Windows XP'de Office programları kullanarak bir yerel yazıcıya yazdırmaya çalıştığınızda karşılaşabileceğiniz sorunlar nasıl giderilir

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 870622 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Bu makalede, Microsoft Windows XP'de Microsoft Office yazdırma sorunlarının nasıl giderileceği açıklanır ve aşağıdaki konulara yer verilmektedir:
 • Yazıcı donanımınız ile ilgili sorunları giderme hakkında
 • Yazıcı sürücünüzün sorunu nasıl giderilir
 • Windows XP'de yazdırma sorunlarını giderme
 • Programın yazdırma sorunlarını giderme
 • Seçmeli başlangıç modunda sorunlarını giderme

GİRİŞ

Bu makalede, Microsoft Windows XP'de Microsoft Office programları kullanarak bir yerel yazıcıya yazdırmaya çalıştığınızda karşılaşabileceğiniz sorunların nasıl giderileceği açıklanır.

Daha fazla bilgi

Bu makalede, ağ üzerinden yazdırma sorunlarını giderme hakkında ayrıntılı bilgi sağlamaz, ancak yazdırma sorunlarınızı tanılamanıza yardımcı olmak için kullanabileceğiniz pek çok önemli temel sorun giderme adımları sağlar. Bu makalede listelenen sorun giderme adımlarını ağ yazdırma sorununuzun tarafından yerel bir sorun neden değil olduğunu doğrulamak de yardımcı olabilir.

Ağ yazdırma sorunlarını giderme hakkında ek bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
314073 Windows XP'de ağ yazdırma sorunlarını giderme

Yazıcı donanımınız denetleyin

Birçok yazdırma sorunları ile ilgili sorunları neden olabilir. Daha karmaşık sorun giderme yöntemleri için devam etmeden önce yazdırma sorununuzun aşağıdaki donanım sorunları neden demektir doğrulayın:
 • Yazıcınız için bir çalışma powersource bağlı olduğunu doğrulayın.
 • Yazıcınız yourprinter bağlantı noktasına düzgün bağlandığından emin olun. Kablonun doğru uygun bağlantı noktası ınızdaki Nothwind bilgisayar ve yazıcı oturmadığına gerekir.
 • Yazıcınızın kağıt kullanılabilir (veya otherappropriate yazdırma medyası) olduğunu ve kağıt theprinter sistemini değil doğrulayın.
 • Yazıcınızın düzgün çalışması için toner ya da yeterli tedarik ofink içerdiğini doğrulayın.
 • Yazıcınız bir ayarı çevrimdışı çevrimiçi veya çevrimdışı anonline düğmesi varsa, yazıcınızın çevrimiçi olduğundan emin olun.
 • Yazıcınız kapatmak ve itback sonra 5-10 saniye sonra açma sıfırlayın. Tüm yazıcı arabellek sonucu birçok yazdırma sorunları olabilir.
 • Tüm yükleme instructionsthat yazıcı üreticiniz tarafından sağlanan gerçekleştirdiğinizi doğrulayın.
 • Yazıcınızın belgelerine herhangi troubleshootingsteps varsa, bu adımları izleyin.
 • Bu nedenle, kendi kendini sınama yazıcıda gerçekleştirin. "Self-diagnostic" Bu araçları sık çözümlemek veya temel sorunları withyour donanım tanılama. Kendi kendine sınama gerçekleştirmek için eachprinter farklı yöntemidir. Kendi kendine sınama işlemi ile ilgili yönergeler için printerdocumentation bakın.

  Not Kendi kendine sınama çalışmazsa, yazıcınız zarar görmüş olabilir veya itmay bakım gerektirir. Moreassistance için yazıcı üreticinize başvurun.
 • Başka bir bilgisayar yoksa, printerworks doğru olduğu zaman olduğunu doğrulamak başka bir bilgisayara bağlı. Ne zaman başka bir bilgisayara bağlı yazıcı etmediğinden düzgün çalışması, yazıcınızın belki zarar ve bakım gerektirebilir.

