Bir Office 2003 programında komut dosyası Düzenleyicisi'ni kullandığınızda bir hata iletisi alıyorsunuz

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 840184 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.

Yardımınız İçin Teşekkür Ederiz!

Microsoft, bize, yalnızca karşılaştığınız program hatasıyla ilgili bilgileri göndermek için zaman ayırdığınız için teşekkürler. Bizim mühendisleri, sizin gibi kullanıcılar tarafından sağlanan hata raporlarını araştırma sonra bu sorunla ilgili geçici bir çözüm geliştirmiştir. Bu makalede, bu sorunu gelecekte önlemenize yardımcı olabilecek bilgiler içerir.

Hata imzası

Bu makalede, aşağıdaki hata imzalarından olan bir program hatası açıklanır:
  Application name Application version Module name Module version Offset
  ----------------------------------------------------------------------------

  Mse7.exe     11.0.5510.0     Msenv.dll  7.0.9064.9606  0018d883

  Mse7.exe     10.0.2529.0     Msenv.dll  7.0.9064.9136  0018d4e4

Ayrıca, başka uzaklıklar da olabilir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Microsoft Script Editor (MSE) "Aşağıdakilere Uygulanır" bölümünde listelenen programlardan birinde kullanmaya çalıştığınızda (Araçlar menüsü, makro ' nun üzerine gelin ve Microsoft Kod Düzenleyicisi</a1>'ı tıklatın), Program name "Aşağıdakilere Uygulanır" bölümünde listelenen programlardan biri olduğu, aşağıdakine benzer bir hata iletisi alabilirsiniz:.
Program name, bir sorunla karşılaştı ve kapatılması gerekiyor. Bu durumdan dolayı özür dileriz.
Lütfen bu sorunu Microsoft'a bildirin.
Program name uygulamasını geliştirmemize yardımcı olmak üzere gönderebileceğiniz bir hata raporu oluşturduk. Bu raporu gizli ve imzasız olarak işleme koyacağız.
Bu hata raporunun içerdiği verileri görmek için burayı tıklatın.
Not Hata imzasının ayrıntılarını görüntülemek için <a0></a0>, aşağıdaki metni bağlantıyı tıklatın:
Bu hata raporunun içerdiği verileri görmek için burayı tıklatın.

Neden

Bu sorun, aşağıdaki klasörde bulunan bir dosyayı, hasarlı veya bozuk ortaya çıkabilir:
drive: \Documents and Settings\ username \Application Data\Microsoft\Mse

Pratik Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için <a0></a0>, Windows Gezgini'nde bulun ve sonra aşağıdaki klasörü silmek için kullanın:
C:\Documents and Settings\ username \Application Data\Microsoft\Mse
Bu klasörü sildikten sonra klasör ve dosyaları, komut dosyası Düzenleyicisi'ni bir sonraki erişiminizde yeniden oluşturulur.

Application Data klasörünü görmüyorsanız, işletim sisteminizi büyük olasılıkla gizli dosya ve klasörleri gizleme olur. Gizli dosya ve klasörleri gizleme işletim sisteminde varsayılan ayardır. Gizli dosya ve klasörleri görüntülemek için <a0></a0>, aşağıdaki adımları izleyin:
 1. Gezgini) penceresinde, Araçlar menüsünden Klasör Seçenekleri ' ni tıklatın.
 2. Klasör Seçenekleri iletişim kutusunda, Görünüm sekmesini tıklatın.
 3. Görünüm sekmesinde <a0>Gelişmiş ayarlar</a0> listesinde, gizli dosyalar ve klasörler bulun.
 4. Gizli dosya ve klasörler bölümünün altında Gizli dosya ve klasörleri göster onay kutusunu tıklatıp seçin ve Tamam ' ı tıklatın.

Not Bu geçici çözüm, sorununuzu gidermezse, sorununuzu farklı bir neden olabilir ve çözümlemek için ek adımlar gerekebilir.

Daha fazla bilgi ve bu sorunu çözümlemek için ek adımlar için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
898789Kod Düzenleyicisi'ni ilk kez bir Office programında komut dosyası Düzenleyicisi'ni kullanırken beklenmedik biçimde sonlandırılıyor

Daha fazla bilgi

Programda önemli bir olaya neden olan bir hata oluştuğunda, Office hata bildirimi iletişim kutusu görüntülenir. Bu iletişim kutusu, önemli olayla ilgili bilgileri Microsoft'a göndermek için kullanabileceğiniz bir düğme içerir. Microsoft, bu tür olaylarla ilgili bilgileri bir veritabanında toplayıp nedeni belirlemeye çalışır. Microsoft Veri Toplama İlkesi hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://oca.microsoft.com/en/dcp20.asp
Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleleri görüntülemek üzere aşağıdaki makale numaralarını tıklatın:
283768Office kullanılırken uygulama hata bildirimindeki son kullanıcı gizlilik ilkesinin açıklaması (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)

289508Office programında önemli bir hata oluşur ve program kapatılırsa hata imzaları nasıl görüntülenir (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)

Özellikler

Makale numarası: 840184 - Last Review: 26 Mart 2007 Pazartesi - Gözden geçirme: 3.11
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Office Excel 2003
 • Microsoft Office InfoPath 2003
 • Microsoft Office PowerPoint 2003
 • Microsoft Office Word 2003
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbtshoot kbmacro kbscript kberrmsg KB840184 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:840184

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com