Windows XP Service Pack 2 yüklemeye çalıştığınızda "Microsoft Windows'u yüklemek için kullanılan ürün anahtarı geçerli olmayabilir" hata iletisini alıyorsunuz

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 883254 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Microsoft Windows XP Service Pack 2 (SP2) yüklemeye çalıştığınızda, aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz:
Microsoft Windows'u yüklemek için kullanılan ürün anahtarı geçerli olmayabilir. Bu hata iletisini neden aldığınız ve bu sorunu çözümlemek için gerçekleştirmeniz gereken adımlar hakkında daha fazla bilgi için www.howtotell.com/xpsp2 adresini ziyaret edin.

Neden

Bu sorun, Windows XP'yi yüklemek için kullandığınız ürün anahtarı Microsoft'un geçersiz olduğunu belirlediği bir ürün anahtarıyla eşleşiyorsa oluşabilir.

Çözüm

Windows Update veya Otomatik Güncelleştirmeler gibi güncelleştirme hizmetlerine erişebilmeniz için, orijinal Microsoft Windows yazılımı yüklü olmalıdır. Bir ev kullanıcıysanız veya işyeri kullanıcısıysanız ve Microsoft ile bir toplu lisans sözleşmeniz yoksa, yazılım korsanlığının kurbanı olabilirsiniz. Bilgisayarınız Windows XP önceden yüklenmiş olarak geldiyse, perakende satıcınıza veya özgün donanım üreticinize başvurup orijinal Windows yazılımı satın aldığınızı doğrulayın.

Şüpheli yazılım korsanlığını bildirmek için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin::
http://www.microsoft.com/piracy/Reporting.mspx
Geçerli bir perakende Windows XP ürünü edinmek için, bölgenizdeki satıcıya başvurun veya aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://www.microsoft.com/products/info/default.aspx?View=22
Amerika Birleşik Devletleri dışındaysanız, bölgenizdeki Microsoft temsilcisine başvurun. Temsilciyi bulmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://www.microsoft.com/worldwide/
Microsoft toplu lisans müşterisiyseniz ve Windows XP Professional lisanslarınız olmasına karşın bilgisayarı geçerli olmayan bir anahtarla kurduysanız, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
328874 Windows XP SP1 ve Windows XP'nin sonraki sürümleri çalışan bir bilgisayarda Toplu Lisans ürün anahtarı nasıl değiştirilir

Özellikler

Makale numarası: 883254 - Last Review: 15 Haziran 2006 Perşembe - Gözden geçirme: 2.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows XP Professional Service Pack 2 (SP2)
  • Microsoft Windows XP Home Edition Service Pack 2 (SP2)
  • Microsoft Windows XP Media Center Edition Service Pack 2 (SP2)
  • Microsoft Windows XP Tablet PC Edition Service Pack 2 (SP2)
Anahtar Kelimeler: 
kbtshoot kbprb KB883254

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com