Yazıcı özelliklerini doğrulayın

Yanlış yazıcı özellik ayarlarını aşağıdaki sorunlara yol açabilir:
 • Zayıf çıktı
 • Eksik çıkış
Ayrıca, yanlış yazıcı özellik ayarları yazıcınızın yazdırma değil neden olabilir. Yazıcı üreticiniz tarafından önerildiği gibi yazıcı özellik ayarlarını yapılandırıldığından emin olun.

Yazıcının özellik ayarlarını görüntülemek için şu adımları izleyin:
 1. Başlat' ı tıklatın ve sonraYazıcılar ve Fakslar'ıtıklatın.
 2. ÖzelliklerTemplate'i işaret edip görüntülemek istediğiniz yazıcıyı sağ tıklatın.
 3. Tüm yazıcı özellikleri, yazıcı üreticisi tarafından yapılandırılan asrecommended olduğundan emin olun.

  Bunu yapmak için yazıcınızla birlikte gelen thedocumentation görüntülemek veya sizin printermanufacturer başvurun.

Sınama sayfası yazdırma

Bir sınama sayfası yazdırmak için yazdırma izinlerinizin olması gerekir. Bir yazıcıyı ilk yüklediğinizde de sınama sayfası yazdırabilirsiniz.

Bir sınama sayfası yazdırmak için şu adımları izleyin:
 1. Başlat' ı tıklatın ve sonraYazıcılar ve Fakslar'ıtıklatın.
 2. ÖzelliklerTemplate'i işaret edip, sınamak istediğiniz yazıcıyı sağ tıklatın.
 3. Genel sekmesinde, PrintTest sayfa' yı tıklatın.
 4. Printscorrectly test sayfasında Tamam ' ı tıklatın.
Sınama sayfası doğru yazdırılmadıysa, yazdırma sorununu çözmek Yardım için sorun gidermeye devam edin. Bir sınama sayfası yazdıramıyorsanız veya birçok veya tüm Microsoft Windows programlarda yazdıramıyorsanız, aşağıdaki sorunlardan biri vardır:
 • Yazıcı sürücüsü sorunu
 • Windows sorunu
 • Donanım sorunu
 • Bağlantı sorunu

Yazıcı sürücüsünü sınama

Yazıcı sürücüsü, WordPad veya Not Defteri'nden yazdırmak, bkz.

WordPad veya Not Defteri'nden yazdırmak için şu adımları izleyin:
 1. Bilgisayarınızı yeniden başlatın.
 2. Başlat' ı tıklatın, AllPrograms' ı tıklatın, Donatılar' ı tıklatın ve ardındanNot Defteri'ni tıklatın veya WordPad' i tıklatın.
 3. Bir şeyler yazın ve sonra metin yazdırmayı deneyin.
WordPad'den yazdırabildiğiniz Not Defteri'nde, sorun kullandığınız programın ilgili olabilir veya Windows belirli bir yazdırma komutunu, çalışmıyor olabilir, program gerektirir. Yazıcı sürücüsü ile küçük bir sorun baskı etkileyebilir.

