Windows Server 2003 tabanlı bir uzak bilgisayarda bir dosya işlemi gerçekleştirmeye çalıştığınızda ağ bağlantınız sıfırlanabiliyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 843515 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Uzak bilgisayar, yerel bir Windows Server 2003 tabanlı bilgisayardan, bir dosyaya kaydetme gibi bir Microsoft Windows Server 2003 tabanlı uzak bilgisayarda, bir dosya işlemi gerçekleştirdiğinizde işlemi sırasında ağ bağlantısı sıfırlandı.

Örneğin, yerel sunucuda bir Microsoft SQL Server veritabanını yedekleme işlemi gerçekleştirdiğinizde, yedek dosyasında depolamak için uzak sunucuda bir konum belirtebilirsiniz. Ancak, yedekleme işlemini başarıyla Bu senaryoya göre tamamlanamayabilir. Ayrıca, uygulama olay günlüğüne aşağıdakine benzer olaylar kaydedilebilir:

Olay türü: bilgi
Olay kaynağı: Uygulama açılan menüsü
Olay kategorisi: yok
Olay KIMLIĞI: 26
Tarihi: Date
Time saati:
Kullanı.: Yok
Computer Name bilgisayar:
Açıklama:
Uygulama iletişim kutusu: Windows - Gecikmeli yazma başarısız oldu: Windows, dosya \\Server.domain.name\BackupFolder\MyBackUp.bak tüm verilerini kaydetmeyi başaramadı. Veri kaybı oldu. Bu hataya bilgisayarınızın donanımındaki veya ağ bağlantınızdaki bir arıza neden olmuş olabilir. Lütfen bu dosyayı başka bir yere kaydetmeyi deneyin.

Olay türü: hata
Olay kaynağı: MSSQLSERVER
Olay kategorisi: (2)
Olay KIMLIĞI: 17055
Tarihi: Date
Time saati:
User Name kullanıcı:
Computer Name bilgisayar:
Açıklama:
18204: BackupDiskFile::CreateMedia: yedekleme aygıtı ' \\ Server \ BackupFolder \ MyBackUp.bak ' oluşturulamadı. Işletim sistemi hatası = 64 (belirtilen ağ adı artık kullanılabilir.)

Neden

Bir istemci sunucu ileti bloğu (SMB) yeniden yönlendiricisinin SMB Hizmeti çalışan Windows Server 2003 tabanlı bilgisayarı bağlantıda düzgün başlatılmadı, bu sorun oluşur. Yeni bir istemci veya sunucu kendisini SMB Hizmeti çalışan bir sunucuya yeni bir SMB oturum oluşturduğunda, sunucu doğru SMB oturum isteğine yeni istemci veya varolan istemci tarafından yapılan belirlemek değil. Sunucu yanlış varolan istemci yeni SMB oturumunun istekte olduğunu belirlerse, bu ağ bağlantısı için varolan istemci sıfırlar.

Çözüm

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınamaya tabi olabilir. Bu nedenle, bu sorun nedeniyle önemli ölçüde etkilenmediyseniz, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.

ÖNKOŞULLAR

Herhangi bir önkoşul bulunmamaktadır.

Yeniden başlatma gereksinimi

Bu düzeltmeyi yükledikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekmez.

Düzeltme Değiştirme Bilgileri

Bu düzeltme başka bir düzeltmenin yerini almaz.

DOSYA BİLGİLERİ

Bu düzeltmenin İngilizce sürümü, aşağıdaki tabloda listelenen dosya özniteliklerine (veya daha yeni dosya özniteliklerine) sahiptir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki Tarih ve Saat aracında saat dilimi sekmesini kullanın.
Windows Server 2003 64-bit sürümleri
Date     Time  Version      Size  File name Platform
------------------------------------------------------------------
13-Sep-2004 07:14 5.2.3790.210   992,256 Srv.sys  IA-64  
Windows Server 2003'ün 32-bit sürümleri
Date     Time  Version      Size  File name Platform
------------------------------------------------------------------
13-Sep-2004 18:56 5.2.3790.210   355,328 Srv.sys  x86

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

Microsoft'un yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullandığı standart terminoloji hakkında ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
824684Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminolojinin açıklaması

Özellikler

Makale numarası: 843515 - Last Review: 24 Temmuz 2007 Salı - Gözden geçirme: 1.10
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows Server 2003, Enterprise x64 Edition
 • Microsoft Windows Server 2003 Enterprise Edition
 • Microsoft Windows Server 2003 Standard Edition
 • Microsoft Windows Server 2003 Web Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbautohotfix kbqfe kbhotfixserver kbbug kbfix kbwinserv2003presp1fix KB843515 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:843515

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com