Exchange Server 2003'te bir LAN üzerindeki etkisini sınırlamak için karşıdan tam çevrimdışı Adres Defteri'ni azaltma

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 867623 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Önemli Bu makale, kayıt defterini düzenlemeyle ilgili bilgi içerir. Kayıt defterini değiştirmeden önce yedeklemeyi unutmayın. Bir sorun çıkması durumunda kayıt defterini nasıl geri yükleyeceğinizi bildiğinizden emin olun. Kayıt defterini yedekleme, geri yükleme ve değiştirme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makaleyi inceleyin:
322756Windows XP ve Windows Server 2003'te kayıt defteri nasıl yedeklenir, düzenlenir ve geri yüklenir
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Çok yüksek bir ağ kullanım dönemlerini şirketinizdeki pek çok Microsoft Outlook istemcilerinin çevrimdışı adres defterini aynı anda karşıdan yüklemeye çalıştığınızda ortaya bulabilirsiniz.

Neden

Çok büyük bir çevrimdışı adres defteri varsa, bu sorun oluşabilir.

Varsayılan olarak, her istemci isteği için tam çevrimdışı adres defteri hemen sunulan karşıdan yükleme ve ortak depoyu oluşabilecek eş zamanlı tam çevrimdışı adres defteri karşıdan yüklemeleri sayısını sınırlayın.

Örneğin, 10.000 kullanıcılar'ı destekleyen bir ortak depoyu bir saat 3.000 istekleri alır ve çevrimdışı adres defteri boyutu 100 megabayt (MB) ise, sunucu veri 300 gigabayt (GB) teslim gerekir. Bu trafiği potansiyel bir saniyede 100 megabit (Mbps) yerel ağ (LAN) on saat fazla tekrar. Bu trafiği bir saat fazla saniye başına gigabit LAN olası tekrar.

Çözüm

Microsoft Exchange Server 2003 Service Pack 1'de (SP1), yönetici sınırı tam çevrimdışı adres defteri tarafından kullanılan bant genişliğini belirli bir ortak depodan yükler ve varsayılan davranışı geçersiz kılabilirsiniz.

Çevrimdışı Adres Defteri'ni dağıtımı için kullanılan ortak bir sunucu bu özelliği etkinleştirmek için aşağıdaki adımları izleyin.

Uyarı Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni veya başka bir yöntemi kullanarak kayıt defterini hatalı olarak değiştirirseniz önemli sorunlar oluşabilir. Bu sorunlar, işletim sistemini yeniden yüklemenizi gerektirebilir. Microsoft bu sorunların çözülebileceğini garanti etmemektedir. Kayıt defterini kendi sorumluluğunuzda değiştiriniz.
 1. Başlat ' ı tıklatın, Çalıştır ' ı tıklatın, kutusuna regedit yazın ve Tamam ' ı tıklatın.
 2. Aşağıdaki kayıt defteri alt anahtarını bulup tıklatın:
  HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Services\MSExchangeIS\ParametersSystem\
 3. Düzen menüsünden Yeni ' nin üzerine gidin ve DWORD değeri ' ni tıklatın.
 4. OAB bant genişliği eşiği (KBps) DWORD adını yazın ve ENTER tuşuna basın.
 5. OAB bant genişliği eşiği (KBps) sağ tıklatın ve sonra Değiştir ' i tıklatın.
 6. Bankası bölümünde ondalık ' ı tıklatın.
 7. Değer verisi kutusuna, kullanmak istediğiniz değeri yazın ve Tamam ' ı tıklatın.

  Örneğin, çevrimdışı adres defteri karşıdan yükleme ve azaltma için bant genişliği eşik sunucusunu 5000 kilobayt / saniye (KBps) kullanacak biçimde yapılandırmak için 5000 yazın. 5000 Kbit/sn, yaklaşık 40.960 kilobit / saniye (Kbps) olan veya (Mbps) 40.96 megabit / saniye.