Yazıcı sürücüsü sorunu neden olup olmadığını belirlemek için yazıcı sürücüsü farklı bir sürücüyü yükleyerek test edebilirsiniz. Bunu yapmak için aşağıdaki yöntemlerden birini kullanın:
 • Bir PostScript yazıcısı kullanıyorsanız AppleLaserWriter NT sürücüsünü yükleyin. Bu temel bir PostScript sürücüsüdür. Apple LaserWriterNT sürücü sorunu belirli PostScriptPrinter açıklaması (PPD) dosyasıyla ilişkili olup olmadığını gösterebilir.
 • Yazıcı bir PostScript yazıcı değilse, theGeneric/metin yalnızca yazıcı sürücüsü yükleyin. Bu temel yazıcı sürücüsüdür. TheGeneric/salt metin yazıcı sürücüsü, göstermek temel yazdırma isworking doğru Yığılmış olması durumunda.
 • Bir çizici kullanıyorsanız Hewlett-PackardHP-GL/2 çizici sürücüsünü yükleyin. Aşağıdaki Hewlett-Packard (HP) Web sitesini visitthe çizici sürücü hakkında daha fazla bilgi için:
  http://www.hp.com
  Microsoft, üçüncü taraf iletişim bilgilerini teknik destek bulmanıza yardımcı olmak için sağlamaktadır. Bu ilgili kişi bilgileri haber verilmeden değiştirilebilir. Microsoft bu üçüncü taraf iletişim bilgilerinin doğruluğunu garanti etmez.
Bir yazıcı sürücüsü yüklemek için şu adımları izleyin:
 1. Başlat' ı tıklatın ve sonraYazıcılar ve Fakslar'ıtıklatın.
 2. Driversfor değiştirmek istediğiniz yazıcıyı sağ tıklatın ve sonra Özellikler' i tıklatın.
 3. Yazıcı Sürücüsü Ekleme Sihirbazı'nı kullanarak yeni veya yazıcıSürücüsü güncelleştirilmiş bir sürümünü yüklemek için Gelişmiş sekmesinde NewDriver ' ı tıklatın.
 4. İleri' yi tıklatın ve aşağıdaki yöntemlerden birini kullanın:
  • Yeni veya güncelleştirilmiş bir sürücü listede yoksa, uygun yazıcı üreticisini ve yazıcı modeli tıklatın.
  • Yazıcı sürücüsü listede bulunmayan veya yazıcı üreticisinden yeni veya güncelleştirilmiş bir sürücü CD veya disk üzerinde aldıysanız Disketi var'ı tıklatın. Sürücünün bulunduğu yolu yazın ve Tamam' ı tıklatın.
 5. İleri' yi tıklatın ve sonra yazıcıSürücüsü yüklemeyi tamamlamak için ekrana gelen theinstructions izleyin.
Temel sürücüleri kullandığınızda yazıcı yazdırmıyorsa, "yazdırma yığınını denetleme" bölümüne bakın. Temel sürücüleri kullandığınızda yazıcı yazdırıyorsa, "programı denetleme" bölümüne bakın.

Yazdırma yığınını denetleme

 1. Kaldırın ve yazıcı sürücüsünü yeniden yükleyin. Adamaged yazıcı sürücüsünü değiştirmek için şu adımları izleyin:
  1. Çalışmakta olan tüm Windows programlarından çıkın.
  2. Başlat' ı tıklatın ve sonra Yazıcılar ve Fakslar'ıtıklatın.
  3. Varsayılan yazıcınızı sağ tıklatın ve sonra Sil' i tıklatın. Bilgisayarda kalan ek dosyaların da kaldırılmasını isteyip istemediğiniz sorulur, Evet' i tıklatın.
  4. Yazıcı Ekle'yiçift tıklatın ve sonra yazıcı sürücünüzü yeniden yüklemek için ekranda görüntülenen yönergeleri izleyin.

   Not Bir ağa bağlıysanız, doğru yazıcı sürücüsünü bir ağ yazıcı paylaşımından yüklemeniz gerekebilir. Yönergeler için ağ yöneticinize başvurun.

   Bir hizmet paketi kullanıyorsanız, yazıcıları yeniden yükledikten sonra hizmet paketini yeniden yükleyin.
 2. Sabit diskinizdeki kullanılabilir alanı denetleyin.
Yazdırma işini biriktirmek için yeterli alan varsa, yazdırma işleri yazdırılamayabilir.

Komut isteminden yazdırmak

Komut isteminde yazdırdığınızda, bilgisayarınız ve yazıcınız arasındaki bağlantıyı sınar. Bu yordam, yazıcınızın türüne bağlı olarak iki bölüme ayrılır: PostScript veya PostScript olmayan. Her iki yordam için yazıcınızın nereye bağlı yazıcı bağlantı noktasını bilmesi gerekir.

