Düzeltme: uygulamalar üzerinde .NET Framework <a1>ServicedComponent</a1> sınıfının tüm örneklerini Dispose yöntemini çağırmayın yavaş performans, kilitlenme ve bellek sızıntısı oluşabilir

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 875503 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Bellek sızdırıyor ve atma yöntemi üzerinde Microsoft .NET Framework 1.1 ve 1.0 sürümleri <a1>ServicedComponent</a1> sınıfının tüm örneklerini çağırmayın Microsoft COM + uygulamaları, performans, kilitlenme, karşılaşabilirsiniz.

Çözüm

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir, ancak yalnızca bu makalede anlatılan sorunu düzeltmesi amaçlanmıştır. Düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltmeye ek sınama uygulanabilir. Bu nedenle, bu sorundan ciddi olarak sonraki Microsoft .NET Framework 1.1 veya bu düzeltmeyi içeren bir 1.0 hizmet paketini beklemeniz önerilir.

Bu sorunu hemen çözmek için, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Ürün Destek Hizmetleri'ne başvurun. Microsoft Ürün Destek Hizmetleri'nin telefon numaralarının tam listesi ve destek ücretleriyle ilgili bilgi için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not Özel durumlarda, Microsoft Destek Uzmanı özel bir güncelleştirmenin sorununuzu çözümleyeceğini belirlerse, destek aramaları için normalde uygulanan ücretler iptal edilebilir. Ek destek sorularına ve söz konusu güncelleştirme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır.

Bu düzeltmenin İngilizce sürümü, aşağıdaki tabloda listelenen dosya özniteliklerine (veya daha yeni dosya özniteliklerine) sahiptir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki Tarih ve saat öğesinde saat dilimi sekmesini kullanın.
Date    Time Version   Size  File name
--------------------------------------------------------------
19-Nov-2004 13:27 1.0.3705.556 11,264 Regsvcs.exe
19-Nov-2004 13:27 1.0.3705.556 212,992 System.enterpriseservices.dll 
18-Nov-2004 05:40 1.0.3705.556 48,640 System.enterpriseservices.thunk.dll 

Durum

Microsoft bu durumun, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bir hata olduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

Bu düzeltme, "Belirtiler" bölümünde açıklanan belirtilerle önlemek için ServicedComponent nesnelerin bir zaman uyumsuz sonlandırma davranışını değiştirir.
DisableAsyncFinalization
kayıt defteri girdisi, yalnızca kilitlenmeleri için geçici bir çözüm kullanılabilir. Ancak, bu geçici çözüm, yavaş performansının ve bellek sızıntıları başka belirtileri worsen.

ServicedComponent sınıfının tüm örneklerini ServicedComponent nesnelerin istemci atma yöntemle sistematik kullanımı doğru yaklaşımdır. Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
298014Düzeltme: Genel arabirim tablosu (GIT) kullanan BIR COM + uygulama kilitlenmeye

Özellikler

Makale numarası: 875503 - Last Review: 12 Mayıs 2006 Cuma - Gözden geçirme: 3.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft .NET Framework 1.1
 • Microsoft .NET Framework 1.0 Service Pack 2
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbqfe kbhotfixserver kbbug kbfix KB875503 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:875503

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com