Microsoft üçüncü taraf depolama yazılımı çözümler'e genel bakış destek ilkesi

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 841696 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Bu makalede, Microsoft yazılım çözümleri üçüncü taraf depolama, sunucu ürünleriyle birlikte çalışan ilke desteği özetlenmektedir.

Giriş

Microsoft sunucu ürünleri gibi Microsoft Exchange Server ve Microsoft SQL Server ile birlikte çalışan üçüncü taraf depolama çözümlerinde kullanıyorsanız, yapılandırma için desteği gerektiren durumlar bulabilirsiniz. Yardım için gerekiyorsa, yapılandırmanıza bağlı PSS destek doğrudan sağlayabilir veya depolama satıcı yardım almanız gerekirse başvurmak talimatını, ancak Microsoft Ürün Destek Hizmetleri'ne (PSS) başvurabilirsiniz.

Daha fazla bilgi

Windows logosu için tasarlanmıştır programı, Exchange ve SQL Server

Exchange, SQL Server ve Windows üzerinde çalışan diğer Microsoft yazılım ürünlerinde, farklı donanım uyumluluk donanım nitelemek için bunları birlikte kullanılacak sınamaları yoktur. Bunlar Designed için Windows Logo programının donanım aygıtlarını, depolama donanımı nitelemek için kullanır ve diğer donanım bileşenlerinden için çeşitli Windows ile masaüstü ve sunucu işletim sistemleri. Amblem Designed için Windows (DFW) alan BIR blok depolama donanım hedef (örneğin, küçük bilgisayar sistemi arabirimi [SCSI], Fiber Kanal veya Iscsı), Exchange, SQL Server, SharePoint Portal Server ve Windows üzerinde çalışan diğer Microsoft programları ile ilgili destek almak için uygun.

Iscsı desteği hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
839686 Exchange Server'da Iscsı teknolojisi bileşenleri için destek

Designed for Windows hedeflerini, üzerinde çalışmakta olan üçüncü taraf yazılım

Birçok depolama satıcıların, yedekleme, çoğaltma, yansıtma ve kendi depolama ürünleri ile kullanılacak olan anlık görüntüler için yazılım çözümleri sunar. Bazı Microsoft müşterileri, bu ürünlerin kullandınız. Bunlar, genellikle iyi bir genel donanım çözümünün bir parçası tümleşiktir. Bu üçüncü taraf ürünler için tasarımlanmış için Windows Logo program altında niteleyen depolama hedef aygıtın (örneğin SCSI, Fiber Kanal veya Iscsı) bağlı bir Windows sisteminde çalıştırırsanız, aygıt için temel destek geçersiz değil. Ancak, doğrudan program veya donanım ürün ile ilgili bir sorun var, destek için ürün üreticisine veya satıcısına başvurmalısınız. Uygun ise, Microsoft üçüncü taraf satıcı veya üretici ile ilk kişi olun, sonra bu sorunu çözümlemek için üçüncü taraf satıcı ile birlikte çalışabilir.

Not Eklenen tüm sürücüleri yalnızca imzalı sürücüleri yükleyen üçüncü taraf yazılım programları için bu ilke uygulanır. Bu filtre sürücüleri, sistem sürücüleri ve diğer kişilerin de içerir.

Tam donanım engelleme modu aygıt gibi bir üçüncü taraf program kullandığınızda, bu yazılımın ürün desteği için üçüncü taraf yazılım satıcısına başvurmanız gerekir. Örneğin, anlık görüntü yönetim yazılımı veya depolama donanımı doğrudan yapılandıran bir yedekleme yazılımı kullanıyorsanız, doğrudan destek aracı satıcı başvurmalısınız. Ancak, bu üçüncü taraf programların tam donanıma bağlı olduğu veya ile yüklenen bir Windows sisteminde donanım tam, genel yapılandırmanıza hala Microsoft tarafından desteklenmektedir. Yine de, bu programlar geçersiz duruma getirmelerini veya tersi durumda yapılandırmanızın desteklenebilirlik tehlikeye çalıştırabilirsiniz.

Not Bulunan tüm sürücüleri imzalanmış sürücüleri yükleyen üçüncü taraf yazılım programları için bu ilke geçerlidir. Bu filtre sürücüleri, sistem sürücüleri ve diğer kişilerin de içerir.