Burada, yazıcınızın bağlı olduğu bağlantı noktasını belirlemek için şu adımları izleyin:
 1. Başlat' ı tıklatın ve sonraYazıcılar ve Fakslar'ıtıklatın.
 2. Yazıcıyı kullanmayı istediğiniz Dosya menüsünü tıklatın veÖzellikler' i temsil eden simgeyi tıklatın.
 3. Bağlantı noktaları sekmesinde,Aşağıdaki bağlantı noktasına yazdır alanına bakın ve sonra yazıcınızın bağlı olduğu theport not edin.
Komut isteminde bir PostScript yazıcı kullanarak yazdırmak için şu adımları izleyin:
 1. Başlat' ı tıklatın, AllPrograms' ı tıklatın, Donatılar' ı ve sonrakomut istemi' ni tıklatın.
 2. Yazıcınız LPT1 bağlantı noktasına bağlıysa, yazıncopy con lpt1 komut isteminde. LPT1 bağlantı noktası başka bir bağlantı noktası için yazıcı isconnected değiştirirsenizLPT1 doğru bağlantı noktası ile.
 3. Enter tuşuna basın.
 4. Komut istemindeshowpage, ve sonra ENTER tuşuna basın.
 5. CTRL + Z tuşlarına basın ve sonra ENTER tuşuna basın.
Yazıcınız bir yaprak kağıt çıkartırsa, bilgisayarınızla yazıcı arasındaki bağlantı düzgün demektir. Komut isteminden yazdıramıyorsanız, "Başlat Windows içinde Seçmeli başlangıç modunu" bölümüne bakın.

Bir komut isteminden PostScript olmayan yazıcı kullanarak yazdırmak için şu adımları izleyin:
 1. Başlat' ı tıklatın, MorePrograms' ı tıklatın, Donatılar' ı ve sonrakomut istemi' ni tıklatın.
 2. Komut isteminde echohello, CTRL + L tuşlarına basın ve sonra yazın dir > lpt1. Yazıcınız LPT1port dışında bir bağlantı noktasına bağlıysa, değiştirme LPT1 doğru bağlantı noktası ile. Olarak görünür, Type satırdan sonra echo hello ^ L > lpt1.
 3. Enter tuşuna basın.
Yazıcınız listeleyen bir sayfa yazdırırsa, bilgisayarınızla yazıcı arasındaki bağlantı düzgün demektir. Komut isteminden yazdıramıyorsanız, "Başlat Windows içinde Seçmeli başlangıç modunu" bölümüne bakın.

Yazı tiplerini sınama

Bir yazı tipi, karşılaştığınız yazdırma sorunları neden olabilir. Aşağıdaki bölümde yazı tipi sorunlarını gidermenize yardımcı olur.

Yazı tipi örneğini yazdırma

Yazı tipleri ekranda ve yazılı metni görüntülemek için kullanılır. Stiller, kalın, italik ve kalın italik gibi yazı tipleri vardır. Yazdırırken belirli bir yazı tipi soruna neden olduğundan şüpheleniyorsanız, yazı tipi örneğini yazdırmayı deneyin.

Yazı tipi örneği yazdırmak için şu adımları izleyin:
 1. Başlat' ı tıklatın, ControlPaneltıklatın ve yazı tipi' ni çift tıklatın.
 2. Yazdırmak istediğiniz yazı tipini çift tıklatın.
 3. Örnek sayfadaYazdır' ı tıklatın.
Sorun belirli bir yazı sınırlı ise, bir yazı tipi dosyası neden olabilir.

Sınama ve yazı tiplerini yeniden yükleme hakkında ek bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
314960 NASIL yapılır: Yükleme veya bir yazı tipi kaldırma

TrueType yazı tiplerini grafik olarak Yazdır

Sorununuzu yazı tipleriyle ilgili gibi görünüyorsa, yazıcınız tarafından destekleniyorsa yazdırma TrueType grafik olarak özelliğini etkinleştirmeniz ve ardından, sorunun giderilmiş olup olmadığını sınayın.

TrueType yazı tiplerini grafik olarak yazdırmak için aşağıdaki adımları izleyin.

Not Yazdırma tercihlerini değiştirmek için yazdırma izinlerinizin olması gerekir.
 1. Başlat' ı tıklatın ve sonraYazıcılar ve Fakslar'ıtıklatın.
 2. Kullandığınız yazıcının simgesini sağ tıklatın ve sonra Yazdırma Tercihleri'nitıklatın.
 3. Gelişmiş' i tıklatın.
 4. Belge Seçenekleri' nin altında getirip Metni grafik olarak Yazdır onay kutusunu tıklatın.

