V systému Windows XP s aktualizací Service Pack 2 nebo Windows XP Tablet PC Edition 2005 se zobrazí chybová zpráva Zabránění spuštění dat

Překlady článku Překlady článku

Obsah článku

Show all imageZobrazit všeHide all imageSkrýt vše

Příznaky

Pokud spustíte aplikaci v systému Microsoft Windows XP s aktualizací Service Pack 2 (SP2) nebo v systému Windows XP Tablet PC Edition 2005, může se zobrazit chybová zpráva podobná následující zprávě:

Zabránění spuštění dat – Microsoft Windows
V zájmu ochrany počítače systém Windows ukončil tuto aplikaci.
Název: název aplikace
Vydavatel: vydavatel aplikace

Funkce Zabránění spuštění dat pomáhá chránit před viry a dalšími bezpečnostními hrozbami. Některé aplikace nemusejí pracovat správně, je-li tato funkce zapnuta. Chcete-li aktualizovanou verzi aplikace, obraťte se na vydavatele. Co ještě mohu udělat?


Klepnutím na tlačítko Zavřít zprávu ukončíte aplikaci a pomocí zasílání zpráv o chybách systému Windows můžete odeslat chybovou zprávu.

Příčina

K tomuto chování dochází, protože aktualizace Microsoft Windows XP SP2 pomocí funkce Zabránění spuštění dat (DEP) přispívá k prevenci proti virům a jiným bezpečnostním hrozbám.

Funkce Zabránění spuštění dat sama nebo ve spolupráci s kompatibilními mikroprocesory označuje určité oblasti paměti za nespustitelné. Pokud se aplikace pokusí spustit kód v chráněné oblasti, funkce Zabránění spuštění dat tuto aplikaci ukončí a zobrazí uživateli upozornění, bez ohledu na to, zda je kód škodlivý nebo ne.

Řešení

Chcete-li této reakci předejít, obraťte se na poskytovatele aplikace a požádejte jej o aktualizaci, která bude s funkcí Zabránění spuštění dat správně spolupracovat.

Jak potíže obejít

Je-li počítač nastaven na používání funkce Zabránění spuštění dat u všech aplikací a služeb, bude chybová zpráva funkce obsahovat tlačítko Změnit nastavení. Pokud aktualizace pro aplikaci neexistuje, přidejte následujícím postupem z chybové zprávy pro aplikaci výjimku.
 1. Pokud se zobrazí chybová zpráva uvedená v části Příznaky, klepněte na tlačítko Změnit nastavení.
 2. Zaškrtněte políčko vedle příslušné aplikace a potom klepněte na tlačítko Použít.
 3. Zobrazí-li se výzva k restartování počítače, klepněte dvakrát na tlačítko OK a restartujte systém.

Výjimku pro aplikaci lze také přidat pomocí ovládacího panelu Vlastnosti systému. Postupujte následujícím způsobem:
 1. Klepněte na tlačítko Start, potom na příkaz Spustit, zadejte příkaz sysdm.cpl a potom klepněte na tlačítko OK.
 2. Přejděte na kartu Upřesnit a ve skupinovém rámečku Výkon klepněte na tlačítko Nastavení.
 3. V dialogovém okně Možnosti výkonu přejděte na kartu Zabránění spuštění dat a klepněte na tlačítko Přidat.
 4. V dialogovém okně Otevřít vyhledejte požadovanou aplikaci a klepněte na její název.
 5. Klepněte na tlačítko Otevřít, potom na tlačítko Použít a nakonec na tlačítko OK. Po zobrazení výzvy k restartování počítače klepněte na tlačítko OK.

Prohlášení

Toto chování je záměrné.

Odkazy

Další informace o funkci Zabránění spuštění dat v aktualizaci Service Pack 2 systému Windows XP naleznete v následujícím článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
875352 Podrobný popis funkce Zabránění spouštění dat v aktualizaci Service Pack 2 systému Windows XP

Další informace

Je-li počítač nakonfigurován na používání funkce Zabránění spuštění dat pouze u důležitých aplikací a služeb systému Windows, nebude tlačítko Změnit nastavení v chybové zprávě funkce k dispozici.

Konfiguraci funkce Zabránění spuštění dat pro daný počítač můžete zobrazit v ovládacím panelu Systém. Postupujte následujícím způsobem:
 1. Klepněte na tlačítko Start, potom na příkaz Spustit, zadejte příkaz sysdm.cpl a potom klepněte na tlačítko OK.
 2. Přejděte na kartu Upřesnit a ve skupinovém rámečku Výkon klepněte na tlačítko Nastavení.
 3. V dialogovém okně Možnosti výkonu přejděte na kartu Zabránění spuštění dat.
 4. Podívejte se, zda je vybrán přepínač Zapnout omezení spouštění dat pouze pro důležité systémové programy a služby nebo Zapnout omezení spouštění dat pro všechny programy a služby kromě.
Je-li počítač nakonfigurován na používání funkce Zabránění spuštění dat pouze u důležitých aplikací a služeb systému Windows, nebude možné přidat pro aplikaci výjimku. Toto chování je v aktualizaci Windows XP SP2 záměrné.

Je-li počítač nakonfigurován na používání funkce Zabránění spuštění dat pouze u důležitých aplikací a služeb systému Windows a chybová zpráva funkce se dále zobrazuje, je pravděpodobně nainstalována aplikace, která rozšiřuje funkce systému Windows. Může být nainstalována aplikace, která způsobuje problém s funkcí Zabránění spuštění dat v důležité systémové aplikaci či službě.

Pokud se toto chování objevuje poslední dobou a dříve se nevyskytovalo, můžete zobrazování chybové zprávy funkce Zabránění spuštění dat zabránit odebráním nedávno instalovaných aplikací.

O tomto článku

ID článku: 875351
Poslední revize: 10. června 2013
Chcete uvést svůj názor na tento článek?
 

Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.