Windows XP Service Pack 2 Çok Dilde Kullanıcı Arabirimi Paketi için bir güncelleştirme kullanıma hazır

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 841625 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Giriş

Microsoft Windows XP Service Pack 2 (SP2) için birkaç Microsoft Çok Dilde Kullanıcı Arabirimi Paketi (MUI) Güncelleştirmesi bulunmaktadır. Bu güncelleştirmeler, Yardım ve Destek Merkezi'ndeki Kullanıcı Yardımı, Microsoft Media Player 9 Series, Microsoft Movie Maker 2.1 programları ve Microsoft Windows XP Tablet PC Edition 2005 içindir. Bu güncelleştirmeler, Windows XP SP2 yüklendikten sonra oluşabilecek çeşitli sorunları gidermeye yöneliktir. Bu makale, MUI güncelleştirmelerini bilgisayarınızdan kaldırma ile ilgili bilgiler içermektedir.

Windows XP MUI için Toplu Yardım Güncelleştirmesi

Windows XP MUI yüklü olan Windows XP tabanlı bir bilgisayara Windows XP SP2 yükledikten sonra, Windows XP Yardım ve Destek Merkezi'nde aşağıdaki sorunları yaşayabilirsiniz:
  • Yardım konuları İngilizce metinler içerebilir.
  • Yardım konularındaki diğer konulara bağlantılar kopuk olabilir.
  • Internet Explorer 6 Yardım menüsü ve animasyonsuz Windows XP Turu'nda yer alan Günün İpucu özelliği, Internet Explorer'ın güvenlik yenilikleri nedeniyle engellenebilir.
Bu sorunları gidermek için, birçok dilde Windows XP MUI için Toplu Yardım Güncelleştirmesi hazırlanmıştır. Toplu Yardım Güncelleştirmesi yüklenirken açık olan Yardım dosyaları varsa, güncelleştirme yüklemesini tamamlamak için bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekir.

Karşıdan yükleme bilgileri

Aşağıdaki dosya Microsoft Yükleme Merkezi'nden edinilebilir:
Bu resmi kapatBu resmi aç
Yükle
Microsoft Windows Çok Dilde Kullanıcı Arabirimi Paketi için Toplu Yardım Güncelleştirmesi paketini şimdi karşıdan yükle. Yayın Tarihi: 17 Ağustos 2004

Microsoft Destek dosyalarını karşıdan yükleme konusunda ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
119591 Microsoft Destek Dosyaları Çevrimiçi Hizmetler'den Nasıl Alınır
Microsoft bu dosyada virüs taraması yapmıştır. Microsoft, dosyanın kullanıma sunulduğu tarihteki en güncel virüs tarama yazılımını kullanmıştır. Dosya, herhangi bir yetkisiz değişiklik yapılmasını engellemeye yardım eden geliştirilmiş güvenliğe sahip sunucularda depolanır.

Not Bu karşıdan yükleme 24 Ağustos 2004 tarihinde güncelleştirilmiştir.

MUI belgeleri güncelleştirmesi

MUI belgeleri güncelleştirmesini yüklendikten sonra görüntülemek için şu adımları izleyin:
  1. Başlat'ı ve sonra Yardım ve Destek'i tıklatın.
  2. Bir Yardım konusu seçin konusu altında Bilgisayarınızı Koruma: güvenlik temelleri seçeneğini tıklatın.
Yardım ve Destek Merkezi'nde yeni ilave bilgiler bulunmaktadır.

Daha fazla bilgi

Windows Media Player 9 Series

Windows XP SP2, Windows Media Player 9 Series'i içerir. Windows XP SP2 yüklendikten sonra, Windows Media Player İngilizce olur. Windows Media Player 9 Series'in kullanıcı arabirimini yerelleştirmek için, Windows Media Player 9 Series MUI'sini Microsoft Yükleme Merkezi'nden yükleyin.