  Not Thisfeature yalnızca yazıcınız destekliyorsa, Gelişmiş iletişim kutusunda Metni grafik olarak Yazdır onay kutusu görüntülenir.
 5. Etkin' i tıklatın.
Not Varsayılan olarak, Metni grafik olarak Yazdır, yazıcınız destekliyorsa, TrueType yazı tiplerini yazıcıya yüklenir. Bu genellikle, çünkü belgenizdeki yazı tipleri yazıcının hafızasına yerleşir yazdırma işlemini hızlandırır. Metni grafik olarak Yazdır açık olduğunda yazıcınız bir belgeyi yazdıramaz, bu ayarı devre dışı bırakmak ve yeniden yazdırmayı deneyin.

Yazıcı çözünürlüğünü azaltın

Yüksek çözünürlükte yazdırmak için yazıcınızı yapılandırılmışsa, yazdırma sorunlarıyla karşılaşabilirsiniz. Yazdırma sorununuzun nedeni olup olmadığını belirlemek için yazıcı çözünürlüğünü azaltın ve ardından, sorunun giderilmiş olup olmadığını sınayın.

Yazıcı çözünürlüğü azaltmak için şu adımları izleyin:
 1. Başlat' ı tıklatın ve sonraYazıcılar ve Fakslar'ıtıklatın.
 2. ÖzelliklerTemplate'i işaret edip, kullanmak istediğiniz yazıcıyı sağ tıklatın.
 3. Genel sekmesini tıklatın ve sonraYazdırma Tercihleri'nitıklatın.
 4. Çözünürlük kutusuna yourprinter için daha düşük bir çözünürlük (veya nokta / inç) tıklatın ve sonraTamam' ı tıklatın.
 5. Sorunun giderilmiş olup olmadığını sınayın ve değil, yazıcı çözünürlüğü özgün ayarına dönün.

Program denetimi

Bu noktada, WordPad veya Not Defteri'nden yazdırmak ve yazdırma sorununun belirli bir programa özgü görünmektedir belirlenmiştir.

Programdaki sorunu gidermek için aşağıdaki yöntemleri kullanın:
 • Farklı, basit bir dosya yazdırın. Yeni bir belge içeren daha az bilgi oluşturun. Bu sınama, neden bir program orif nedeni belgedeki şeydir olup olmadığını belirler.
 • Küçük bir yazdırma işinin başarıyla yazdırılıp sistem sürücüsü byseeing kullanılabilir disk alanını denetleyin.
 • Başka bir işletim sisteminden yazdırma konusuna bakın. Ifprinting başarılı olur, sorun çıktı dosyasına ilişkilidir.
Yeni Belge yazdırılırsa, sorun belirli bir belgeye özgü olabilir. Sorunun belge içindeki herhangi bir öğeye özgü olup olmadığını görmek için aşağıdaki önerileri kullanın. Yeni belge yazdırılmazsa "Başlat Windows içinde Seçmeli başlangıç modunu" bölümüne bakın.

Bellek ve disk alanını denetleyin

Yazdırmaya çalıştığınız belgeyi daha fazla bellek gerektiriyor olabilir. Yazdırmaya çalıştığınız belgeyi kaydedin ve belgenin bir bölümünü yeni bir dosyaya yapıştırın. Grafikleri yazdıramıyorsanız resimlerden birini yeni dosyaya yapıştırın. Yeni dosya dışındaki tüm dosyaları kapatın ve sonra yazdırmaya çalışın.

Yazdırabiliyorsanız, özgün belgeniz bilgisayarınızda kullanılabilir varolandan daha fazla bellek gerektiriyor olabilir. İşletim sisteminizin belleği yetersiz olabilir.

