Bir yan yana yükleme ve Message Queuing MSMQT yapılandırdığınızda iletileri düzgün iletilebilir.

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 873385 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Microsoft Message Queuing (MSMQ olarak da bilinir) ve BizTalk Server 2004 Message Queuing Bağdaştırıcısı (MSMQT) aynı bilgisayarda yapılandırırsanız, iletileri doğru Microsoft BizTalk 2004 Server'ın çalıştığı bilgisayarın yerel ve uzak sunucu arasında iletilebilir değil.

Neden

Bu sorun, aşağıdaki koşulların tümü doğru olduğunda oluşabilir:
 • Aynı bilgisayarda bir yan yana yüklemesinde, Message Queuing ve MSMQT yapılandırdınız.
 • Bir ileti, Message Queuing ve MSMQT de Message Queuing veya MSMQT ile yapılandırılmış bir uzak sunucuda çalıştığı her iki yerel bilgisayardan gönderilir.
Bu sorun oluştuğunda, doğru IP adresine giden yuva üzerinde Message Queuing kendisi MSMQT bağlayın. Bu, Message Queuing hem MSMQT aynı uzak sunucuyla iletişim kurmak neden olur. Uzak sunucu, bildirim paketi aktardığında, paketleri yerel sunucu üzerinde yanlış bir konuma döndürülebilir. Bir ileti iletimi hatasına neden ve ileti aktarım zaman aşımı değerlerini aşan BIR gecikme süresiyle oluşabilir.

Çözüm

Hizmet paketi bilgileri

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, Microsoft BizTalk Server 2004 için en son hizmet paketini edinin. Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
888751En son BizTalk Server 2004 hizmet paketi nasıl elde edilir

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınamaya tabi olabilir. Bu nedenle, bu sorun nedeniyle önemli ölçüde etkilenmediyseniz, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.

ÖNKOŞULLAR

Ayrıca, bu sorunu gidermek için aşağıdaki Microsoft Bilgi Bankası makalesinde açıklanan düzeltmeyi yüklemelisiniz:
873322Düzeltme:, Message Queuing aktarım bir yan yana yükleme için Message Queuing ve Message Queuing aktarım BizTalk Server 2004 kullanarak ileti göndermek mümkün olabilir.

Yeniden başlatma gereksinimi

Bu düzeltmeyi yükledikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekmez.

Düzeltme Değiştirme Bilgileri

Bu düzeltme başka bir düzeltmenin yerini almaz.

DOSYA BİLGİLERİ

Bu düzeltmenin İngilizce sürümü, aşağıdaki tabloda listelenen dosya özniteliklerine (veya daha yeni dosya özniteliklerine) sahiptir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki Tarih ve Saat aracında saat dilimi sekmesini kullanın.
  Date     Time  Version   Size   File name
  --------------------------------------------------------
  22-Jul-2004  19:37  3.0.5323.0  303,616  Msmqt.dll 
  22-Jul-2004  19:36  3.0.5323.0  159,744  Msmqtn.dll 


Not Dosya bağımlılıkları nedeniyle, bu dosyaları içeren en son düzeltme, ek dosyalar da içerebilir.

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.Bu sorun, BizTalk Server 2004 Service Pack 1'de giderilmiştir.

Daha fazla bilgi

Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
824684Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminolojinin açıklaması

Özellikler

Makale numarası: 873385 - Last Review: 1 Haziran 2006 Perşembe - Gözden geçirme: 2.3
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft BizTalk Server 2004 Developer Edition
 • Microsoft BizTalk Server 2004 Enterprise Edition
 • Microsoft BizTalk Server 2004 Partner Edition
 • Microsoft BizTalk Server 2004 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbautohotfix kbbiztalk2004sp1fix kbfix kbhotfixserver kbqfe KB873385 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:873385

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com