Podczas używania obiektów ADO i MD ADO w pojawić się nieoczekiwane błędy.NET Framework aplikacji

Tłumaczenia artykułów Tłumaczenia artykułów
Numer ID artykułu: 840667 - Zobacz jakich produktów dotyczą zawarte w tym artykule porady.
Rozwiń wszystko | Zwiń wszystko

Symptomy

W programie Microsoft.NET Framework aplikacji można użyć programu Microsoft ActiveX Data Objects (ADO) i Microsoft Obiektów ActiveX Data Objects (ADO MD) (wielowymiarowe) do współdziałania z modelem. Czasami w warunkach dużego obciążenia.NET Framework aplikacji, które korzystają z tych technologii wystąpić nieoczekiwane błędy, takie jak awarii i innych sporadyczne wyjątki. Jest to szczególnie typowych aplikacji wielowątkowych, takich jak te, które są uruchamiane w środowisku ASP firmy Microsoft.NET.

Przyczyna

Obiekty ADO i ADO MD zostały zaprojektowane przed wydaniem.NET Framework i były przeznaczone do użycia w środowisku niezarządzanych modelu COM (Component Object). Chociaż można uzyskać dostęp do tych technologii przez współdziałania z modelem COM, nie zaleca to zrobić. Obejmuje to wykorzystanie ADO Interop montażu dołączonej do programu Microsoft Visual Studio.NET.

Ponieważ nie są przeznaczone do użycia w ten sposób, ADO i ADO MD nie silnie przetestowano w scenariuszach współdziałania.

Rozwiązanie

Zaleca się używanie obiektów Microsoft ADO.NET lub ADOMD firmy Microsoft.NET zamiast klasyczny ADO lub ADO MD interop za pośrednictwem. Te technologie zostały opracowane specjalnie, aby zapewnić dostęp do danych.NET Framework aplikacji i nie wymagają dodano złożoności współdziałania z modelem.

Stan

Nie będzie żadnych przyszłych poprawek lub rozszerzenia tych składników, aby rozwiązać problemy występujące tylko w zarządzanych.NET Framework aplikacji. Ogólnie rzecz biorąc nie wpływa to przyszłych poprawek lub rozszerzenia ADO oraz ADO MD. Będziemy nadal problemy występujące używania obiektów ADO z ADO MD w niezarządzanych aplikacji, w tym Microsoft Visual Basic 6.0, Microsoft Visual C++ oraz Microsoft ASP.

Obejście problemu

Aby obejść ten problem w programie Microsoft ASP.NET, ustawianie ASPCompat atrybut @ Page dyrektywy PRAWDA. Jeśli ten atrybut jest ustawiony na PRAWDA, strony mogą być wykonywane w wątku w jednowątkowym apartamencie (STA). Wykonywanie strony w wątku STA zmniejsza ryzyko nieoczekiwany dostęp wielowątkowych, obiektu ADO lub obiektów ADO MD.

Uwaga Użyj tylko wtedy jako tymczasowe obejście problemu w czasie, gdy kod jest migrowany do obiektów ADO.NET lub ADOMD.NET.

.NET Framework aplikacjom korzystanie z obiektów ADO klasyczny należy użyć podstawowy zestaw współdziałania z modelem obiektów ADO, który jest dołączony do programu Visual Studio.NET. To rozwiązanie może zmniejszyć problemy. Jednakże mogą nie wszystkie problemy. Nie używaj tego obejścia jako rozwiązanie długoterminowe.

Materiały referencyjne

OBIEKTY ADO.NET jest dostarczane jako część pakietu Microsoft.NET Framework. Aby uzyskać więcej informacji.NET Framework, odwiedź następującą witrynę Microsoft Developer Network (MSDN) w sieci Web:
http://msdn2.microsoft.com/en-us/netframework/default.aspx
Następujący plik jest dostępny do pobrania z witryny Microsoft — Centrum pobierania:
Zwiń ten obrazekRozwiń ten obrazek
Pobierz
Pobierz ADOMD.Teraz pakiet netto.Aby uzyskać dodatkowe informacje dotyczące sposobu pobierania plików pomocy technicznej firmy Microsoft kliknij następujący numer artykułu w celu wyświetlenia tego artykułu z bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base:
119591 Jak uzyskać pliki pomocy technicznej firmy Microsoft w usługach Online
Firma Microsoft przeskanowała plik w poszukiwaniu wirusów. Microsoft używane najbardziej aktualne oprogramowania wykrywania wirusa, który był dostępny w dniu zaksięgowania pliku. Plik jest przechowywany na serwerach o podwyższonych zabezpieczeniach, które uniemożliwiają nieautoryzowane zmiany w pliku.

Właściwości

Numer ID artykułu: 840667 - Ostatnia weryfikacja: 24 czerwca 2011 - Weryfikacja: 2.0
Informacje zawarte w tym artykule dotyczą:
  • Microsoft SQL Server 2000 Analysis Services
Słowa kluczowe: 
kbtshoot kbprb kbinfo kbmt KB840667 KbMtpl
Przetłumaczone maszynowo
WAŻNE: Ten artykuł nie został przetłumaczony przez człowieka, tylko przez oprogramowanie do tłumaczenia maszynowego firmy Microsoft. Firma Microsoft oferuje zarówno artykuły tłumaczone przez ludzi, jak i artykuły tłumaczone maszynowo, dzięki czemu każdy użytkownik może uzyskać dostęp do całej zawartości bazy wiedzy Knowledge Base we własnym języku. Prosimy jednak pamiętać, że artykuły przetłumaczone maszynowo nie zawsze są doskonałe. Mogą zawierać błędy słownictwa, składni i gramatyki, przypominające błędy robione przez osoby, dla których język użytkownika nie jest językiem ojczystym. Firma Microsoft nie odpowiada za wszelkie nieścisłości, błędy lub szkody spowodowane nieprawidłowym tłumaczeniem zawartości oraz za wykorzystanie tej zawartości przez klientów. Oprogramowanie do tłumaczenia maszynowego jest często aktualizowane przez firmę Microsoft.
Anglojęzyczna wersja tego artykułu to:840667
Zastrzeżenie dotyczące artykułów z bazy wiedzy o produktach wycofanych
Ten artykuł dotyczy produktów, dla których firma Microsoft nie oferuje już pomocy technicznej. Dlatego jest on oferowany w obecnej wersji i nie będzie już aktualizowany.

Przekaż opinię

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com