32-Bit programların 64 bit sunucu kümeleri için destek x ve Windows Server 2003 Service Pack 1'de Windows Server 2003'ün 64 tabanlı sürümleri

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 875423 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Giriş

Bu makalede, Microsoft Windows Server 2003 Service Pack 1 (SP1) ve'x [NULL]'de sunulan yeni işlevsellik Windows Server 2003'ün 64 tabanlı sürümleri. Windows Server 2003 SP1 ve x 64 tabanlı sürümleri Windows Server 2003'ün 32-bit programlar 64-bit Windows Server 2003 tabanlı sunucu kümesinde çalışacak olanak sağlar.

Daha fazla bilgi

32-Bit programlar için kaynak DLL'ler, tüm hizmet paketlerini yüklü Windows Server 2003 32-bit bir sürümünü çalıştıran 64-bit bir bilgisayarda çalıştırılamaz. Bu nedenle, 32-bit programların 64 bit sunucu kümesi üzerinde çalıştıramazsınız. Bu senaryoda, kaynak DLL 64-bit bir sürümünü kullanmanız gerekir.

Windows Server 2003 SP1 ve x 64 tabanlı sürümleri Windows Server 2003'ün 32-bit programlar 64-bit bir sunucu kümesinde olanak veren değişiklikler içerir. 32-Bit bir program çalıştırıldığında, 32-bit kaynak izleme paralel 64-bit kaynak izleyicisi ile çalışır.

Not Windows Küme hizmeti, bir kaynak izleyicisi, Küme hizmeti ile belirli bir kaynağa arasındaki iletişimi işleyen bir bileşendir. Kaynak izleyicileri, kaynakları çevrimiçi olarak Küme hizmeti tarafından oluşturulur. Bir kaynak izleyicisi, bir veya daha çok kaynak çevrimiçi veya çevrimdışı durumunu izler.

Windows Server 2003 SP1 ile x 64 tabanlı sürümleri Windows Server 2003, 64 bit sunucu kümesinde bağlı olarak aşağıdaki kısıtlama 32-bit kümeyi tanıyan bir program çalıştırabilir: BIR 32-bit Küme Yönetici uzantısı DLL 64-bit bir işletim sisteminde çalışmıyor. 32-Bit bir küme Yönetici uzantısı DLL kayıtlı işleminde 64-bit işletim sisteminde yerel 64 bit Küme Yöneticisi programına yüklenebilmesi için bu sınırlama olduğundan. (Işlemdeki bir DLL DOSYASıNı yüklemede de yükleniyor ","yordam olarak bilinir) Bu sınırlama, biri veya daha çok 32-bit Küme Yönetici uzantısı DLL programınızı gerektiren için bulunabilir. Bu soruna geçici bir çözüm için aşağıdaki yöntemlerden birini kullanın:
  • 32-Bit istemci bilgisayar, küme tanıyan program uzaktan yönetmek için kullanın.
  • 32-Bit bir Küme Yöneticisi programındaki, küme uyumlu programa yerel 64 bit sunucu kümesinden Windows (WOW) ortam üzerinde tam bir 32 bit Microsoft Windows'da yönetmek için kullanın. Bu senaryoda, 32-bit Küme Yöneticisi programındaki başarıyla işlemindeki 32-bit uzantısı DLL yükler.
  • Küme Yönetici uzantısı DLL 64-bit DLL yeniden derleyin. DLL yeniden derleyin sonra DLL yerel 64 bit Küme Yöneticisi programına işleminde yüklenebilir. DLL yerel 64 bit Küme Yöneticisi programındaki kullanılarak da yönetilebilir.
Windows kümeleme teknolojileri hakkında ek bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://www.microsoft.com/windowsserver2003/enterprise/clustering.mspx

Windows'un x 64 tabanlı sürümleri için teknik destek

Donanım üreticiniz Microsoft Windows'un x 64 tabanlı sürümleri için teknik destek ve Yardım sağlar. Donanımınızla birlikte bir Windows x64 sürümü geldiği için, donanım üreticiniz tarafından teknik destek sağlanır. Donanım üreticiniz, Windows x64 sürümü yüklemesini benzersiz bileşenlerle özelleştirmiş olabilir. Benzersiz bileşenler donanımın performansını en yüksek düzeye getirmek için özel aygıt sürücüleri veya isteğe bağlı ayarlar içerebilir. Windows x64 sürümünüz için teknik yardıma gerek duyarsanız, Microsoft makul ölçülerde yardım sağlayacaktır. Ancak, doğrudan üreticinizle iletişim kurmanız gerekebilir. Üreticinizin donanıma yüklediği yazılımı destekleyecek en nitelikli kaynak yine üreticinizdir.

Microsoft Windows XP Professional x64 Edition ile ilgili ürün bilgileri için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://www.microsoft.com/windowsxp/64bit/default.mspx
Ürün hakkında bilgi için Microsoft Windows Server 2003 x 64 tabanlı sürümleri, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://www.microsoft.com/windowsserver2003/64bit/x64/editions.mspx

Özellikler

Makale numarası: 875423 - Last Review: 11 Ekim 2007 Perşembe - Gözden geçirme: 3.6
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows Server 2003, Datacenter x64 Edition
  • Microsoft Windows Server 2003, Enterprise x64 Edition
  • Microsoft Windows Server 2003, Standard x64 Edition
  • Microsoft Windows Server 2003 Service Pack 1
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbclustering kbhowto kbinfo KB875423 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:875423

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com