Yalnızca ücretli Hotmail hesapları Microsoft Outlook Express ile düzgün çalışır. Outlook 2003 ve Outlook 2007'de ücretsiz bir Hotmail hesabına erişmek için Outlook Bağlayıcısı kullanılabilir.

Bu makale yeni ve orta düzey bilgisayar kullanıcılarına yöneliktir.

Sorunun belirtileri

Hotmail hesabınıza erişmek için Microsoft Outlook Express veya Microsoft Outlook'u yapılandırdıktan sonra, Hotmail klasörlerinizi yüklemeye ve e-posta iletileri gönderip almaya çalıştığınızda aşağıdaki hata iletisini alırsınız:
Bilinmeyen Hata
Ayrıntılar'ı tıklatırsanız, aşağıdaki hata ayrıntıları görüntülenir:
HTTPMAIL: 10:09:18 [rx]

HTTP/1.1 402 Hotmail'e Outlook ve Outlook Express aracılığıyla erişmek için artık abonelik gerekmektedir. Lütfen http://join.msn.com/hotmailplus/overview adresinde kaydolun
Outlook Express'i Microsoft Windows XP Service Pack 2 (SP2) tabanlı bir bilgisayarda çalıştırıyorsanız, aşağıdaki hata iletisini alırsınız:
Hotmail'e kullanıcıadı@hotmail.com olarak bağlanılamadı.

Hotmail artık Outlook Express aracılığıyla ücretsiz Hotmail/MSN hesaplarına e-posta erişimine izin vermemektedir.

Sorunu giderme adımları

Outlook Express'te bu sorunu çözmek için Yöntem 1'i kullanın. Outlook 2003 ve Outlook 2007 için Yöntem 2'yi kullanın.

Yöntem 1: Outlook Express yerine Windows Live Mail kullanma

Windows Live Mail, bilgisayarınıza yükleyebileceğiniz bir e-posta programıdır. Windows Live Mail iletileri bilgisayarınızda depolar. Bu da, Internet'e bağlı olmadığınızda bile e-posta iletilerine erişebileceğiniz, iletileri okuyabileceğiniz ve ileti yazabileceğiniz anlamına gelir. Windows Live Mail'e bağlandıktan sonra ileti gönderip alabilir ve hesaplarınızı güncelleştirebilirsiniz. Windows Live Mail programı, Hotmail, AOL Mail, Google Mail ve Yahoo! Mail gibi popüler Web tabanlı e-posta hizmetleriyle çalışır. Windows Live Mail birçok popüler e-posta hizmetini otomatik olarak yapılandıracak şekilde hazırlanmıştır. Windows Live Mail'i yüklemek için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://get.live.com/wlmail/overview

Yöntem 2: Outlook Bağlayıcısı ile birlikte Outlook 2003 ve Outlook 2007'yi kullanma

Outlook'ta bir Windows Live Hotmail hesabının nasıl kullanılacağı ile ilgili daha fazla bilgi için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://office.microsoft.com/tr-tr/outlook/HA102218231055.aspx

Bu makale hakkında

Makale numarası: 878462
Son gözden geçirme: 23 Ekim 2009 Cuma
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:: Microsoft Outlook Express 5.5, Microsoft Outlook Express 6.0, Microsoft Windows XP Home Edition (Microsoft Outlook Express 6.0), Microsoft Windows XP Professional Edition (Microsoft Outlook Express 6.0), (Microsoft Outlook Express 6.0), Microsoft Office Outlook 2003, Microsoft Office Outlook 2007
Bu makale hakkında görüş bildirmek ister misiniz?
 

Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.