SQL Server'da disk denetleyicilerinde önbelleğe alma'nın açıklaması

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 86903 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Yazma önbelleği kullanımı (Yazma</a1> olarak da bilinir önbelleğe alma'yı Yedekle) disk denetleyicisi SQL Server performansını artırabilirsiniz. Yazma önbelleği denetleyicileri ve disk alt sistemleri, özellikle veri kritik bir işlem veritabanı yönetim sistemi (DBMS) ortamında kullanılması için tasarlanmış, SQL Server için güvenlidir. Bir sistem hatası oluşursa, bu tasarım özellikleri önbelleğe alınan veriler korumalıdır. Güç ilişkisizdir başarısızlık modları ortaya çıkabileceğinden dış kesintisiz güç kaynağı'nı kullanarak (UPS) bunun için genellikle, yeterli değil.

Denetleyicileri, disk alt sistemleri ve önbelleğe alma için SQL Server tarafından kullanılan güvenli olabilir. Bu birleştirme çoğu yeni purpose-built sunucu platformların bu güvenlik açığından güvenlidir. Ancak, disk alt sistemi özel olarak sınanmış ve veri kritik bir işlem ilişkisel veritabanı yönetim sistemi (RDBMS) ortamında kullanımı için onaylanmış olduğunu emin olmak için donanım satıcınıza denetlemelisiniz.

Daha fazla bilgi

SQL Server veri değişikliği deyimleri mantıksal sayfası yazma oluşturur. Bu akış yazma'nın iki basamak gitme gibi resim: günlük ve veritabanının kendisi. Performansı düşürmemek için SQL Server veritabanına, kendi önbellek arabellek sistemi üzerinden yazma işlemleri defers. Günlüğüne yazma işlemleri hemen yalnızca COMMIT açana kadar ertelenmiş. Veri yazma aynı şekilde önbelleğe alınmaz. Sayfanın veri yazar günlük yazma belirli bir sayfa için her zaman önüne çünkü günlük bazen "yazma önceden" günlük adlandırılır.

Işlem bütünlüğü bir ilişkisel veritabanı sisteminin temel kavramları biridir. Hareketleri Atomik, tümüyle uygulanan veya tümüyle geri iş birimlerini kabul edilir. SQL Server yazma ileriye hareket günlüğü içinde işlem bütünlüğünü uygulama önemli bir bileşenidir.

Herhangi bir ilişkisel veritabanı sistemi de planlanmamış bir sistem hatasından kurtarma işlem bütünlük, yakından ilgili bir kavram çalışılabilecek gerekir. Çeşitli olmayan idealdir, gerçek dünyadaki efektleri bu başarısız olabilir. Birçok veritabanı yönetimi sistemlerinde, sistem hatası durumunda, bir insan yönlendirilmiş uzun el ile kurtarma işleminde neden olabilir.

Buna ek olarak, SQL Server kurtarma mekanizması tamamen otomatiktir ve insan müdahalesi olmadan çalışır. Örneğin, SQL Server olması bir kritik üretim uygulama destek ve bir sistem hatası yüzünden, bir momentary güç fluctuation yaşarsınız. Güç geri yükleme, bağlı sunucu donanımı yeniden başlatmanız, ağ yazılımı yüklemek başlatılamıyor ve ve SQL Server yeniden başlatmanız. SQL Server'ı başlatır gibi verileri hareket günlüğüne esas olarak, kurtarma işlemi otomatik olarak çalışır. Bu işlemin tamamı insan müdahalesi olmadan oluşur. Istemci iş istasyonlarına yeniden her varsa, en son hareketi, girilen verileri tüm kullanıcıları bulur.