Belleği boşaltmak için aşağıdaki yöntemlerden birini deneyin:
 • Çalıştırdığınız diğer programlardan çıkın.
 • Dışındaki tüm belgeleri kapatın sağlayan Baskı olduğunu.
 • Tüm çalışan programlardan ve sonra restartyour bilgisayar çıkın.
 • Yourhard disk üzerinde yeterli boş disk alanı olduğundan emin olun. En az 120 megabayt (MB) freespace olması en iyisidir.
Bilgisayarınız, yazıcıya bilgi gönderme işlemi sırasında disk alanı kullanır. 120 MB'den az Windows'un yüklü olduğu sabit diskte boş alan varsa, yazdırma işlemi sırasında sorun olabilir.

Sabit diskinizdeki kullanılabilir boş alanı belirlemek için şu adımları izleyin:
 1. Başlat' ı tıklatın ve sonra Bilgisayarım' ı tıklatın.
 2. Sabit diskin simgesini sağ tıklatın, Windows IsInstalled ve sonra da Özellikler' i tıklatın. Genel sekmesi, sabit diskinizdeki toplam boş alan miktarını gösterir. 1 gigabayt (GB) alan 1024 MB eşittir.
Daha fazla yer açmak için bir veya daha aşağıdaki yöntemlerden birini kullanın:
 • Geri Dönüşüm Kutusu'nu boşaltın.
 • Disk alanı boşaltmak için Disk Temizleme aracını kullanın. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:
  1. Başlat' ı tıklatın, Tüm Programlar' ın, Donatılar' ın, Sistem Araçları' nın üzerine ve sonra Disk Temizlemeseçeneğini tıklatın.
  2. Sürücü kutusunda, sabit diskinizi tıklatın ve sonra Tamam' ı tıklatın.
  3. Silinecek dosyalar listesinde, bir veya birden çok seçeneğin seçin.
  4. Disk alanı boşaltmak için diğer seçenekleri görmek için Diğer seçenekler sekmesini de tıklatabilirsiniz.
 • Herhangi bir belge veya artık kullanılmayan veri dosyaları silmek veya arşivlemek için başka bir konuma taşıyın.
 • İstediğiniz herhangi bir programsthat kaldırmak için Program Ekle/Kaldır aracını kullanın. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:
  1. Başlat' ı tıklatın, Denetim Masası' nı tıklatın ve sonra da Program Ekle veya Kaldır'ıtıklatın.
  2. Kaldırmak istediğiniz programı tıklatın ve sonra Değiştir/Kaldır' ı tıklatın.
  3. Programı kaldırmak için Evet ' i tıklatın.

Yazdırma duraklatıldı belirleyin

Yazdırma duraklatıldı belirlemek için şu adımları izleyin:
 1. Başlat' ı tıklatın ve sonraYazıcılar ve Fakslar'ıtıklatın.
 2. Yazıcınızı sağ tıklatın.
 3. Yazdırmayı Sürdür'ı tıklatın veya her iki seçenek menüsünde görünür, UsePrinter Online ' ı tıklatın.
 4. Yeniden yazdırmayı deneyin.

Yazıcı bağlantı noktasını denetle

Doğru bağlantı noktasına veya paylaştırılmış yazıcı yoluna yazdırıyorsanız emin olmak için şu adımları izleyin:
 1. Başlat' ı tıklatın ve sonraYazıcılar ve Fakslar'ıtıklatın.
 2. ÖzelliklerTemplate'i işaret edip, kullanmak istediğiniz yazıcıyı sağ tıklatın.
 3. Doğru bağlantı noktasına yazdırmak için aşağıdaki bağlantı noktaları listesinden bağlantı noktaları sekmesini tıklatın.
En yaygın yazıcı bağlantı noktası LPT1 ayardır. Ancak, bazı yazıcılar farklı bir bağlantı noktası gerektirir. Yazıcınızın kullanması gereken bağlantı noktasını belirlemek için yazıcınızın belgelerine bakın.

