"Błąd dostępu do pliku. Połączenie sieciowe zostało przerwane"komunikat o błędzie podczas uruchamiania makra języka VBA, który kopiuje prezentacji do nowej prezentacji w programie PowerPoint 2003

Tłumaczenia artykułów Tłumaczenia artykułów
Numer ID artykułu: 842315 - Zobacz jakich produktów dotyczą zawarte w tym artykule porady.
Wersja dla programu Microsoft PowerPoint 2002 niniejszego artykułu, 840652.
Ważne Ten artykuł zawiera informacje na temat sposobu modyfikacji rejestru. Upewnij się, że kopii zapasowej rejestru przed przystąpieniem do modyfikacji. Upewnij się, że wiesz, jak przywrócić rejestr w przypadku wystąpienia problemu. Aby uzyskać więcej informacji dotyczących sposobu wykonywania kopii, przywracania i modyfikowania rejestru kliknij następujący numer artykułu w celu wyświetlenia tego artykułu z bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base:
256986 Opis rejestru systemu Microsoft Windows
Rozwiń wszystko | Zwiń wszystko

Na tej stronie

Symptomy

Po uruchomieniu programu Microsoft Visual Basic for Applications (VBA) makra, który kopiuje prezentacji do nowej prezentacji w programie Microsoft Office PowerPoint 2003 może zostać wyświetlony następujący komunikat o błędzie:
Błąd dostępu do pliku. Połączenie sieciowe zostało przerwane.

Przyczyna

Ten problem występuje, gdy są spełnione następujące warunki:
 • Prezentację, która zostanie skopiowana został utworzony w starszej wersji programu Microsoft PowerPoint.
 • Prezentację, która została utworzona we wcześniejszej wersji programu PowerPoint zawiera osadzony arkusz programu Microsoft Excel, zawierającego osadzony formant ActiveX.
 • Zawiera makra VBA Otwórz zdarzenie, które wyszukuje obiekty OLE.

Rozwiązanie

Ten problem został rozwiązany pierwszy w poprawce, obecnie zawarte w dodatku service pack. Został zainstalowany najnowszy dodatek service pack dla pakietu Office 2003, nie trzeba instalować poprawki.

Informacje dotyczące dodatku Service pack

Ten problem został rozwiązany w dodatku Service Pack 2 dla pakietu Office 2003.

Aby rozwiązać ten problem, należy uzyskać najnowszy dodatek service pack dla pakietu Office 2003. Aby uzyskać więcej informacji kliknij następujący numer artykułu w celu wyświetlenia tego artykułu z bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base:
870924 Jak uzyskać najnowszy dodatek service pack dla pakietu Office 2003


Po zainstalowaniu dodatku service pack, należy wykonać kroki, które są wymienione w sekcji "Więcej informacji" tego artykułu, aby ustawić klucz rejestru Hotfix12394 i uaktywnić poprawkę.

Informacje o poprawce

Jak uzyskać poprawkę

Ten problem został rozwiązany w programie PowerPoint 2003 wydanego po udostępnieniu dodatku Service Pack 1 pakietu poprawek z dnia 20 sierpnia 2004 r. Aby uzyskać więcej informacji kliknij następujący numer artykułu w celu wyświetlenia tego artykułu z bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base:
839630 Opis pakietu poprawek programu PowerPoint 2003 wydanego po udostępnieniu dodatku Service Pack 1: 20 sierpnia 2004 r.
Po zainstalowaniu tej poprawki należy wykonać kroki, które są wymienione w sekcji "Więcej informacji" tego artykułu, aby ustawić klucz rejestru Hotfix12394 i uaktywnić poprawkę.

Stan

Firma Microsoft potwierdziła, że jest to problem występujący w produktach firmy Microsoft wymienionych w sekcji "Dotyczy". Ten problem został po raz pierwszy rozwiązany w dodatku Service Pack 2 dla pakietu Office 2003.

Więcej informacji

Ostrzeżenie Niepoprawne zmodyfikowanie rejestru przy użyciu Edytora rejestru lub inną metodą może spowodować poważne problemy. Te problemy mogą wymagać ponownego zainstalowania systemu operacyjnego. Firma Microsoft nie gwarantuje, że można rozwiązać te problemy. Modyfikowanie rejestru na własne ryzyko.

Aby tę poprawkę wykonaj następujące kroki:
 1. Zamknij program PowerPoint 2003.
 2. Kliknij przycisk Start, kliknij przycisk Uruchom, wpisz regedit, a następnie kliknij przycisk OK.
 3. Zlokalizuj, a następnie kliknij, aby zaznaczyć następujący klucz rejestru:
  HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Office\11.0\PowerPoint\Options
 4. Po zaznaczeniu klucza określonego w kroku 3 wskaż Nowy na Edycja menu, a następnie kliknij Wartość DWORD.
 5. Typ Hotfix12394, a następnie naciśnij klawisz ENTER.
 6. Kliknij prawym przyciskiem myszy Hotfix12394, a następnie kliknij przycisk Modyfikowanie.
 7. W Wartość danych pole typu 1, a następnie kliknij przycisk OK.
 8. Na Plik menu, kliknij przycisk Zakończ Aby zamknąć Edytor rejestru.
Uwaga: Niniejszy artykuł, przeznaczony do „SZYBKIEJ PUBLIKACJI”, został utworzony bezpośrednio przez organizację pomocy technicznej firmy Microsoft. Zawarte w nim informacje są udostępniane „w stanie takim, w jakim są” w odpowiedzi na pojawiające się problemy. W wyniku przyspieszonego trybu udostępniania materiały mogą zawierać błędy typograficzne i mogą zostać poprawione w dowolnym momencie bez uprzedzenia. Więcej informacji można znaleźć w Warunkach użytkowania.

Właściwości

Numer ID artykułu: 842315 - Ostatnia weryfikacja: 24 czerwca 2011 - Weryfikacja: 2.0
Informacje zawarte w tym artykule dotyczą:
 • Microsoft Office PowerPoint 2003
Słowa kluczowe: 
kbqfe kboffice2003sp2fix kboffice2003presp2fix kbfix kbbug kbmt KB842315 KbMtpl
Przetłumaczone maszynowo
WAŻNE: Ten artykuł nie został przetłumaczony przez człowieka, tylko przez oprogramowanie do tłumaczenia maszynowego firmy Microsoft. Firma Microsoft oferuje zarówno artykuły tłumaczone przez ludzi, jak i artykuły tłumaczone maszynowo, dzięki czemu każdy użytkownik może uzyskać dostęp do całej zawartości bazy wiedzy Knowledge Base we własnym języku. Prosimy jednak pamiętać, że artykuły przetłumaczone maszynowo nie zawsze są doskonałe. Mogą zawierać błędy słownictwa, składni i gramatyki, przypominające błędy robione przez osoby, dla których język użytkownika nie jest językiem ojczystym. Firma Microsoft nie odpowiada za wszelkie nieścisłości, błędy lub szkody spowodowane nieprawidłowym tłumaczeniem zawartości oraz za wykorzystanie tej zawartości przez klientów. Oprogramowanie do tłumaczenia maszynowego jest często aktualizowane przez firmę Microsoft.
Anglojęzyczna wersja tego artykułu to:842315

Przekaż opinię

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com