Aşağıdaki dosya Microsoft Yükleme Merkezi'nden yüklenebilir:
Bu resmi kapatBu resmi aç
Yükle
Windows Media Player 9 Series için Çok Dilde Kullanıcı Arabirimi Paketleri'ni şimdi karşıdan yükleyin. Yayın Tarihi: 04 Nisan 2003

Microsoft Destek dosyalarını karşıdan yükleme konusunda ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
119591 Microsoft Destek Dosyaları Çevrimiçi Hizmetler'den Nasıl Alınır
Microsoft bu dosyada virüs taraması yapmıştır. Microsoft, dosyanın kullanıma sunulduğu tarihteki en güncel virüs tarama yazılımını kullanmıştır. Dosya, dosyada herhangi bir yetkisiz değişiklik yapılmasını engellemeye yardım eden geliştirilmiş güvenliğe sahip sunucularda depolanır.

Windows XP Tablet PC Edition 2005

Microsoft Tablet PC Çok Dilde Kullanıcı Arabirimi ve Algılayıcı Paketi çalıştıran Windows XP Tablet PC Edition 2005 tabanlı bir bilgisayara Windows XP SP2 yüklediğinizde, önceden yerelleştirilmiş Tablet PC kullanıcı arabirimi öğeleri İngilizce'ye çevrilir. Bu sorunu çözümlemek için, Windows XP Tablet PC Edition 2005 Çok Dilde Kullanıcı Arabirimi Paketi'ni (MUI) yüklemelisiniz. Bu güncelleştirme Eylül 2004'te yayımlanacaktır.

Windows Movie Maker 2.1

Windows XP'nin MUI sürümlerini kullanırsanız ve Microsoft Windows XP SP2 yüklediyseniz, Windows Movie Maker 2.1 güncelleştirmelerini Microsoft Yükleme Merkezi'nden yükleyebilirsiniz. MUI paketleri, Windows Movie Maker 2.1 menülerini, iletişim kutularını Yardım içeriğini bir dilden bir başka dile çevirmenize olanak verir.

Aşağıdaki dosya Microsoft Yükleme Merkezi'nden yüklenebilir:
Bu resmi kapatBu resmi aç
Yükle
Windows Movie Maker 2.1 Çok Dilde Kullanıcı Arabirimi Paketi Güncelleştirmesi paketini şimdi karşıdan yükle. Microsoft Destek dosyalarını karşıdan yükleme konusunda ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
119591 Microsoft Destek Dosyaları Çevrimiçi Hizmetler'den Nasıl Alınır
Microsoft bu dosyada virüs taraması yapmıştır. Microsoft, dosyanın kullanıma sunulduğu tarihteki en güncel virüs tarama yazılımını kullanmıştır. Dosya, dosyada herhangi bir yetkisiz değişiklik yapılmasını engellemeye yardımcı olan güvenliği gelişmiş sunucularda depolanır.

Güncelleştirmeleri yükleme veya kaldırma

Bu güncelleştirmeyi yüklemek için kullanabileceğiniz komut satırı anahtarları hakkında ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
262841 Windows yazılım güncelleştirme paketlerinin komut satırı anahtarları (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)
Windows XP MUI güncelleştirmesini, Program Ekle veya Kaldır'ı kullanarak kaldırabilirsiniz. Bunu yapmak için, Başlat'ı tıklatın, Çalıştır'ı tıklatın, appwiz.cpl yazın ve Tamam'ı tıklatın.

Windows XP SP2 hakkında ek bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitelerini ziyaret edin:
http://www.microsoft.com/turkiye/windowsxp/
http://www.microsoft.com/technet/prodtechnol/winxppro/maintain/winxpsp2.mspx

Özellikler

Makale numarası: 841625 - Last Review: 13 Haziran 2005 Pazartesi - Gözden geçirme: 7.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows XP Professional Service Pack 2 (SP2)
  • Microsoft Windows XP Tablet PC Edition 2005
Anahtar Kelimeler: 
kbinfo kbdownload kbbug kbfix kbupgrade kbhelpfile kbupdate kbwinxpsp2rel atdownload KB841625

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com