Ağ yazıcısının paylaşılan yazıcı yolunu doğrulamak

 1. Başlat' ı tıklatın ve sonraYazıcılar ve Fakslar'ıtıklatın.
 2. ÖzelliklerTemplate'i işaret edip, kullanmak istediğiniz yazıcıyı sağ tıklatın.
 3. Genel sekmesinde, bu kolaylaşmasını yazıcı adı sayfanın en üstünde göründüğünden emin olun.
Yanlış bir yazıcı adı görüntüleniyorsa veya yazdırması gereken yazıcı emin değilseniz, daha fazla bilgi için ağ yöneticinize başvurun.

Biriktirme ayarlarını değiştirme

Yeterli disk alanı varsa ve bir sorun baskı devam ediyor, biriktirici ayarlarınızı değiştirmeyi deneyin. Yazdırdığınızda, yazıcıya gönderilmeden önce bilgi genellikle sabit diskinizdeki bir dosyaya yazıldı. Bu işlem yazdırma biriktirme adı verilir. İle yazdırma biriktirme belge yazdırılırken programları kullanmaya devam edebilirsiniz. Yazdırma biriktirme, genellikle doğrudan yazıcıya yazdırma hızlıdır. Disk alanı düşükse, Bununla birlikte, yazdırma biriktirme devre dışı bırakılması yazdırma hızını artırabilir.

Not Yazdırma biriktirme devre dışı, yazdırdığınız programda diğer görevleri gerçekleştirebilmek için önce yazdırmayı tamamlamak dosyanız için beklemeniz gerekir.

Denetlemek veya biriktirici ayarlarınızı değiştirmek için şu adımları izleyin:
 1. Başlat' ı tıklatın ve sonraYazıcılar ve Fakslar'ıtıklatın.
 2. Kullanmaya çalıştığınız yazıcıyı çift tıklatın. Theprint, yazıcı sırası görüntülenir.
 3. Tüm belgeler yazdırma kuyruğunda görünür,Yazdır' ı tıklatın, Tüm belgeleri iptal etmekve Project'i tıklayın Tamam' ı tıklatın.
 4. ÖzelliklerTemplate'i işaret edip, kullanmak istediğiniz yazıcıyı sağ tıklatın.
 5. Gelişmiş sekmesine tıklayın.
  • Programın yazdırma işlemini daha hızlı bitirmesi için yazdırılacak belgeleri biriktir seçeneğini belirlediyseniz, yazdırma biriktirme açıktır.
  • Doğrudan yazıcıya yazdır seçeneğini belirlediyseniz, yazdırma biriktirme devre dışı bırakılır ve doğrudan yazıcıya yazdırıyorsanız.
 6. Yazdırma işlemini hızlandırır, görmek için ayarı değiştirin. Bağlantısı ayarı, adım 5'te listelenen seçeneklerden birini tıklatın.
  • Bir ağ yazıcısına yazdırıyorsanız, biriktirici ayarlarınızı değiştirmek mümkün olmayabilir.
  • Ne zaman metni yazdırır daha Grafikleri yazdıran bazı yazıcılarda yazdırma hızını çok daha yavaş olabilir.

Kaynak çakışmalarını arayın

Yazıcı donanımınız, yüklemiş olduğunuz başka bir aygıtla çakışmayacak böylece yapılandırılması gerekir.

Kaynak çakışmaları aramak için şu adımları izleyin:
 1. Başlat' ı tıklatın, ControlPaneltıklatın, Performans ve Bakımve Sistemyeniden tıklayın.
 2. Sistem özellikleri iletişim kutusunda, donanım sekmesini tıklayın ve aygıtyöneticisi' ı tıklatın.
 3. Bağlantı noktaları' nı çift tıklatın.
 4. Yazıcınıza ve tıklayın özellikleriuygun bağlantı noktasını sağ tıklatın.
 5. Kaynaklar sekmesini tıklatın ve ardından verifythat çakışma Çakışan aygıtlistesinde yok.

Windows'u Seçmeli başlangıç modunda başlatmak

Kullanmakta olduğunuz program yazdırma işlevi ile çakışabilecek bellekte yerleşik program veya aygıt sürücüleri aramak için Windows modunda başlatın ve dosyaya yazdırma programı sınayın.

Not Bu yordamı tamamlamak için Yöneticiler grubunun bir üyesi veya yönetici olarak oturum açmanız gerekir. Bilgisayarınız ağa bağlıysa, ağ ilkesi ayarları bu yordamı tamamlamanızı önleyebilir.

