Proměnné prostředí HOMEDRIVE, HOMEPATH a HOMESHARE nemusí fungovat tak, jak zamýšlíte, pokud je změníte v systému Windows 2000

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 841343 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Příznaky

Po úpravě jednoho nebo více následujících proměnných prostředí, tyto proměnné nemusejí fungovat jako zamýšlíte:
  • HOMEDRIVE
  • HOMEPATH
  • HOMESHARE

Příčina

K tomuto chování dochází, protože systém Windows automaticky aktualizuje tyto proměnné prostředí. Pokud změníte místo těchto proměnných, systém Windows může přepsat změny.

Řešení

Chcete-li předejít tomuto chování, neměňte tyto proměnné. Místo toho můžete změnit cestu k domovské složce uživatele pomocí Zásady skupiny nebo úpravou profilu Terminálové služby uživatele a počítače služby Active Directory Users. Další informace o tom, jak změnit cestu k domovské složce uživatele navštivte následující Web společnosti Microsoft:
http://technet2.microsoft.com/windowsserver/en/library/60AA6FEB-3005-479E-AB36-FAD4B94920AB1033.mspx

Prohlášení

Toto chování je záměrné.

Další informace

K tomuto chování dochází po instalaci opravy hotfix, která je uvedena v článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base 834792. Oprava hotfix je také součástí aktualizace zabezpečení MS04-011.

V systému Windows může správce nakonfigurovat domovské složky pro uživatele. Terminálová služba rozšiřuje tuto funkci a umožňuje správci konfigurovat domovská složka Terminálové služby, který změní domovskou složku systému Windows, pokud přihlášení uživatele z relace Terminálové služby. Když se uživatel přihlásí do systému Windows, obdrží uživatel pouze jednu domovskou složku.

Někteří uživatelé mohou mít přístup k více Terminálové služby počítačů s hostiteli různých aplikací. Tyto systémy mohou být umístěny v geograficky distribuovaných lokací, které mají různé úrovně připojení. Z důvodu čekací doby v síti někdy je nejlepší, že se uživatel přihlásí ke službě Terminal Services používá domovskou složku, která má rychlé připojení Terminálové služby systému. Tento problém vyřešit, použijte prostředí některých rozlehlých různé metody upravit jednu nebo více proměnných prostředí, které jsou uvedeny v části "Příznaky". Proměnné jsou obvykle upravena způsobem uživatel vždy obdrží další místní souborový server pro domovskou složku. Však tyto proměnné není vhodné měnit uživatelem nebo správcem.

Odkazy

Další informace získáte klepnutím na následující číslo článku databáze Microsoft Knowledge Base:
843261Zásady skupiny nastavení nelze použít ke konfiguraci cestovních profilů uživatele Terminálové služby na terminálovém serveru se systémem Windows 2000
Další informace o opravě hotfix 834792 klepnutím na následující číslo článku databáze Microsoft Knowledge Base:
834792Složku s názvem % homedrive % se zobrazí na ploše systému Windows 2000
Další informace o zabezpečení MS04-011 aktualizovat, klepněte na následující číslo článku databáze Microsoft Knowledge Base:
835732MS04-011: Aktualizace zabezpečení pro systém Microsoft Windows

Vlastnosti

ID článku: 841343 - Poslední aktualizace: 22. května 2011 - Revize: 10.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
  • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
  • Microsoft Windows 2000 Server
Klíčová slova: 
kbprb kbmt KB841343 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:841343

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com