Windows XP Service Pack 2'yi veya Windows XP Tablet PC Edition 2005'i başlattığınızda Bluetooth klavye veya fare çalışmaz

Makale çevirileri Makale çevirileri

Bu makalede

Show all imageTümünü gösterHide all imageTümünü gizle

Belirtiler

Bluetooth etkin klavye ve Bluetooth etkin fare için bilgisayarınıza Bluetooth bağdaştırıcısı bağladıktan sonra bilgisayarınızı başlattığınızda, klavye ve fare Windows'ta algılanmaz. Bu nedenle, klavyeyi veya fareyi Windows'ta kullanamazsınız.

Neden

Microsoft Windows XP Service Pack 2'de (SP2) veya Windows XP Tablet PC Edition 2005'te Microsoft Bluetooth yığını için Bluetooth bağdaştırıcınız etkinleştirilmişse bu sorun oluşur.

Not Windows XP Tablet PC Edition 2005'te Windows XP SP2 özellikleri ve bileşenleri bulunur.

Windows XP SP2'deki Microsoft Bluetooth yığını, Bluetooth aygıtlarını Windows'da yapılandırıp eşleştirmenizden önce bunların çalışmasına izin vermez. Bu gereksinim bilgisayarınıza yetkisiz erişimin engellenmesine yardımcı olur. Bluetooth aygıtlarını bağlayıp bilgisayarı başlattığınızda, aşağıdaki davranış oluşur:
  1. Bilgisayar başlatılırken, Microsoft Bluetooth yığını yüklenmeden önce Bluetooth aygıtları İnsan Arabirim Aygıtı (HID) modunda veya evrensel seri veri yolu (USB) aygıtı öykünmesi yaparak çalışır.
  2. Microsoft Bluetooth yığını yüklendiğinde, Bluetooth aygıtları için HID modunu ve USB öykünmesini devre dışı bırakır.

Çözüm

Bu sorunu çözmek için, Bluetooth aygıtlarını yapılandırmak amacıyla bilgisayarınıza kablolu bir klavye ve fare bağlayın.

Daha fazla bilgi için

Windows XP SP2'deki Bluetooth yığını, siz bir Bluetooth aygıtını açıkça yapılandırmadığınız sürece bu aygıtın bağlanmasını engelleyecek şekilde tasarlanmıştır. Bu gereksinim bilgisayarınıza Bluetooth aygıtı üzerinden yetkisiz erişimin engellenmesine yardımcı olur.

Ayrıca Windows XP SP2, Windows XP yükleme ortamıyla tümleştirildiğinde Windows'u yüklemek için bilgisayarınıza kablolu bir klavye ve fare bağlamanız gerekir. (Bu yükleme, tümleşik hizmet paketi yüklemesi olarak da bilinir.) Windows XP'yi yüklerken Windows XP SP2 hizmet paketini Windows XP yükleme ortamıyla tümleştirdiğinizde, Windows, Kurulum programının grafik kullanıcı arabirimi (GUI) modu bölümünde Bluetooth fareyi veya Bluetooth klavyeyi algılamaz. Bu nedenle, Bluetooth fareyi veya Bluetooth klavyeyi kullanarak Windows yüklemesini tamamlayamaz veya Windows'a oturum açamazsınız.

Referanslar

Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
870882 Bluetooth aygıtı Windows XP Service Pack 2 tabanlı bilgisayarınıza bağlanamıyor (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)

Bu makale hakkında

Makale numarası: 873154
Son gözden geçirme: 14 Haziran 2005 Salı
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:: Microsoft Windows XP Home Edition Service Pack 2 (SP2), Microsoft Windows XP Professional Service Pack 2 (SP2), Microsoft Windows XP Tablet PC Edition 2005
Bu makale hakkında görüş bildirmek ister misiniz?
 

Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.