Uyarı Bu bölümdeki adımları kullanarak, Sistem Geri Yükleme hizmeti kullanılamaz hale getirebilir ve kaldırmak, daha önce oluşturduğunuz herhangi noktaları geri yükleyin.

Bilgisayarınızı önceki bir durumuna geri yüklemek için sistem geri yükleme yardımcı programını kullanma hakkında ek bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
306084 İşletim sistemi Windows XP'yi önceki durumuna geri yükleme

Windows'u Seçmeli başlangıç modunda başlatmak için şu adımları izleyin:
 1. Başlat' ı tıklatın, Çalıştır' ı türü Msconfig kutusuna ve tıklayın Tamam.
 2. Genel sekmesindeSeçmeli başlangıç' ı tıklatın ve sonra tüm subsequentcheck kutularını tıklatıp temizleyin.

  NotOriginalBOOT.INI kullan onay kutusunu temizlemek için'yi tıklatamazsınız.
 3. Tamam' ı tıklatın ve sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmak içinYeniden Başlat ' ı tıklatın.
Windows'u Seçmeli başlangıç modunda başlattığınızda, yazdırma sorun oluşmaz, temiz önyüklemeyle sorun giderme sorunun kaynağını belirlemenize yardımcı olması için kullanın.

Windows XP'de temiz önyükleme gerçekleştirme hakkında ek bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
310353 Windows XP'de temiz önyükleme gerçekleştirme hakkında
Bu makalede açıklanan üçüncü taraf ürünleri Microsoft'tan bağımsız şirketler tarafından üretilmektedir. Microsoft performansı veya güvenilirliği, bu ürünlerin ilgili açık veya örtük hiçbir garanti vermez.

Bu adımları ve otomatik düzeltme için Windows yaygın yazıcı sorunlarını gidermek için lütfen aşağıdaki Microsoft web sayfasına bakın:


Sorun Gidericisi: Windows'ta yazıcı sorunlarını

Özellikler

Makale numarası: 870622 - Last Review: 20 Ocak 2014 Pazartesi - Gözden geçirme: 6.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Office Access 2007
 • Microsoft Office Excel 2007
 • Microsoft Office InfoPath 2007
 • Microsoft Office OneNote 2007
 • Microsoft Office Outlook 2007
 • Microsoft Office PowerPoint 2007
 • Microsoft Office Project Professional 2007
 • Microsoft Office Project Standard 2007
 • Microsoft Office Publisher 2007
 • Microsoft Office Visio Professional 2007
 • Microsoft Office Visio Standard 2007
 • Microsoft Office Word 2007
 • Microsoft Office Access 2003
 • Microsoft Office OneNote 2003
 • Microsoft Office Outlook 2003
 • Microsoft Office PowerPoint 2003
 • Microsoft Office Publisher 2003
 • Microsoft Access 2002 Standard Edition
 • Microsoft Excel 2002 Standard Edition
 • Microsoft FrontPage 2002 Standard Edition
 • Microsoft Outlook 2002 Standard Edition
 • Microsoft PowerPoint 2002 Standard Edition
 • Microsoft Publisher 2002 Standard Edition
 • Microsoft Word 2002 Standard Edition
 • Microsoft Access 2000 Standard Edition
 • Microsoft Excel 2000 Standard Edition
 • Microsoft FrontPage 2000 Standard Edition
 • Microsoft Outlook 2000 Standard Edition
 • Microsoft PowerPoint 2000 Standard Edition
 • Microsoft Publisher 2000 Standard Edition
 • Microsoft Word 2000 Standard Edition
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
 • Microsoft Office Visio Professional 2003
 • Microsoft Visio 2002 Professional Edition
 • Microsoft Visio 2002 Standard Edition
 • Microsoft Office Project Professional 2003
 • Microsoft Office Project Standard 2003
 • Microsoft Project 2000 Standard Edition
 • Microsoft Project 2002 Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbprint kbtshoot kbmt KB870622 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 870622

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com