Windows XP Service Pack 2'ye veya Windows XP Tablet PC Edition 2005'e yükseltmeye çalıştığınızda "STOP: 0x00000050" hata iletisini alırsınız

Makale çevirileri Makale çevirileri

Bu makalede

Show all imageTümünü gösterHide all imageTümünü gizle

Belirtiler

Bilgisayarınızı Microsoft Windows XP Service Pack 2'ye (SP2) veya Windows XP Tablet PC Edition 2005'e yükseltirken yükleme sırasında bilgisayarınızı yeniden başlattığınızda, bilgisayar beklenmedik bir şekilde durur ve aşağıdaki hata iletisini alırsınız:
Bir sorun algılandı ve bilgisayarınızın zarar görmesini önlemek için Windows kapatıldı...
Teknik bilgiler:
*** STOP: 0x00000050 (0x905108010, 0x00000000, 0x80509443, 0x00000000)
PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA
Not Durdurma hatasının nedenine bağlı olarak, bu hata iletisindeki dört parametre değişebilir.

Not Windows XP Tablet PC Edition 2005'te Windows XP SP2 özellikleri ve bileşenleri bulunur.

Neden

Stardock Corporation'ın BootSkin programını kullanıyorsanız bu sorun oluşabilir. BootSkin programı başlangıç ekranı sürücüsünü kullanarak Microsoft Windows XP başlangıç ekranının görünümünü değiştirir. Windows XP SP2 yüklemesi sırasında bilgisayar ilk kez yeniden başlatıldığında, bu sürücü düzgün yüklenmeyebilir. Windows XP SP2'yi yüklemeden önce BootSkin programını devre dışı bırakırsanız, Windows XP SP2'yi yükledikten sonra programı yeniden etkinleştirebilirsiniz.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için, Windows XP Service Pack 2'yi yüklemeden önce BootSkin programını devre dışı bırakın. BootSkin programını devre dışı bırakmayla ilgili daha fazla bilgi için, aşağıdaki Stardock destek Web sitesini ziyaret edin:
http://www.stardock.com/support.asp
Microsoft, üçüncü taraf iletişim bilgilerini teknik destek bulmanıza yardımcı olmak için sağlamaktadır. Bu iletişim bilgileri önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Microsoft bu üçüncü taraf iletişim bilgilerinin doğruluğunu garanti etmez.

Durum

Microsoft bu sorunun "Aşağıdakilere Uygulanır" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bulunduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi için

BootSkin programıyla ilgili daha fazla bilgi için, aşağıdaki Stardock Web sitesini ziyaret edin:
http://www.stardock.com/products/bootskin
Bu makalede adı geçen üçüncü taraf ürünler Microsoft'tan bağımsız şirketler tarafından üretilmektedir. Microsoft bu ürünlerin performansı veya güvenilirliği ile ilgili örtük veya başka türlü hiçbir garanti vermez.

Bu makale hakkında

Makale numarası: 873159
Son gözden geçirme: 14 Haziran 2005 Salı
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:: Microsoft Windows XP Home Edition Service Pack 2 (SP2), Microsoft Windows XP Media Center Edition Service Pack 2 (SP2), Microsoft Windows XP Professional Service Pack 2 (SP2), Microsoft Windows XP Tablet PC Edition 2005
Bu makale hakkında görüş bildirmek ister misiniz?
 

Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.