Microsoft, yalnızca Microsoft Windows üzerinde çalışan diğer üçüncü taraf bağımsız programlar için doğrudan desteği sağlamamaktadır gibi doğrudan bir koşullu donanımda kullanılan üçüncü taraf yazılım desteğini önermez. Koşullu donanımı ile birlikte kullanılan üçüncü taraf yazılım desteğini için Microsoft'u arayın ve PSS, üçüncü taraf yazılım ürünü ile ilgili bir sorun olduğunu belirler, PSS için yazılım satıcısına başvurun.

Birim Gölge Kopyası hizmeti görevi

Birim Gölge Kopyası Hizmeti (VSS), burada birden çok üçüncü taraf depolama yönetimi programları, iş programları ve donanım sağlayıcısı oluşturulmasını ve gölge kopya yönetim katılım bir altyapısıdır.

VSS, lisans ve sonra bu diğer kuruluşlar tarafından oluşturulmuş bir API olduğu için Microsoft, herhangi bir garanti veya öneri performansını veya güvenilirliğini, üçüncü taraf çözümü sağlar. Microsoft ortaklarının çözümleri VSS etkinleştirilmiş ve bunlar için destek sağlamak için kullanır. Müşterilerin VSS etkin yedek ürünleri kullanmanızı öneririz.

Tasarlanmış ve doğru şekilde uygulanan, VSS etkin ürünlerin eşitlemenin sunucu programı, yedekleme programı Windows depolama alt sistemi arasında ve yapılacağı emin olmanıza yardımcı olmak. VSS etkin ürünlerin, yedeklemenin oluşturulduğu sırada yazmaları tutulduğu emin yardımcı olur. VSS etkin ürünlerin yardımcı olmak için sistem durumu bilgilerini doğru olarak yakalanır emin olun. Exchange, SQL Server, Microsoft Küme hizmeti (MSCS) ve Active Directory dizin hizmeti yedeklerken bu özellikle geçerlidir.

VSS hakkında) ek bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://www.microsoft.com/windowsserversystem/storage/technologies/vss/default.mspx

Microsoft Certified for Windows programı rolünün

Microsoft Certified for Windows programı, Windows Server yazılım programları için bir amblem programıdır. Windows 2000 Server için VeriTest ve Windows Server 2003 logolarını tarafından yürütülür bir üçüncü taraf sınama işlemi budur. Bu sertifika elde çözümleri Web sayfasında bulunabilir:
http://cert.veritest.com/CfWreports/server

Certified for Windows program hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://www.microsoft.com/windowsserver2003/partners/isvs/cfwfaq.mspx
Bu makalede adı geçen üçüncü taraf ürünleri Microsoft'tan bağımsız şirketler tarafından üretilmektedir. Microsoft bu ürünlerin performans veya güvenilirliğiyle ilgili hiçbir garanti vermemektedir. Microsoft, teknik destek bulmanıza yardımcı olmak üzere üçüncü taraf iletişim bilgilerini sağlamaktadır. Bu bilgiler haber verilmeden değişebilir. Microsoft bu üçüncü taraf iletişim bilgilerinin doğruluğunu garanti etmez.

Referanslar

Microsoft Exchange 5.5, Microsoft Exchange Server 2003, Microsoft SQL Server 7.0 ve Microsoft SQL Server 2000 için depolama çözümlerinde nasıl desteklenen hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleleri görüntülemek üzere aşağıdaki makale numaralarını tıklatın:
317173Exchange Server ve ağa bağlı depolama
317172Exchange Server 5.5 ve ağa bağlı depolama
833770SQL Server 2000 desteği Iscsı teknolojisi bileşenleri
839687Exchange Server 2003'te, ağa bağlı depolama aygıtlarının kullanımını, Microsoft destek ilkesi

Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
839686Exchange Server'da Iscsı teknolojisi bileşenleri için destek
822896Exchange Server 2003 veri yedeklemek ve birim gölge kopyası hizmet
812504Ağa bağlı depolama ve sunucu küme desteği
328879Exchange Server kullanarak depolama bağlı ağı ve ağa bağlı depolama aygıtları
288212Exchange ve ağa bağlı depolama aygıtları
304261Ağ veritabanı dosyaları için destek

Özellikler

Makale numarası: 841696 - Last Review: 5 Şubat 2007 Pazartesi - Gözden geçirme: 3.5
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows Server 2003 Enterprise Edition
  • Microsoft Windows Server 2003 Standard Edition
  • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
  • Microsoft Windows 2000 Server
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbhowto kbinfo KB841696 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:841696

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com