USB farenizi hareket ettirdiğinizde veya USB klavyenizde bir tuşa bastığınızda Windows XP tabanlı bilgisayarınız bekleme modundan geri çağrılmıyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 878467 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Aşağıdaki koşulların tümü doğruysa USB farenizi hareket ettirin veya USB klavyenizde bir tuşa bastığınızda, Microsoft Windows XP tabanlı bilgisayarınızı devam olmayabilir:
  1. Evrensel seri yol (USB) fare veya USB klavye veya Windows XP tabanlı bilgisayarınıza bağlı olduğunuz.
  2. Windows XP tabanlı bilgisayarınızda, bekleme moduna.
  3. Windows XP tabanlı bilgisayarınızı girmek hazırlama, bekleme, USB fareyi hareket ettirin veya USB klavyenizde bir tuşa basın.

    Not Bilgisayarınızın USB fare ve USB klavye her ikisi de aynı USB ana bilgisayar denetleyicisine bağlanır.
Güç düğmesini kullanarak Windows XP tabanlı bir bilgisayarı geri çağırdıktan sonra ek olarak, USB fare ve USB klavyeniz düzgün çalışmayabilir.

Neden

Bu sorun, USB farenizi taşınmış veya Windows XP tabanlı bilgisayarınızı bekleme moduna girme olduğu sırada, USB klavyenizde bir tuşa basılı nedeniyle oluşur. Windows XP tabanlı bir bilgisayarı askıya aldığınızda, USBPORT_FDOFLAG_SUSPENDED bayrağı ayarlanmıştır. Bu durumda, önce Windows XP tabanlı bir bilgisayarı bekleme USBPORT_FDOFLAG_SUSPENDED bayrağı ayarlanmıştır.

Bilgisayar bekleme durumundayken USB fareyi hareket ettirdiğinizde, Usbport.sys sürücüsü USBPORT_CompletePdoWaitWake işlevini çağırır. Bu çağrı girişimi, bilgisayarı bekleme konumundan olsa da bu çağrı, bilgisayar tam olarak bekleme moduna geçti önce oluşur. Bu nedenle, USB fare ve aynı ana bilgisayar denetleyicisi paylaşan tüm diğer USB aygıtların yanıt vermeyebilir.

Pratik Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için <a0></a0>, Windows XP tabanlı bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

Özellikler

Makale numarası: 878467 - Last Review: 27 Ağustos 2004 Cuma - Gözden geçirme: 1.3
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows XP Professional Edition
  • Microsoft Windows XP Home Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbdriver kbsettings kbmaintenance kbperformance kbhardware kbtshoot kbprb KB878467 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:878467

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com