Vymedzenie a vysvetlenie.DLL súbor

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 87934 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
3.10 3.11
WINDOWS
kbusage
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

SUHRN

Knižnica (DLL) súbor je spustiteľný súbor, ktorý umožňuje programy na zdieľanie kódu a iné zdroje potrebné na vykonanie konkrétnych úloh. Systém Microsoft Windows poskytuje súbory DLL, ktoré obsahujú funkcie a zdroje, ktoré umožňujú programom systému Windows pracujú v prostredí systému Windows.

DALSIE INFORMACIE

DLL sa najčastejšie zobrazujú ako súbory s.DLL rozšírenie; Avšak, ich môžu mať tiež.EXE alebo iné rozšírenie. Napríklad, shell.dl poskytuje Object Linking and Embedding (OLE) pretiahnuť rutiny, ktoré systém Windows a ďalšie programy používajú.

Kernel.exe, User.exe a Gdi.exe sú príklady DLL s.EXE rozšírenia. Poskytujú kód, údajov alebo rutiny pre programy spustené v operačnom systéme Windows. Napríklad, jeden z týchto súbory poskytuje funkciu "Vytvorí prekryté", ktoré používajú programy keď sa vytvára nové okno na obrazovke.

V systéme Windows, inštalovateľného ovládača je tiež knižnice DLL. Program môžete otvoriť, povoliť, dotaz, vypnúť a zatvorte vodiča na základe pokynov napísané súboru DLL.

DLL sa môžu nachádzať v adresári systému Windows, adresára Windows\System alebo v adresári programu.

Ak program spustený a jeden z jej súborov DLL je poškodený alebo chýba, môže zobraziť chybové hlásenie ako: "Nemôžete nájsť xyz.dll". Ak program je spustený s zastarané DLL súbor alebo rozdielne súbory DLL, sa môže zobraziť chybové hlásenie "Výzva na nedefinovaných dynalink". V týchto situáciách DLL súbor musí byť získané a umiestnený v adresári správne, aby sa program správne spustiť.

Ako zistiť pôvod súboru DLL


Určiť číslo verzie, názov spoločnosti alebo iné informácie o súbore:
  1. Kliknite na položku Štart, ukážte na Nájsť, a potom kliknite na tlačidlo Súbory alebo priečinky.
  2. V S názvom políčko, zadajte názov súboru, ktorý chcete nájsť napríklad "shell32.dll" (bez úvodzoviek), kliknite na Lokálne pevné disky alebo písmeno jednotky, ktorú chcete vyhľadať v Pozrite sa a potom kliknite na Nájsť teraz.
  3. Kliknite pravým tlačidlom myši na súbor v zozname vyhľadaných súborov, kliknite na tlačidlo Vlastnosti, a potom kliknite na tlačidlo Verzia kartu.


Ak súbor je súbor programu Microsoft, extrahujte novú kópiu súboru. Informácie o extrahovaní súborov systému Windows, pozri nasledujúci článok v databáze Microsoft Knowledge Base:
ID ČLÁNKU: 129605
Názov: Ako extrahovať pôvodné súbory komprimované Windows

Ak názov spoločnosti odkazuje na karte verzia je iný ako Microsoft, požiadajte o pomoc výrobcu.

Vlastnosti

ID článku: 87934 - Posledná kontrola: 10. októbra 2011 - Revízia: 2.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
  • Microsoft Windows 95
  • Microsoft Windows 3.0 Standard Edition
Kľúčové slová: 
kbprod2web kbmt KB87934 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:87934

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com