Jak nainstalovat Office Live Communications Server 2003 v síti Windows Small Business Server 2003

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 840415 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Úvod

Tento článek popisuje, jak nainstalovat a nakonfigurovat Microsoft Office Live Communications Server 2003 v síti se systémem Microsoft Windows Small Business Server 2003.

Další informace

Společnost Microsoft doporučuje nainstalovat Live Communications Server v počítači se systémem Microsoft Windows Server 2003 a, které se není také systémem Windows Small Business Server. Tato konfigurace bude uvolněte prostředky Windows Small Business Server a může zjednodušit inovací softwaru Live Communications Server v budoucnosti. Však Pokud samostatný server není k dispozici, můžete nainstalovat Live Communications Server v počítači se systémem Windows Small Business Server.

Live Communications Server nainstalovat v počítači se systémem Windows Small Business Server 2003 nebo v počítači se systémem Windows Server 2003, která je v síti Windows Small Business Server 2003, postupujte takto:
 1. Zkontrolujte, zda v počítači se systémem Windows Small Business Server nakonfigurovat název domény externí e-mailu pro Microsoft Exchange Server jste spustili konfigurací e-mailu a Průvodce připojením k Internetu. Zkontrolujte například, zda e-mailové domény, například example nakonfigurovali. com.

  Poznámka: Tento postup konfiguruje název výchozí domény pro Session Initiation Protocol (SIP) identifikátor URI (Uniform Resource) pro každého uživatele.
 2. Live Communications Server nainstalovat. To provedete Office Live Communications Server 2003 instalační program spustit, klepněte na položku Domů Server a potom klepněte na tlačítko nainstalovat. Postupujte podle kroků Live Communications Server - Průvodce instalací k dokončení instalace Live Communications Server.

  Poznámka: Live Communications Server instalační program spustíte, musíte vytvořit uživatelský účet pro službu RTC (Real-time komunikace). Společnost Microsoft doporučuje vytvořit silné heslo pro tento účet.
 3. Live Communications Server spustit. Chcete-li to provést, klepněte na tlačítko Start, přejděte na položku Nástroje pro správu a klepněte na tlačítko Live Communications Server.
 4. Klepněte pravým tlačítkem na položku User Services globální nastavení a klepněte na příkaz Vlastnosti.
 5. Pokud se externí e-mailové domény na kartě domény nezobrazí, klepněte na tlačítko Přidat zadejte externí e-mailové domény a klepněte na tlačítko OK. Zadejte například example. com.
 6. Klepněte na tlačítko OK a potom ukončete Live Communications Server.
 7. Vytvořit novou zónu dopředného vyhledávání pro externí e-mailové domény. Například vytvořit novou zónu dopředného vyhledávání example. com. V počítači se systémem Windows Small Business Server postupujte takto:
  1. Klepněte na tlačítko Start, přejděte na položku Nástroje pro správu a klepněte na položku DNS.
  2. Klepněte pravým tlačítkem myši Zóny dopředného vyhledávání a potom klepněte na příkaz Nová zóna.
  3. Klepněte na tlačítko Další, klepněte na primární zóny a klepněte na tlačítko Další.
  4. Klepněte na příkaz na všechny servery DNS v doménové struktuře Active Directory example.local kde example.local je název vaší domény.
  5. Klepněte na tlačítko Další zadejte název externího e-mailové domény do pole název zóny a klepněte na tlačítko Další. Zadejte například example. com a potom klepněte na tlačítko Další.
  6. Klepněte na tlačítko Povolit pouze zabezpečené dynamické aktualizace (doporučeno pro službu Active Directory), klepněte na tlačítko Další a potom klepněte na tlačítko Dokončit.
 8. Rozbalte nové zóny dopředného vyhledávání, které jste vytvořili, klepněte pravým tlačítkem myši na novou zónu dopředného vyhledávání a klepněte na tlačítko Další nové záznamy.
 9. V seznamu Vyberte typ záznamu prostředkuUmístění služby (SRV) klepněte na tlačítko a potom klepněte na tlačítko Vytvořit záznam.
 10. V seznamu služby zadejte _sip.
 11. V seznamu protokol klepněte _tcp, pokud tato možnost již vybrána.
 12. Do pole číslo portu zadejte 5060.
 13. V poli Hostitel nabízející tuto službu zadejte název úplný interního hostitele pro počítač se systémem Live Communications Server.
 14. Klepněte na tlačítko OK a potom klepněte na tlačítko Hotovo.
 15. Live Communications Server restartovat. V počítači je spuštěn Live Communications Server postupujte takto:
  1. Live Communications Server spustit.
  2. Rozbalte položku Servers, klepněte pravým tlačítkem myši na serveru a klepněte na tlačítko Zastavit.
  3. Klepněte pravým tlačítkem myši na serveru a potom klepněte na tlačítko Spustit.
 16. Pokud Live Communications Server se systémem Windows Small Business Server počítače, který má dva síťové adaptéry, společnost Microsoft doporučuje nakonfigurovat Live Communications Server naslouchat na interní adresu IP počítače se systémem Windows Small Business Server. Postupujte takto:
  1. Live Communications Server spustit.
  2. Rozbalte položku Servers, klepněte pravým tlačítkem myši na serveru a potom klepněte na příkaz Vlastnosti.
  3. Klepněte na kartu připojení, klepněte na tlačítko vše v seznamu připojení a potom klepněte na tlačítko Upravit.
  4. Klepněte na tuto adresu na interní adresu IP počítače se systémem Windows Small Business Server a potom dvakrát klepněte na tlačítko OK.
  5. Live Communications Server restartovat.
 17. Povolení přístupu uživatele k Live Communications Server, zadat adresu SIP a domovský server uživatelské vlastnosti. V počítači se systémem Windows Small Business Server postupujte takto:
  1. Windows Small Business Server server vytvořit nové uživatele pomocí Průvodce přidáním uživatele.
  2. Klepněte pravým tlačítkem myši na nový uživatel, který jste vytvořili a potom klepněte na příkaz Vlastnosti.
  3. Klepněte na kartu Live Communications, zaškrtněte políčko Povolit Live Communications pro tohoto uživatele a ověřte, zda sip: username @ example. com se zobrazí v poli SIP URI.
  4. V seznamu Domovský Server klepněte na úplný doménový název počítače Windows Small Business Server 2003.
  5. Klepněte na tlačítko použít a potom klepněte na tlačítko OK.
 18. Připojit k serveru Live Communications v klientském počítači, nainstalovat Windows Messenger 5.0 nebo novější a nakonfigurujte Kurýrní přihlásit pomocí účtu SIP.

