Windows 2000 tabanlı bir etki alanında Windows Server 2003 tabanlı bir üye sunucuda Netdiag.exe'nı çalıştırdığınızda bir "Kerberos bileti yok" hata iletisi alıyorsunuz

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 870692 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Ne zaman Netdiag.exe çalıştırarak bir Kerberos sınaması gerçekleştirmek komut satırı aracı, Windows 2000 tabanlı bir etki alanındaki Microsoft Windows Server 2003 tabanlı bir üye sunucuda aşağıdaki hata iletisini alırsınız:
Kerberos sınaması........... : Başarısız oldu
[ÖNEMLİ] Kerberos bileti için ana bilgisayar yok / domain_name.
NotBu hata iletisinde domain_name bilgisayarınızın tam etki alanı adını (FQDN) ' dir.

Neden

Bu sorun yalnızca ana bilgisayar için Netdiag.exe arar oluşur / Kerberos bileti domain_name türü. Netdiag.exe, Kerberos bileti computer_name $ türü aramaz.

Durum

Microsoft, Netdiag.exe bir sorun olduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

Aksi halde, açık bir ağ üzerinden özel bilgiler göndermek Kerberos iletişim kuralı sağlar. Kerberos biletleri, ağa oturum açtıklarında kullanıcılara ve bilgisayarlara atanan benzersiz anahtarlar ' dir. Bir Kerberos bileti şifrelenmiş biçimde kullanıcı kimlik bilgilerini veya bilgisayar kimlik bilgileri içerir. Bu kimlik bilgilerini, belirli bir kullanıcı veya belirli bir bilgisayar Kerberos hizmetlerine erişim için bir ağda tanımlamak için kullanılır. Aşağıdaki liste, iki tür Kerberos biletleri açıklar:
  • Bilet sağlayan bilet
    Bir sunucuda her oturum açtığınızda, merkezi Anahtar Dağıtım Merkezi (KDC) Ticket-Granting bilet (TGT) oluşturur. Bir ağdaki tüm Kerberos hizmetlerine erişmek için bir ana anahtar TGT kullanın.
  • Hizmet bileti
    Kerberos kimlik doğrulaması gerektiren bir hizmete erişmeye çalıştığınızda, KDC alınan anahtarın hizmetin kullandığı, kimlik doğrulaması. Hizmetin kimlik bilgilerinizi doğrular, kimlik doğrulaması sonra hizmetin hizmet bileti verir.
Üye sunucu bilgisayarınızda, Kerberos olup olmadığını doğrulamak için tickets, Klist.exe komut satırı aracı veya Kerbtray.exe kullanabileceğiniz komut satırı aracı. Bu araçlar, Windows Server 2003 Kaynak Seti Araçları'nda bulunur.

Kerberos hakkında ek bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://msdn2.microsoft.com/en-us/library/aa378747.aspx
Netdiag.exe aracını kullanma hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
321708Windows 2000'de Ağ Tanılama Aracı'nı (Netdiag.exe) Kullanma (Bu makale, henüz çevrilmemiş İngilizce içeriğe bağlantılar içerebilir)

Özellikler

Makale numarası: 870692 - Last Review: 6 Şubat 2007 Salı - Gözden geçirme: 2.3
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows Server 2003 Enterprise Edition
  • Microsoft Windows Server 2003 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbprb KB870692 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:870692

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com