Windows XP tabanlı bir bilgisayarda oturumu kapattığınızda sistem kullanıcı profiliniz doğru unload.

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 842827 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Microsoft Windows XP tabanlı bir bilgisayarda oturumu kapattığınızda, sistem kullanıcı profiliniz doğru kapattığı değil. Ayrıca, uygulama günlüğüne aşağıdaki hata kaydedilebilir:

Olay türü: hata
Olay Kaynağı: Userenv
Olay kategorisi: yok
Olay KIMLIĞI: 1524
Açıklama:
Windows sınıf kayıt defteri dosyasını kaldıramıyor - dosya halen diğer uygulama veya hizmetler tarafından kullanılıyor. Dosya kullanımda olmadığında kaldırılacak.

Bilgisayarda yeniden oturum açtığınızda HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes kayıt defteri alt anahtarı yüklü değil. Ayrıca, belirli bir COM işlemleri başarısız. Örneğin, Outlook formları için COM işlemleri başarısız olur.

Neden

WebDav istemci hizmeti bilgisayara her oturum açtığınızda, kullanıcı başlatma işlemi sırasında HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes kayıt defteri alt anahtarı için bir tanıtıcı önbelleğe, bu sorun oluşur.

HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes kayıt defteri alt anahtarının kullanıcı profilinizdeki Usrclass.dat dosyasıdır. HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes kayıt defteri alt anahtarı, kullanıcıya özgü COM kayıtlar için kullanılır. Bu nedenle, bilgisayar nedeniyle önbellekteki tanıtıcı oturumunuzu kapattığınızda HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes kayıt defteri alt anahtarını kaldırılamıyor.

Çözüm

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınamaya tabi olabilir. Bu nedenle, bu sorun nedeniyle önemli ölçüde etkilenmediyseniz, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.

ÖNKOŞULLAR

Bu düzeltmenin uygulanabilmesi için Windows XP SP2 yüklü olmalıdır.

Yeniden başlatma gereksinimi

Bu düzeltmeyi yükledikten sonra bilgisayarı yeniden başlatmanız gerekir.

Düzeltme Değiştirme Bilgileri

Bu düzeltme başka bir düzeltmenin yerini almaz.

DOSYA BİLGİLERİ

Bu düzeltmenin İngilizce sürümü, aşağıdaki tabloda listelenen dosya özniteliklerine (veya daha yeni dosya özniteliklerine) sahiptir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki tarih ve saat öğesinde saat dilimi sekmesini kullanın.
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Dosya AdıDosya SürümüDosya BoyutuTARİHSAATPlatformSP gereksinimiHizmet Dalı
Advapi32.dll5.1.2600.3039617,47222-Kas-200613: 07X86SP2SP2QFE
Webclnt.dll5.1.2600.303968.09622-Kas-200613: 07X86SP2SP2QFE

Pratik Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için <a0></a0>, Microsoft User Profile yığını temizleme hizmeti (UPHClean) kullanın. UPHClean, Windows kullanıcı profillerini kaldırma sırada bilgisayarı izler. UPHClean kapatmak için açık kaynakları zorlar. Bu nedenle, bilgisayar kullanıcı profillerini kaldırma.

UPHClean yüklemek ve kurmak için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyId=1B286E6D-8912-4E18-B570-42470E2F3582

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

HKEY_CLASSES_ROOT kayıt defteri alt ağacı HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes kayıt defteri alt anahtarını hkey_local_machıne\software\classes kayıt defteri alt anahtarını ve birleştirilmiş bir görünümdür. Sistem, HKEY_CLASSES_ROOT kayıt defteri alt ağacı okuduğunda, HKEY_CURRENT_USER kayıt defteri alt ağacı bulunan kullanıcı düzeyinde veriler, HKEY_LOCAL_MACHINE kayıt defteri alt ağacı bulunan bilgisayar başına veri geçersiz kılar. HKEY_CLASSES_ROOT kayıt defteri alt ağacı için sistem yazar, verileri HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes kayıt defteri alt anahtarına yeniden yönlendirilir. HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes kayıt defteri alt anahtarını çubuğundaki kullanıcı profilinin Usrclass.dat dosyasıdır. Bu nedenle, normal kullanıcılar genellikle salt okunur hkey_local_machıne\software\classes kayıt defteri alt anahtarına erişimi olduğundan, kullanıcılar kendi COM sınıf kayıtlarını oluşturabilirsiniz.

HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes kayıt defteri alt anahtarının kayıt defterinde bu makalede açıklanan sorun oluştuğunda, kullanıcı bilgisayara oturum açtığında bir sonraki başlatılışında görünmüyor. Bu nedenle, kullanıcı başına COM kaydı eksik.

Özellikler

Makale numarası: 842827 - Last Review: 25 Ekim 2007 Perşembe - Gözden geçirme: 1.3
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows XP Home Edition
  • Microsoft Windows XP Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbautohotfix kbpubtypekc kbqfe kbhotfixserver kbtshoot kbexpertiseinter kbprb KB842827 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:842827

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com