Aldığınız, "dosyasına erişim hatası. Bir sunuyu PowerPoint 2003'te yeni bir sunuya kopyalayan bir VBA makrosu çalıştırdığınızda, ağ bağlantısı kaybolmuş olabilir"hata iletisi

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 842315 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makalenin Microsoft PowerPoint 2002 sürümü için bkz: 840652.
Önemli Bu makale, kayıt defterini düzenlemeyle ilgili bilgi içerir. Kayıt defterini değiştirmeden önce yedeklemeyi unutmayın. Bir sorun çıkması durumunda kayıt defterini nasıl geri yükleyeceğinizi bildiğinizden emin olun. Kayıt defterini yedekleme, geri yükleme ve değiştirme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makaleyi inceleyin:
256986Microsoft Windows Kayıt Defteri'nin Açıklaması
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Microsoft Visual Basic for sunuyu, Microsoft Office PowerPoint 2003'te yeni bir sunuya kopyalar Applications (VBA) makrosu çalıştırdığınızda, aşağıdaki hata iletisini alırsınız:
Dosya erişim hatası. Ağ bağlantısı kaybolmuş olabilir.

Neden

Bu sorun, aşağıdaki koşulların tümü geçerli olduğunda oluşur:
 • Kopyalanmış sunu Microsoft PowerPoint'in önceki bir sürümünde oluşturulmuş.
 • Sunuyu PowerPoint'in daha önceki bir sürümünde oluşturulmuş bir katıştırılmış bir ActiveX denetimi içeren bir katıştırılmış Microsoft Excel çalışma sayfası içerir.
 • VBA makrosu OLE nesnelerini arar, açık bir olay içerir.

Çözüm

Bu sorun ilk olarak artık bir hizmet paketinin içerdiği düzeltmeyle giderilmiştir. En son Office 2003 hizmet paketini yüklediyseniz, bu düzeltmeyi yüklemeniz gerekmez.

Hizmet paketi bilgileri

Bu sorun, Office 2003 Service Pack 2'de giderilmiştir.

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, Office 2003 için en son hizmet paketini edinin. Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
870924En son Office 2003 hizmet paketi nasıl elde edilir


Hizmet paketini yükledikten sonra makaleyi Hotfix12394 kayıt defteri anahtarını ayarlayın ve düzeltmeyi etkinleştirmek için "Daha fazla bilgi" bölümünde listelenen adımları izleyin.

Düzeltme bilgileri

Düzeltme nasıl elde edilir

Bu sorun, PowerPoint 2003 Service Pack 1, 20 Ağustos 2004 tarihli Düzeltme Paketi'nde giderilmiştir. Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
839630Açıklama, PowerPoint 2003 Service Pack 1 sonrası düzeltme paketi: 20 Ağustos 2004'ün açıklaması
Bu düzeltmeyi yükledikten sonra Hotfix12394 kayıt defteri anahtarını ayarlayın ve düzeltmeyi etkinleştirmek için bu makalenin "Daha fazla bilgi" bölümünde listelenen adımları izleyin.

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Office 2003 Service Pack 2'de giderilmiştir.

Daha fazla bilgi

Uyarı Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni veya başka bir yöntemi kullanarak kayıt defterini hatalı olarak değiştirirseniz önemli sorunlar oluşabilir. Bu sorunlar, işletim sisteminizi yeniden yüklemenizi gerektirebilir. Microsoft bu sorunların çözülebileceğini garanti etmemektedir. Kayıt defterini kendi sorumluluğunuzda değiştiriniz.

Bu düzeltme için aşağıdaki adımları izleyin:
 1. PowerPoint 2003'ten çıkın.
 2. Başlat ' ı tıklatın, Çalıştır ' ı tıklatın, regedit yazın ve Tamam ' ı tıklatın.
 3. Aşağıdaki kayıt defteri anahtarını bulun ve tıklatıp seçin:
  HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Office\11.0\PowerPoint\Options
 4. 3. Adımda belirtilen anahtarı seçtikten sonra Düzen menüsünden Yeni ' işaretleyin ve DWORD değeri ' ni tıklatın.
 5. Hotfix12394 yazın ve ENTER tuşuna basın.
 6. Hotfix12394 ' ı sağ tıklatın ve sonra Değiştir ' i tıklatın.
 7. Değer verisi kutusuna 1 girin ve Tamam ' ı tıklatın.
 8. Dosya menüsünde, Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nden çıkmak için Çık ' ı tıklatın.

Özellikler

Makale numarası: 842315 - Last Review: 7 Nisan 2006 Cuma - Gözden geçirme: 3.4
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Office PowerPoint 2003
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbqfe kboffice2003sp2fix kboffice2003presp2fix kbfix kbbug KB842315 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:842315

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com