Exchange SMTP sıra büyüme için izleme misleadingly bir uyarı durumu veya Exchange Server 2003 veya Exchange 2000 Server'da bir kritik duruma bildirebilir

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 875435 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Microsoft Exchange Server 2003 veya Microsoft Exchange 2000 Server bilgisayarınızdaki SMTP sıra büyüme izlemek için Microsoft Exchange Sistem Yöneticisi aracında izleme yapılandırıldıktan sonra bir uyarı durumu bildirim iletisi veya bir kritik duruma uyarı iletisi alabilirsiniz. Ancak, Exchange bilgisayarınıza SMTP sırası görüntülediğinizde, bu sıra aşırı SMTP sıra büyüme sahip değil.

Örneğin, diğer tüm e-posta başarıyla teslim ederken, teslim edilemeyen e-posta iletisine SMTP sırada kalırsa uyarı durumu bildirim iletisi veya bir kritik duruma uyarı iletisi alabilirsiniz. Bu senaryoda, aldığınız bir bildirim iletisi adresi için bir yönetim eylemi gerektiren SMTP sırası ile ilgili bir sorun olduğunu gösterir olup olmadığını belirleyemiyor.

Neden

Bu sorun, Exchange Wındows kullanması nedeniyle oluşur. IncreasingTime SMTP sıra büyüme belirlemek için Yönetim Araçları (WMI) özelliği. IncreasingTime özelliği aşağıdaki açıklama vardır:
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
ÖzelliğiAçıklama
IncreasingTime özelliğiuint32 IncreasingTime;
IncreasingTime özelliği süresini, bağlantısı ile aktarılmayı bekleyen ileti sayısı artırma milisaniye cinsinden belirtir.
Bu açıklama yazmayı için <a0></a0>, bu özellik <a0>SMTP</a0> sırasındaki iletilerin sayısı olduğundan geçen süreyi açıklar değil Azaltılan. Bu senaryoda, bu sıra azalan bir SMTP iletisi SMTP sırada kalırsa değil. Bu nedenle, kuyruktaki iletilerin sayısı itibaren geçen milisaniye sayısı arttıkça indirildi değil.

Yeniden DENEME durumunu içeren BIR ileti SMTP sırası zaman aşımına uğradı kadar teslim edildiği kadar orada kalır. Bu nedenle, yeniden DENEME durumunu içeren bir ileti, bir uyarı durumu bildirim iletisi veya kritik duruma bildirim iletisi oluşturulmasına neden olabilir. Bu iletinin durumunu YENIDEN SMTP sırası ile ilgili bir sorunu belirtiyor olabilir ve bu nedenle doğru uyarı durumu bildirim iletisi veya kritik durumu bildiri iletisi oluşturulmasına neden olur. Genellikle, ancak yeniden DENEME bu durum "önemli" değil ve bu adres için bir yönetim eylemi gerektirmeyebilir olan bir sorunu gösterir.

Bu senaryoda, Geçerli sıra büyüme bir yeniden DENEME <a0>SMTP</a0> sırasındaki durumunda en eski iletinin toplam süreyi gösterir.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, SMTP sunucusu için Yerel sırası uzunluğu performans sayacı yapılandırma <a0>SMTP</a0> sırasındaki iletilerin sayısı ölçmek için performans nesnesi. Windows performans aracı, SMTP iletilerinin sayısını, belirli bir eşiğe ulaşırsa, bir uyarı iletisi göndermek için de yapılandırabilirsiniz.