  Poznámka: MSN Messenger nelze použít k připojení k Live Communications Server.

  Stáhnout Windows Messenger 5.0, navštivte následující web společnosti:
  Windows Messenger 5.0


  Konfigurace služby Windows Messenger 5.0 přihlásit pomocí účtu SIP, postupujte takto:
  1. V nabídce Nástroje ve službě Windows Messenger 5.0 klepněte na tlačítko Možnosti.
  2. V dialogovém okně Možnosti klepněte na kartu účty.
  3. Mé kontakty zahrnují uživatele komunikační služba SIP zaškrtněte políčko a zadejte název přihlášení uživatele do pole znak v názvu. Zadejte například username @ example. com.
  4. Klepněte na tlačítko OK a potom klepněte na tlačítko Klepnutím sem přihlásit.
Pokud uživatelé nemůžete získat přístup k externím prostředkům z interní domény, postupujte podle kroků v následujícím článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base k pomoci při řešení tohoto problému:
300679Nelze získat přístup k webu externě hostitelem jsou interní weboví klienti
Informace o tom, jak archivovat rychlé zprávy Live Communications Server naleznete "nasazení a správě obsahu archivaci IM" tématu v Live Communications Server nápovědě. Postupujte takto.

Poznámka: Povolení archivace rychlé zprávy, pouze pokud chcete zachovat všechny konverzace předat prostřednictvím počítače Live Communications Server. Chcete-li archivovat rychlé zprávy, musíte mít Microsoft SQL Server 2000 nainstalována.
 1. Live Communications Server spustit.
 2. V nabídce Nápověda klepněte na příkaz témata nápovědy.
 3. Rozbalte položku Microsoft Office Live Communications Server 2003, Standard Edition, rozbalte Postupy a rozbalte nasazení a správy obsahu IM archivace.
 4. V tématu "Instalace front" a v tématu "Instalace Live Communications Server IM archivace služeb".

Vlastnosti

ID článku: 840415 - Poslední aktualizace: 3. prosince 2007 - Revize: 3.4
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Windows Small Business Server 2003 Premium Edition
 • Microsoft Windows Small Business Server 2003 Standard Edition
 • Microsoft Office Live Communications Server 2003
Klíčová slova: 
kbmt kbdeployment kbhowto kbinfo KB840415 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:840415

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com