SQL Server CE 1.0 ve sonraki sürüm istemci programları Windows XP Service Pack 2 (SP2) çalıştıran bilgisayarlarda IIS bağlanabiliyor olmayabilir

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 842907 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Bir Microsoft SQL Server 2000 Windows CE Edition çalıştırdığınızda, ınternet ınformation Services (IIS) çalıştıran bir bilgisayara bağlanan (SQL Server CE) 1.0 veya daha sonraki bir sürüm istemci programı, aşağıdakine benzer bir hata iletisi alabilirsiniz:
Kaynak: Microsoft SQL Server 2000 Windows CE Edition
Sayı: 80072EFF (ERROR_INTERNET_CONNECTION_RESET)
NativeError: 28037
Açıklama: IIS çalıştıran bilgisayara veri göndermek için BIR istek başarısız oldu. Daha fazla bilgi için bkz: HRESULT. [,,,,,]
IIS çalıştıran bilgisayarda bir ınternet tarayıcısı kullanarak SQL Server CE Server Agent URL erişmeye çalıştığınızda, ek olarak, URL erişebilecek olmayabilir. Örneğin, SQL Server CE Server Agent URL'SINI http://myserver/sqlce/sscesa20.dll olabilir.

Not IIS, Microsoft Windows XP Professional Service Pack 2 (Windows XP SP2) çalıştıran bir bilgisayarda çalışıyorsa, bu sorun oluşabilir.

Neden

Varsayılan olarak, Windows XP SP2'de güvenlik duvarı ııs'ye bağlantıları önlemek için açık. Bir SQL Server CE istemci programı gibi bir ınternet istemci programı, IIS erişmeye çalıştığında, bu nedenle, bağlantı başarısız olur.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, ınternet kullanıcılarının Web Server'ı (HTTP) hizmet ve IIS çalıştıran bilgisayardaki güvenli Web sunucusu (HTTPS) hizmet izin vermesi gerekir. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:
 1. Başlat ' ı tıklatın, Çalıştır ' ı tıklatın, firewall.cpl yazın ve Tamam ' ı tıklatın.
 2. Windows Güvenlik Duvarı iletişim kutusunda Gelişmiş sekmesini tıklatın.
 3. Ağ bağlantısı ayarları iletişim kutusunda, bilgisayarınızın kullandığı bağlantıyı tıklatın ve sonra Ayarlar ' ı tıklatın.
 4. Gelişmiş ayarlar iletişim kutusunda, Web sunucusu (HTTP) tıklatıp seçin ve Güvenli Web sunucusu (HTTPS)</a1>'ı tıklatın.

  Not Bilgisayarınızın güvenli Web sunucusu (HTTPS) erişmek kullanıcılara izin vermelidir hakkında ek bilgi için "Daha fazla bilgi" bölümüne bakın.
 5. Tamam ' ı tıklatın.
 6. Windows Güvenlik Duvarı iletişim kutusunda, <a3>Tamam</a3>'ı tıklatın.

  Not Kullanıcıların Web sunucusu (HTTP) hizmet ve güvenli Web sunucusu (HTTPS) hizmeti için bağlanmasına izin vermek için Windows Güvenlik Duvarı ayarlarını değiştirirseniz, ağınızdaki güvenlik tehditleri bilgisayarınıza bulaşmasına neden. Yalnızca Hizmetleri gerekli olduğunda bu hizmetleri kapatmak emin olun.

Daha fazla bilgi

Güvenli Web sunucusu (HTTPS) erişmek kullanıcılara izin verecek Windows XP SP2 çalıştıran bir bilgisayardaki hizmetin yalnızca, güvenli Web uygulamaları bilgisayara bağlanmalısınız. SQL Server CE 2.0 Replication ve uzak veri erişimi (RDA) uygulamaları, güvenli Web sunucusu (HTTPS) hizmet erişilebilir olmasını gerektirir.

Referanslar

Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
310654SORUN: IIS kilitleme aşağı aracı RDA veya anonim kimlik doğrulaması kullanan bir çoğaltma kesilebilir
298804Internet güvenlik duvarları gözatmayı ve dosya paylaşımını engelleyebilir
283673Windows XP'de güvenlik duvarı nasıl açılır veya kapatılır

Özellikler

Makale numarası: 842907 - Last Review: 3 Ocak 2007 Çarşamba - Gözden geçirme: 4.6
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft SQL Server 2000 Windows CE Edition 2.0
 • Microsoft SQL Server 2000 Windows CE Edition
 • Microsoft SQL Server 2000 Windows CE Edition 1.1
 • Microsoft SQL Server 2000 Windows CE Edition 1.1 Service Pack 1
 • Microsoft SQL Server 2000 Windows CE Edition 1.1 SP1 Update
 • Microsoft Internet Information Services version 5.1, Ne zaman ne ile kullanilir:
  • the operating system: Microsoft Windows XP Professional Service Pack 2 (SP2)
 • Microsoft SQL Server 2005 Compact Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbtshoot kbfirewall kbclient kberrmsg kbsecurity kbreplication kbservice kbserver kbdatabase kbprb KB842907 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:842907

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com