Windows XP'de CSC eşitlemesi sırasında eşleşmiş bir çevrimdışı dosyalar sürücüsünü açamıyorsunuz

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 840749 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Eşlenen çevrimdışı-dosyaların sürücü, istemci tarafı sırasında çevrimdışı dosyalar (CSC) eşitlemesi önbelleğe alma, Windows Gezgini'ni kullanarak açmaya çalıştığınızda, aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz:
Bilgisayarım
Sürücü_Harfi: \ kullanılamayan bir konuma başvuruyor. Bu bilgisayardaki veya ağdaki bir sabit sürücü) olabilir. Emin olmak için diskin doğru takıldığını veya ınternet'e veya ağınıza bağlı olduğunuzu denetleyin ve yeniden deneyin. Hala konumlandırılamıyorsa, bilgi başka bir konuma taşınmış olabilir.
Eşlenen sürücünün kaldıramazsınız ve eşlenen sürücünün ağ paylaşımına bağlanmak için kullandığı ağ bağlantısını kesmek çalışırsanız aşağıdaki hata iletisini alırsınız:
Ağ bağlantısı bulunamadı.

Neden

Çevrimdışı dosyaları eşitleme işlemini geçici olarak bir ek yardımcı sürücü harfini eşitlemenin zaman eşler ve bu işlem, genellikle E Harfi sonraki kullanılabilir sürücü harfi olduğunu belirler. Eşitleme işlemi sırasında Windows Explorer'ı başlatın, bu yardımcı çevrimdışı-dosyaları sürücüsü dahil, tüm sürücülerin numaralandırır. Windows Gezgini penceresinde, eşitleme sonra yardımcı aygıt kaldırma konusunda çünkü CSC eşitleme işlemi tamamlandıktan sonra bu eşlenen çevrimdışı-dosyaları sürücü artık olur.

Çözüm

Hizmet paketi bilgileri

Bu sorunu gidermek için, en son Microsoft Windows XP hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
322389en son Windows XP hizmet paketi nasıl elde edilir

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınamaya tabi olabilir. Bu nedenle, bu sorun nedeniyle önemli ölçüde etkilenmediyseniz, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.Bu düzeltmenin ingilizce sürümü dosya öznitelikleri (veya daha yenisi) aşağıdaki tabloda listelenir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki Tarih ve Saat aracında saat dilimi sekmesini kullanın.

WINDOWS XP

  Date     Time  Version      Size  File name
  -----------------------------------------------------------
  19-Apr-2004 22:59 5.1.2600.1517   40,448 Ntlanman.dll   

Windows XP 64-Bit Edition

  Date     Time  Version      Size  File name   Platform
  ---------------------------------------------------------------------
  19-Apr-2004 22:56 5.1.2600.1517   115,712 Ntlanman.dll IA-64
  19-Apr-2004 22:59 5.1.2600.1517   40,448 Wntlanman.dll x86

Pratik Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için <a0></a0>, oturum ve çevrimdışı dosyaları eşitleme işlemi tamamlandıktan sonra bilgisayarınıza oturum açın. Bunu yaptığınızda, artık sürücüye sistemden temizlenecek izin verir.

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Microsoft Windows XP Service Pack 2'de giderilmiştir.

Daha fazla bilgi

Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
824684Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminolojinin açıklaması

Özellikler

Makale numarası: 840749 - Last Review: 29 Ağustos 2007 Çarşamba - Gözden geçirme: 3.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
 • Microsoft Windows XP Professional SP1
 • Microsoft Windows XP 64-Bit Edition Version 2002
 • Microsoft Windows XP 64-Bit Edition Version 2003
 • Microsoft Windows XP Tablet PC Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbautohotfix kbqfe kbhotfixserver kbwinxpsp2fix kbwinxppresp2fix kbfix kbbug KB840749 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:840749

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com