SMTP sunucusu performans nesnesi yapılandırmak için şu adımları izleyin:
 1. Başlat ' ı tıklatın, Çalıştır ' ı tıklatın, perfmon yazın ve Tamam ' ı tıklatın.
 2. Sağ bölmede, Ekle düğmesini tıklatın. Ekle düğmesini, bir artı işareti (+) görünür.
 3. Performans nesnesi</a0> listesinde, SMTP Server ' ı tıklatın.
 4. Sayaçları listeden seç listesinde Yerel sıra uzunluğu ' ı tıklatın.
 5. Örnekleri listeden seç iletişim kutusunda, izlemek istediğiniz SMTP örneği'ni tıklatın. Örneğin, SMTP 1 ' i tıklatın.
 6. Ekle ' yi tıklatın ve sonra Kapat ' ı tıklatın.
Bir uyarı ayarını yapılandırmak için şu adımları izleyin:
 1. Windows Performans aracının, Performans Günlükleri ve Uyarıları'nı genişletin, sonra da Uyarıları ' nı sağ tıklatın ve Yeni Uyarı ayarları</a1>'ı tıklatın.
 2. Yeni Uyarı ayarları iletişim kutusunda, uyarının için açıklayıcı bir ad yazın ve Tamam ' ı tıklatın. Örneğin, SMTP sırası uyarı yazın.
 3. Genel sekmesinde Ekle ' yi tıklatın.
 4. Performans nesnesi</a0> listesinde, SMTP Server ' ı tıklatın.
 5. Sayaçları listeden seç listesinde Yerel sıra uzunluğu ' ı tıklatın.
 6. Örnekleri listeden seç iletişim kutusunda, izlemek istediğiniz SMTP örneği'ni tıklatın. Örneğin, SMTP 1 ' i tıklatın.
 7. Ekle ' yi tıklatın ve sonra Kapat ' ı tıklatın.
 8. Uyarı, değer listesindeki başla ' yı ve sonra <a0>sınır</a0> kutusunda, Eşik olarak yapılandırmak istediğiniz e-posta iletilerinin sayısını yazın. Örneğin, 20, sınırı içinde yazın kutusunu.

  Not Bu değer, Exchange kuruluşunuzda özgüdür. Ek bilgi için "Ek bilgiler"'de açıklanan Microsoft Exchange Server 2003 performans sorunlarını giderme ve Microsoft Exchange 2000 Server performans sorun giderme belgeleri Bkz: bölüm.
 9. Eylem sekmesini tıklatın,'ı tıklatın bir ağ iletisi gönder onay kutusunu seçin, iletinin gönderilmesini istediğiniz hesabın adını yazın ve Tamam ' ı tıklatın.
Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
324752Nasıl oluşturulacağını ve Windows Server 2003'te performans izleyicisi uyarıları yapılandır
302558Nasıl oluşturulacağını ve Windows 2000'de performans izleyicisi Uyarılar'ı yapılandırma

Daha fazla bilgi

Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
310315Izleme ve durum, Exchange ve Small Business Server sorun giderme
329206Hangi SMTP ve X.400 sıra Exchange 2000'de izlenmekte dışında bulma hakkında
Exchange izleme Performans'ı yapılandırma hakkında ek bilgi için Microsoft Exchange Server 2003 performans sorunlarını giderme belge 2003 bakın. Bu belgeyi edinmek için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://technet.microsoft.com/en-us/library/4b012bda-8711-4617-9239-f3527de884a3.aspx
2000, Exchange izleme Performans'ı yapılandırma hakkında ek bilgi için Microsoft Exchange 2000 Server performans sorun giderme belge konusuna bakın. Bu belgeyi edinmek için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?familyid=bd16ee6a-c4ee-4ab0-aaf0-27705465154e&displaylang=en
WMI IncreasingTime özelliği hakkında ek bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitelerini ziyaret edin:
http://msdn2.microsoft.com/en-us/library/aa126772.aspx
Building Management Components for MS Exchange 2000 Server
Exchange bilgisayarlarda izlemek için Microsoft Operations Manager (MOM) de kullanabilirsiniz. MOM için Exchange 2003 Management Pack ve Exchange 2000 Yönetim Paketi Bileşenleri, yönetmek ve Exchange 2003 ve Exchange 2000 bilgisayarlarınıza izlemek için kullanabilirsiniz.

MOM Exchange 2003 Yönetim paketini ve MOM için Exchange 2000 Yönetim Paketi hakkında ek bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitelerini ziyaret edin:
http://www.microsoft.com/technet/prodtechnol/exchange/2000/maintain/momtips.mspx
http://www.microsoft.com/technet/prodtechnol/exchange/2000/maintain/mom.mspx

Özellikler

Makale numarası: 875435 - Last Review: 25 Ekim 2007 Perşembe - Gözden geçirme: 1.7
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Exchange Server 2003 Standard Edition
 • Microsoft Exchange Server 2003 Enterprise Edition
 • Microsoft Exchange 2000 Server Standard Edition
 • Microsoft Exchange 2000 Enterprise Server
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbtshoot kbprb KB875435 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:875435

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com