  Kullanılacak veri OAB bant genişliği eşik değerini belirlemek için aşağıdaki yöntemlerden birini kullanın:
  • Değeri preemptively ayarlayın. Ağ topolojisi bilginizi dayalı ve nasıl tam çevrimdışı adres defteri, birden çok sunucudan yükler ekleyebilirsiniz YEREL çağrılamayacağından tekrar yükleme, aşırı YEREL yükleme değil ile uyumlu olan en büyük değerleri için tek tek sunucularda eşiklerini ayarlayın.
  • Değer, sonra gerçeğini ayarlayın. Genişletilmiş Msexchangeıs performans izleyicisi sayaç izleme OAB: bayt/sn tam yüklemeleri YEREL overloads şirket çapında bir karşıdan yükleme sırasında. Her bir sunucuda, çevrimdışı adres defteri tarafından kullanılan bant genişliğini yükler unutmayın. Eşik değerleri için bu değerleri yüzde olarak ayarlayın. Örneğin, eşik değeri, bu değer 60 % olarak ayarlandı.
 8. Tamam ' ı tıklatın ve sonra da Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nden çıkın. Bu değişikliğin etkili olması Exchange hizmetlerini yeniden başlatmanız gerekmez.
Bir Outlook istemcisinin tam'ı karşıdan yüklemeye çalıştığında, bu kayıt defteri ayarını uyguladıktan sonra çevrimdışı adres defteri, ortak depoyu üzerinde bir önceki on saniye yüklenen ortalama tam çevrimdışı Adres Defteri'ni bayt belirler. Iki aşağıdaki davranışlardan biri gerçekleşir:
 • Değer OAB bant genişliği eşik değerinden, istemci tam çevrimdışı adres defteri karşıdan yüklemesini tam hızda devam edebilirsiniz.
 • Istemcinin birden çok bant genişliği OAB eşik değeri ise, tam çevrimdışı Adres Defteri'ni karşıdan, genişletilmiş Msexchangeıs performans izleyicisi sayacı devam edemiyor OAB: tam karşıdan yükleme girişimleri engellenmiş birer birer artırılır ve Outlook istemcisi aşağıdaki hata iletisini alır:
  • Microsoft Office Outlook 2003 SP1 kullanıyorsanız veya daha önce aşağıdaki hata iletisini istemcileri:
   'Microsoft Exchange Server' (0x8004010B) hata bildirdi: 'Bilinmeyen hata 0x8004010B'
  Outlook istemcisi, tam çevrimdışı adres defterini bir yeniden yüklemeyi dener, bir kez başarılı olana kadar her saat.
Notları
 • Varsayılan davranışa geri dönmek için <a0></a0>, kayıt defteri değerini silin.
 • Bu özellik karşıdan yüklenen bayt toplam sayısını azaltın.
 • Tam tarafından kullanılan bant genişliğini sınırlamak çevrimdışı adres defteri karşıdan yüklemeleri, bu özellik, zaman genişletmek tüm istemcilerin güncelleştirilmiş, tam çevrimdışı adres defterleri almak kadar geçen. Bu nedenle, yalnızca bu özellik çok büyük bir çevrimdışı adres defteri varsa ve kendi yerel aşırı yükleme karşı korumalısınız kullanmalısınız. Ayrıca, olabildiğince yüksek eşik değerini ayarlamanız gerekir.

Daha fazla bilgi

Outlook istemcilerinin çevrimdışı adres defterini karşıdan yükleme sırasında oluşabilecek yüksek ağ kullanımı hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
839826Outlook istemcilerinin çevrimdışı adres defteri Exchange 2003'ten aynı anda yükleme sırasında yüksek ağ kullanımı gerçekleşiyor

Özellikler

Makale numarası: 867623 - Last Review: 25 Ekim 2007 Perşembe - Gözden geçirme: 2.5
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Exchange Server 2003 Enterprise Edition
 • Microsoft Exchange Server 2003 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbprb KB867623 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:867623

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com