uživatelé, kteří se pokusí provést se může zobrazit následující chybová zpráva:
HTTP 1.1 / 503 Služba není k dispozici
Při pokusu o přístup k veřejným složkám na serveru front-end Exchange 2000 nebo na serveru front-end Exchange Server 2003 pomocí nástroje Exchange System Manager, veřejné složky nelze přistupovat. Můžete obdržet následující chybovou zprávu:
HTTP služba používaná veřejné složky není k dispozici, jsou možné příčiny, že nejsou připojena úložiště veřejných a není spuštěna služba úložiště informací. ID č: c1030af3 Nástroj Exchange System Manager

Příčina

K tomuto problému obvykle dochází při veřejné složky na serveru front-end Exchange 2000 nebo na serveru front-end Exchange Server 2003 byla spojena s následujícím:
 • Neexistující veřejné složky v jiném počítači se serverem Exchange 2000 Server nebo v jiném počítači Exchange Server 2003
 • Počítači se serverem Exchange 2000 Server nebo počítač Exchange Server 2003, není dostupný
 • Počítači se serverem Exchange 2000 Server nebo počítač se Exchange Server 2003, který není hostitelem veřejné složky
K tomuto problému dochází také při místní cestu k veřejné složce virtuální neodpovídá fyzickou cestu jednotky, systém souborů IFS serveru Exchange (ExIFS) v programu Průzkumník Windows.

Poznámka: S ExIFS můžete zobrazit a používat úložiště informací Exchange Server jako systém souborů. Exchange 2000 M jednotka je pohodlný popisovač ExIFS. ExIFS však můžete použít jinou jednotku než na jednotku M.

Řešení

Chcete-li tento problém vyřešit, zobrazení obsahu msExchOwningPFTreeBL objektu ve službě Active Directory na serveru back-end Exchange 2000 nebo na server back-end Exchange Server 2003 pomocí nástroje ADSI Edit a potom ověřte, zda je správná hodnota vlastnosti msExchOwningPFTreeBL pomocí rozhraní ADSI. Ověřte také, že hodnota vlastnosti msExchOwningPFTreeBL je stejný pro jednotlivé skupiny pro správu.

Poznámka: Rozhraní ADSI je k dispozici ve složce Support na disku CD-ROM systému Windows 2000.

Chcete-li ověřit hodnotu vlastnosti msExchOwningPFTreeBL, postupujte takto:
 1. Klepněte na tlačítko Spustit, klepněte na tlačítko Spustit, typ konzoly MMC v Otevřít pole a pak klepněte na tlačítko OK.
 2. V konzole MMC klepněte na tlačítko Konzolya klepněte na tlačítko Přidat nebo odebrat modul Snap-in.
 3. V Přidat nebo odebrat modul Snap-in Dialogové okno, klepněte na tlačítko Přidat.
 4. V Přidat samostatný modul Snap-in Dialogové okno, klepněte na tlačítko Nástroj ADSI Edit, klepněte na tlačítko Přidata klepněte na tlačítko Zavřít.
 5. V Přidat nebo odebrat modul Snap-in Dialogové okno, klepněte na tlačítko Zavřít.
 6. V Nástroj ADSI Edit konzola, klepněte pravým tlačítkem myši Nástroj ADSI Edita klepněte na tlačítko Připojit k.
 7. V Nastavení připojení Dialogové okno, klepněte na tlačítko Vybrat známý názvový kontext., klepněte na tlačítko Kontejner konfigurace v seznamu a klepněte na tlačítko OK.
 8. Rozhraní ADSI konzoly rozbalte položku CN = Configuration Container, rozbalte položku CN = Configuration, rozbalte položku CN = Services, rozbalte položku CN = Microsoft Exchange, rozbalte položku CN =Skupiny pro správua potom rozbalte položku CN = hierarchie složek.
 9. V pravém podokně klepněte pravým tlačítkem myši CN = veřejné složkya klepněte na tlačítko Vlastnosti.
 10. V CN = veřejné složky Dialogové okno, klepněte Vyberte vlastnost, kterou chcete zobrazit seznam a potom klepněte msExchOwningPFTreeBL Vlastnost. Ujistěte se, že hodnota vlastnosti msExchOwningPFTreeBL odkazuje na existující server Exchange 2000 server nebo server 2003 Exchange Server, který obsahuje veřejné složky.
 11. V CN = veřejné složky Dialogové okno, klepněte na tlačítko Odebrat změnit msExchOwningPFTreeBL Hodnota vlastnosti. Po dokončení úprav msExchOwningPFTreeBL Hodnota vlastnosti, klepněte na tlačítko Přidat.
 12. Tyto kroky opakujte pro každou skupinu pro správu.
 13. Restartujte server front-end Exchange 2000.


Pokud msExchOwningPFTreeBL Hodnota vlastnosti je neplatný, že může být nesprávná cesta pro veřejné složky v (IIS) na serveru front-end Exchange. Ověřit fyzické cesty pro veřejné složky služby IIS, postupujte takto:
 1. Klepněte na tlačítko Spustit, přejděte na příkaz Programy, klepněte na tlačítko Nástroje pro správua klepněte na tlačítko Sítě Internet Správce služeb.
 2. V Internetová informační služba rozbalte položku Výchozí server WWWa klepněte pravým tlačítkem myši na virtuální složku s názvem Veřejné.
 3. V Veřejné vlastnosti dialogovém okně ověřte, zda Místní nastavení cesty odkazuje na správné fyzické cesty pro veřejné složky na serveru back-end Exchange 2000 nebo na server back-end Exchange Server 2003. Cesta může být například následující: m:\contoso.com\Public složky.
 4. Pokud Místní nastavení cesty není správné fyzickou cestu, klepněte na tlačítko Procházeta potom vyhledejte správný fyzické cesty pro veřejné složky serveru Exchange.

Prohlášení

Toto chování je záměrné.

Odkazy

Další informace o odstraňování potíží "503 Služba není k dispozici" chyby, klepněte na následující číslo článku databáze Microsoft Knowledge Base:
305030Odstraňování potíží s chybovou zprávou "503 Služba není k dispozici" v aplikaci Outlook Web Access 2000
Další informace o "HTTP/1.1 503 Služba není dostupná" chyby klepněte na následující číslo článku databáze Microsoft Knowledge Base:
282230Chybová zpráva "HTTP/1.1 503 Služba není dostupná" na více webových serverů na jediném serveru

Vlastnosti

ID článku: 840182 - Poslední aktualizace: 22. května 2011 - Revize: 6.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Exchange 2000 Server Standard Edition
 • Microsoft Exchange Server 2003 Standard Edition
 • Microsoft Exchange Server 2003 Enterprise Edition
Klíčová slova: 
kbprb kbmt KB840182 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:840182

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com