Při spuštění Netdiag.exe systémem Windows Server 2003 členský server v doméně se systémem Windows 2000 se zobrazí chybová zpráva "Kerberos nemá lístek"

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 870692 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Příznaky

Provést Kerberos test spuštěním Netdiag.exe Nástroj příkazového řádku na systémem Microsoft Windows Server 2003 členský server v doméně se systémem Windows 2000 zobrazí následující chybová zpráva:
Kerberos test........... : Se nezdařilo
[ZÁVAŽNÉ] Kerberos nemá lístek hostitele / domain_name.
Poznámka:V této chybové zprávě je domain_name úplný doménový název (FQDN) počítače.

Příčina

K tomuto problému dochází, protože Netdiag.exe prohledá pouze pro hostitele / domain_name druh lístku Kerberos. Pro druh computer_name $ lístku Kerberos neprohledává Netdiag.exe.

Prohlášení

Společnost Microsoft potvrzuje, že se jedná o problém v Netdiag.exe.

Další informace

Protokol Kerberos umožňuje odesílat přes jinak otevřené síti soukromých informací. Lístky Kerberos jsou jedinečné klíče, které jsou přiřazeny počítačům a uživatelům při přihlášení k síti. Kerberos lístek zahrnuje pověření uživatele nebo pověření počítače v šifrovaném formátu. Tato pověření se používají k identifikaci určitého uživatele nebo konkrétní počítač v síti přístup služby Kerberos. Následující seznam popisuje dva typy lístků Kerberos:
  • Ticket-granting ticket
    Při přihlášení k serveru Centrální Centrum distribuce klíčů (KDC) generuje lístku-Granting (TGT). Použít TGT jako hlavní lístek všechny služby Kerberos v síti přístup.
  • Lístek služby
    Při pokusu o přístup ke službě vyžaduje pro ověřování Kerberos používá služba lístek přijatých z KDC můžete ověřovat. Po ověří vaši identitu a provede ověření služby služba vydá lístek služby.
Ověřte, zda má počítač člen serveru Kerberos tickets, můžete použít nástroj příkazového řádku Klist.exe nebo Kerbtray.exe Nástroj příkazového řádku. Tyto nástroje jsou součástí nástrojů systému Windows Server 2003 Resource Kit.

Další informace o Kerberos naleznete na následujícím webu:
http://msdn2.microsoft.com/en-us/library/aa378747.aspx
Další informace o použití nástroje Netdiag.exe klepněte na následující číslo článku databáze Microsoft Knowledge Base:
321708Použití nástroje Diagnostika sítě (Netdiag.exe) v systému Windows 2000 (Tento článek může obsahovat odkazy na anglický obsah (dosud nepřeložený).)

Vlastnosti

ID článku: 870692 - Poslední aktualizace: 6. února 2007 - Revize: 2.3
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft Windows Server 2003, Enterprise Edition (32-bit x86)
  • Microsoft Windows Server 2003, Standard Edition (32-bit x86)
Klíčová slova: 
kbmt kbprb KB870692 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:870692

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com