Işlem bütünlüğü SQL Server'ı ve Otomatik Kurtarma, çok güçlü bir zaman ve işçilik kaydetme yeteneği oluşturur. Bir yazma önbelleği denetleyicisi düzgün bir ortamda verileri kritik işlem DBMS kullanım için tasarlanmamış, bu nedenle veritabanı bozulmasını kurtarmak için <a0></a0>, SQL Server'ın yeteneği tehlikeye atabilir. Kumandayı SQL Server işlem günlük yazma ve bunları bir donanım denetleyicisi Tahta üzerinde önbelleğe arabellekleri durdurur, ancak bu sayfaları sırasında bir sistem hatasından yazma korumaz, bu durum oluşabilir.

Yazma önbelleği en önbellekleme denetleyicilerinde gerçekleştirin. Yazma önbelleğe alma işlevi her zaman devre dışı bırakılamıyor.

Sunucu kesintisiz güç KAYNAĞı kullanıyor olsa bile, bu önbelleğe alınan yazma güvenliğini garantilemez. Birçok sistem hataları, UPS olmayan adres oluşabilir. Örneğin, bellek eşlik biti hatası, bir işletim sistemi tuzak veya bir sistem sıfırlaması neden olan bir donanım glitch bir denetlenmeyen sistem kesintiye neden olabilir. Donanım yazma önbelleğindeki BIR bellek sorunuyla de önemli günlük bilgi kaybına neden olabilir.

Sistem kapatma işlemi sırasında bir yazma önbelleğini denetleyicisi ilgili başka bir olası sorun oluşabilir. "Işletim sisteminin döngüsü" ya da sistem yapılandırması değişiklikleri sırasında yeniden seyrek değil. Tüm disk etkinliği sistemi yeniden başlatmadan önce ceased beklemeniz için işletim sistemi öneri dikkatli bir işletmen izleyen olsa bile, önbelleğe alınan yazma hala denetleyicisi bulunabilir. CTRL + ALT + DEL tuş bileşimine basıldığında veya SıFıRLAMA düğmesine basıldığında, önbelleğe alınan yazma, büyük olasılıkla veritabanını zarar atılmak.

Bu nedenle güvenli bir veritabanı sunucusu tarafından kullanılacak olacaktır kirli önbellek veri atma, tüm olası nedenler hesaba katar bir donanım yazma önbelleğinin tasarlamak olasıdır. Bazı tasarım özelliklerini RST yol denetlenmeyen önbellek denetleyici, yerleşik pil yedekleme sıfırlanmasına önlemek sinyal ve yansıtılmış tehlikesini içerir veya bu ERC (hata denetimi ve düzeltme) bellek. Yazma önbelleği bu ve diğer özellikleri veri kaybını önlemek için gereken içerdiğini sağlamak için donanım satıcınıza başvurun.

SQL Server sistemlerini desteklemek için gerektirir ‘ kararlı bir ortam garanti ’ altında Microsoft SQL Server Always-On depolama Solution inceleme program özetlendiği gibi. FOSQL Server veritabanı altyapısı için giriş ve çıkış gereksinimleri hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
967576Microsoft SQL Server Database Engine giriş/çıkış gereksinimleri

Özellikler

Makale numarası: 86903 - Last Review: 7 Aralık 2005 Çarşamba - Gözden geçirme: 4.3
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft SQL Server 4.21a Standard Edition
 • Microsoft SQL Server 6.0 Standard Edition
 • Microsoft SQL Server 6.5 Standard Edition
 • Microsoft SQL Server 7.0 Standard Edition
 • Microsoft SQL Server 2000 Standard Edition
 • Microsoft SQL Server 2005 Standard Edition
 • Microsoft SQL Server 2005 Developer Edition
 • Microsoft SQL 2005 Server Enterprise
 • Microsoft SQL 2005 Server Workgroup
 • Microsoft SQL Server 2008 Developer
 • Microsoft SQL Server 2008 Enterprise
 • Microsoft SQL Server 2008 Express
 • Microsoft SQL Server 2008 Standard
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kb3rdparty kbhardware kbinfo KB86903 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:86903

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com