Bir .NET Framework uygulamasında ADO ve ADO MD kullanırken beklenmedik bir hata alıyorsunuz

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 840667 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Microsoft .NET Framework uygulamasında, Microsoft ActiveX Data Objects (ADO) ve Microsoft ActiveX Data Objects (çok boyutlu) (ADO MD), COM birlikte çalışma ile kullanabilirsiniz. Bazı durumlarda, yük altında bu teknolojileri kullanan ve .NET Framework uygulamaları çöküyor ve zaman zaman başka özel durumlar gibi beklenmeyen hataları yaşarsınız. Bu, özellikle Microsoft ASP.NET'te çalıştırmak gibi çok iş parçacıklı uygulamalarda yaygındır.

Neden

ADO ve ADO MD .NET Framework'ün yayımlanmasından önce tasarlanmıştır ve yönetilmeyen bir Bileşen Nesne Modeli (COM) ortamında kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Bu teknolojiler, COM birlikte çalışma erişebilirsiniz, ancak bunu önermiyoruz. Bu, ADO Primary ınterop Microsoft Visual Studio. NET'le içerdiği derleme kullanımını içerir.

Yoğun olarak bu biçimde kullanılması amaçlanır için ADO ve ADO MD birlikte çalışabilirlik senaryolarda sınanmamıştır.

Çözüm

Klasik ADO veya ADO MD ile birlikte çalışma kullanmak yerine Microsoft ADO.NET ya da Microsoft ADOMD.NET kullanmanızı öneririz. Bu teknolojiler, özellikle .NET Framework uygulamalarında veri erişimi sağlamak için geliştirilen ve COM birlikte çalışma eklenen karmaşıklığını gerektirmez.

Durum

Gelecekteki düzeltmeleri ya da yalnızca yönetilen bir .NET Framework uygulamasında oluşan sorunları gidermek için bu bileşenleri geliştirmeler yok olacaktır. Genellikle bu gelecekteki düzeltmeleri veya ADO ve ADO MD. geliştirmeleri etkilemez. Biz ADO ve ADO MD, kullanımı Microsoft Visual Basic 6.0, Microsoft Visual C++ ve Microsoft ASP dahil olmak üzere, yönetilmeyen uygulamaların oluşan sorunları gidermek için devam edecek.

Pratik Çözüm

Microsoft ASP.NET, bu soruna geçici bir çözüm bulmak için <a0></a0>, @ Page yönergesinde ASPCompat özniteliğinin true olarak ayarlayın. Bu özniteliği true olarak ayarlandığında, sayfayı, tek iş parçacıklı grup (STA) iş parçacığı üzerinde çalıştırılabilir. Bir sayfa üzerinde bir STA iş parçacığı yürütme, ADO nesnesinin veya ADO MD Nesne beklenmeyen çok iş parçacığından oluşan bir erişim olasılığını azaltır.

Not Yalnızca kod ADO.NET veya ADOMD.NET Geçirilmekte olan sürece bu geçici bir çözüm kullanın.

Klasik ADO .NET framework uygulamaları için Visual Studio. NET'le içerdiği bir ADO Primary ınterop Assembly kullanmanız gerekir. Bu geçici çözüm, bazı sorunların azaltabilir. Ancak, bunu tüm sorunları engelleyebilecek değil. Bu geçici çözüm uzun vadeli bir çözüm olarak kullanmayın.

Referanslar

ADO.NET Microsoft .NET Framework'ün bir parçası olarak sağlanır. .NET Framework hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Developer Network (MSDN) Web sitesini ziyaret edin:
http://msdn2.microsoft.com/en-us/netframework/default.aspx
Aşağıdaki dosya Microsoft Yükleme Merkezi'nden yüklenebilir:
Bu resmi kapatBu resmi aç
Download
Download the ADOMD.NET package now.Microsoft destek dosyalarını karşıdan yükleme konusunda ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
119591Microsoft Destek Dosyaları Çevrimiçi Hizmetler'den Nasıl Alınır
Microsoft bu dosyada virüs taraması yapmıştır. Microsoft, dosyanın kullanıma sunulduğu tarihteki en güncel virüs tarama yazılımını kullanmıştır. Dosya, üzerinde herhangi bir yetkisiz değişiklik yapılmasını engellemeye yardım eden geliştirilmiş güvenliğe sahip sunucularda depolanır.

Özellikler

Makale numarası: 840667 - Last Review: 27 Aralık 2006 Çarşamba - Gözden geçirme: 1.4
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft ActiveX Data Objects 2.7
  • Microsoft SQL Server 2000 Analysis Services
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbtshoot kbprb kbinfo KB840667 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:840667
Kullanım Dışı Bilgi Bankası İçeriği Yasal Uyarı
Bu makale, Microsoft'un artık destek sağlamadığı ürünler ile ilgili olarak yazılmıştır. Bu nedenle, bu makale "olduğu gibi" sağlanmıştır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com