Bluetooth aygıtı Windows XP Service Pack 2 veya Windows XP Tablet PC Edition 2005 çalıştıran bilgisayarınıza bağlanamıyor

Makale çevirileri Makale çevirileri

Bu makalede

Show all imageTümünü gösterHide all imageTümünü gizle

Belirtiler

Microsoft Windows XP Service Pack 2 veya Microsoft Windows XP Tablet PC Edition 2005 tabanlı bir bilgisayara bağlanmak için Bluetooth bağlantılı bir aygıtı kullanmaya çalıştığınızda, aygıt bağlantı kuramayabilir.

Neden

Bluetooth desteği olan Windows XP Service Pack 2 veya Windows XP Tablet PC Edition 2005 çalıştıran bir bilgisayarda bulunabilirlik seçeneği kapalıysa bu sorun oluşabilir. Varsayılan olarak, Windows XP tabanlı bilgisayarın Bluetooth bağlantılı bir aygıt tarafından bilginiz veya izniniz dışında bulunamaması için bulunabilirlik seçeneği kapalıdır.

Pratik Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için, Bluetooth'taki bulunabilirlik seçeneğini etkinleştirmeniz gerekir. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:
  1. Bildirim alanında Bluetooth simgesini sağ tıklatın ve Bluetooth Ayarlarını Aç'ı tıklatın. Bluetooth simgesi bildirim alanında görünmüyorsa, Başlat'ı ve sonra Çalıştır'ı tıklatın, bthprops.cpl yazın ve Tamam'ı tıklatın.
  2. Seçenekler sekmesini tıklatın.
  3. Bulunabilir ol onay kutusunu tıklatıp seçin ve sonra da Uygula'yı tıklatın.
  4. Diğer Bluetooth aygıtlarının bilgisayarınıza bağlanabilmesi için, Bluetooth aygıtlarının bu bilgisayara bağlanmasına izin ver onay kutusunu tıklatıp seçin.
Bluetooth aygıtları Windows XP SP2 tabanlı bilgisayarınızı şimdi bulabilir ve bağlanabilir.

Önemli Bulunabilirliği yalnızca bir Bluetooth aygıtının bilgisayarınızı bulmasını istediğinizde açın. Aygıt eklendikten ve bağlantı kurulduktan sonra, bulunabilirlik artık gerekmez. Gizliliğinizin korunmasına yardımcı olmak için bu özelliği kapatabilirsiniz.

Bu makale hakkında

Makale numarası: 870882
Son gözden geçirme: 14 Haziran 2005 Salı
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:: Microsoft Windows XP Home Edition Service Pack 2 (SP2), Microsoft Windows XP Media Center Edition Service Pack 2 (SP2), Microsoft Windows XP Professional Service Pack 2 (SP2), Microsoft Windows XP Tablet PC Edition 2005
Bu makale hakkında görüş bildirmek ister misiniz?
 

Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.