Windows XP Service Pack 2, Service Pack 3 veya Windows XP Tablet PC Edition 2005'e güncelleştirdikten sonra Kablosuz Ağ Kurulum Sihirbazı'nı çalıştırmayı denediğinizde hata iletisi

Makale çevirileri Makale çevirileri
Kablosuz Ağ Kurulum Sihirbazı ve Kullanılabilir Kablosuz Ağı Görüntüle özelliği, Microsoft Windows XP Service Pack 2 (SP2) veya Service Pack 3 (SP3) ve Microsoft Windows XP Tablet PC Edition 2005'te işlevselliklerini sunmak üzere Kablosuz Sıfır Yapılandırma hizmetini kullanır. Kablosuz Sıfır Yapılandırma hizmeti kullanılamıyorsa, sizi bu makaleye yönlendiren bir hata iletisi alırsınız.

Referanslar

Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleleri görüntülemek üzere aşağıdaki makale numaralarını tıklatın:
815485 Windows XP'deki Wi-Fi Korumalı Erişim (WPA) güvenlik güncelleştirmesine genel bakış
313242 Windows XP'de kablosuz ağ bağlantısı sorunları nasıl giderilir

Daha fazla bilgi için

Bu davranış birkaç nedenle oluşur. Bazı bilgisayar ve donanım üreticileri, Windows'ta sağlanan Kablosuz Sıfır Yapılandırma hizmeti yerine kendi yapılandırma yazılımlarını sağlar. Bu durumda, kablosuz ağınızı yapılandırmak üzere üreticinin sağladığı yazılımı kullanmanız gerekir. Kablosuz Ağ Kurulum Sihirbazı veya Kullanılabilir Kablosuz Ağı Görüntüle özelliğini kullanarak kablosuz aygıtınızı yapılandırmak isterseniz, bilgisayarınızla veya kablosuz ağ kartınızla birlikte gelen belgelere bakın. Bu belgeleri kullanarak, kablosuz ağınızı Kablosuz Sıfır Yapılandırma hizmeti aracılığıyla yapılandırıp yapılandıramayacağınızı belirleyin. Bazı durumlarda, Windows işlevselliğini kullanamazsınız.

Tüm kablosuz profiller için Kablosuz Sıfır Yapılandırma'yı yeniden yapılandırmayı denemek isterseniz, "Benim adıma düzelt" bölümüne gidin. Kablosuz Sıfır Yapılandırma'yı kendi başınıza yeniden yapılandırmayı denemeyi tercih ediyorsanız, "Kendim düzeltmek istiyorum" bölümüne gidin.

Benim adıma düzeltme

Tüm kablosuz profiller için Kablosuz Sıfır Yapılandırma'yı otomatik olarak yeniden yapılandırmak için Bu sorunu düzelt bağlantısını tıklatın. Ardından, Dosya Yükleme iletişim kutusunda Çalıştır'ı tıklatın ve sihirbazdaki adımları izleyin.


Bu sorunu düzelt
Microsoft Düzelt 50469


Not Bu sihirbaz yalnızca İngilizce olabilir. Ancak otomatik düzeltme, Windows'un diğer dil sürümleri için de çalışmaktadır 

Not Çalıştığınız bilgisayarda bu sorun yaşanmıyorsa, otomatik düzeltmeyi sorunun yaşandığı bilgisayarda çalıştırmak üzere bir flash sürücüye veya CD'ye kaydedebilirsiniz.


Kendim düzeltmek istiyorum

Bilgisayarınız veya kablosuz ağ bağdaştırıcınızla birlikte kendi kablosuz ağ yazılımı gelmediyse şu adımları izleyin:
  1. Başlat'ı tıklatın, Çalıştır'ı tıklatın, ncpa.cpl yazın ve Tamam'ı tıklatın.
  2. Ağ Bağlantıları'nı tıklatın.
  3. Ağ Bağlantıları'nda, kablosuz bağlantınızı tıklatıp seçin ve sonra da Bu bağlantının ayarlarını değiştir'i tıklatın.
  4. Kablosuz Ağlar sekmesinde, Kablosuz ağ ayarlarımı yapılandırmak için Windows'u kullan onay kutusunu tıklatıp işaretleyin.
Kablosuz Sıfır Yapılandırma hizmetini başlatmak için şu adımları izleyin:
  1. Başlat'ı tıklatın, Çalıştır'ı tıklatın, %SystemRoot%\system32\services.msc /s yazın ve Tamam'ı tıklatın.
  2. Kablosuz Sıfır Yapılandırma'yı çift tıklatın.
  3. Başlangıç türü listesinde, Otomatik'i ve sonra da Uygula'yı tıklatın.
  4. Hizmet durumu alanında, Başlat'ı ve ardından Tamam'ı tıklatın.

Hizmeti başlatmaya çalıştığınızda bir hata iletisi alırsanız, daha fazla sorun giderme bilgisi için "Başvurular" bölümüne bakın.

Bu makale hakkında

Makale numarası: 871122
Son gözden geçirme: 10 Haziran 2013 Pazartesi
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:: Microsoft Windows XP Service Pack 3, Microsoft Windows XP Service Pack 2, Microsoft Windows XP Tablet PC Edition 2005
Bu makale hakkında görüş bildirmek ister misiniz?
 

Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.