Postup při zapnutí funkce vzdáleného sdílení plochy programu Windows NetMeeting v systému Windows XP s aktualizací Service Pack 2 nebo Windows XP Tablet PC Edition 2005

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 878451 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

ÚVOD

Chcete-li v systému Microsoft Windows XP s aktualizací Service Pack 2 (SP2) nebo v systému Microsoft Windows XP Tablet PC Edition 2005 spustit funkci vzdáleného sdílení plochy programu Windows NetMeeting v případě, že je Brána firewall systému Windows zapnutá, je třeba provést konfiguraci Brány firewall systému Windows podle kroků popsaných v tomto článku.

Poznámka: Funkce a součásti aktualizace Windows XP SP2 jsou zahrnuty do systému Windows XP Tablet PC Edition 2005.

Další informace

Ve výchozím nastavení je Brána firewall systému Windows v systému Windows XP s aktualizací SP2 zapnutá. Před použitím funkce vzdáleného sdílení plochy programu Windows NetMeeting při zapnuté Bráně firewall systému Windows je třeba přidat do seznamu Programy a služby na kartě Výjimky v okně Brána firewall systému Windows položku pro program Windows NetMeeting a pro soubor Mnmsrvc.exe. Postupujte následujícím způsobem:
 1. Pomocí jedné z následujících metod (podle aktuální situace) přidejte položku pro program Windows NetMeeting:
  • Při prvním spuštění programu Windows NetMeeting po upgradu počítače na systém Windows XP s aktualizací SP2 klepněte v dialogovém okně Výstraha zabezpečení systému Windows, které se zobrazí, na tlačítko Zrušit blokování.
  • Chcete-li program Windows NetMeeting přidat do seznamu Programy a služby ručně, postupujte podle následujících kroků:
   1. Klepněte na tlačítko Start, potom na příkaz Spustit, do pole Otevřít zadejte příkaz firewall.cpl a potom klepněte na tlačítko OK.
   2. Klepněte na kartu Výjimky.
   3. Klepněte na tlačítko Přidat program a potom na tlačítko Procházet.
   4. V dialogovém okně Procházet vyhledejte složku Jednotka:\Program Files\NetMeeting, klepněte na položku conf.exe, na tlačítko Otevřít a potom na tlačítko OK.
   5. Ověřte, zda je položka conf.exe uvedena v seznamu Programy a služby na kartě Výjimky a zda je zaškrtnuto políčko conf.exe.
   6. Klepněte na tlačítko OK.
 2. Přidejte do seznamu Programy a služby na kartě Výjimky položku pro soubor Mnmsrvc.exe. Postupujte následujícím způsobem:
  1. Klepněte na tlačítko Start, potom na příkaz Spustit, do pole Otevřít zadejte příkaz firewall.cpl a potom klepněte na tlačítko OK.
  2. Klepněte na kartu Výjimky.
  3. Klepněte na tlačítko Přidat program a potom na tlačítko Procházet.
  4. V dialogovém okně Procházet vyhledejte složku Jednotka:\WINDOWS\System32, klepněte na položku mnmsrvc.exe, na tlačítko Otevřít a potom na tlačítko OK.
  5. Ověřte, zda je položka mnmsrvc.exe uvedena v seznamu Programy a služby na kartě Výjimky a zda je zaškrtnuto políčko mnmsrvc.exe.
  6. Klepněte na tlačítko OK.

Odkazy

Další informace naleznete v dokumentu Změny funkčnosti systému Microsoft Windows XP s aktualizací Service Pack 2. Tento dokument naleznete na následujícím webu společnosti Microsoft:
http://www.microsoft.com/technet/prodtechnol/winxppro/cs/maintain/sp2chngs.mspx
Další informace o možnostech získání aktualizace Windows XP SP2 naleznete v následujícím článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
322389 Jak získat nejnovější aktualizaci Service Pack pro systém Windows XP

Vlastnosti

ID článku: 878451 - Poslední aktualizace: 14. března 2005 - Revize: 4.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Windows XP Professional Service Pack 2 (SP2)
 • Microsoft Windows XP Home Edition Service Pack 2 (SP2)
 • Microsoft Windows XP Media Center Edition Service Pack 2 (SP2)
 • Microsoft Windows XP Tablet PC Edition 2005
Klíčová slova: 
kbhowto kbinfo kbremoting kbfirewall kbconfig KB878451

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com