Windows XP Service Pack 2'de Bluetooth algılama ve bağlantı sorunları nasıl giderilir

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 883258
Önemli Bu makale, kayıt defterini değiştirmeyle ilgili bilgiler içermektedir. Kayıt defterini değiştirmeden önce yedeklemeyi unutmayın. Sorun oluşması durumunda kayıt defterini nasıl geri yükleyeceğinizi bildiğinizden emin olun. Kayıt defterini yedekleme, geri yükleme ve değiştirme hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
322756 Windows XP ve Windows Server 2003'te kayıt defteri nasıl yedeklenir, düzenlenir ve geri yüklenir
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Windows XP Service Pack 2'yi (SP2) yükledikten sonra, daha önce Windows XP SP1'de doğru çalışan ve Bluetooth kablosuz aygıtları destekleyen bir Bluetooth aygıtı doğru çalışmayabilir. Bu makalede şu konularda nasıl sorun giderileceği anlatılmaktadır:
 • Bluetooth aygıt algılama sorunları.
 • Hizmet algılama sorunları.
 • Aygıt algılama ve bağlantı sorunları.

GİRİŞ

Bu makalede, Windows XP Service Pack 2'yi yüklemenizden sonra Bluetooth aygıtınızın çalışmaması durumunda aygıtınızda sorun gidermek için kullanabileceğiniz adımlar bulunur.

Daha fazla bilgi

Temel sorun giderme

Makalenin bu bölümünde, Windows XP Service Pack 2'yi yüklemenizden sonra oluşabilen Bluetooth sorunlarına yönelik temel sorun giderme yöntemleri bulunmaktadır.

Bu bölümdeki sorun giderme adımları yeni ila orta düzey kullanıcılara uygundur. Bu bölümdeki sorun giderme adımları sorununuzu gidermezse, bu makalenin ilerisindeki "İleri düzey sorun giderme" bölümündeki adımları denemek isteyebilirsiniz.

Makalenin bu bölümünde aşağıdaki konular ele alınmıştır:

İlk denenecek adımlar

İlk olarak aşağıdaki temel sorun giderme adımlarını deneyin. Bunlar sorununuzu hızlı bir şekilde çözümleyebilir.
 1. Bluetooth aygıtınız pille çalışıyorsa, pillerinizin şarjlı olduğundan emin olun.
 2. Bluetooth aygıtınız bir USB bağlantı noktası üzerinden bilgisayarınıza bağlanan bir alıcı-verici kullanıyorsa, alıcı-vericiyi bilgisayarınızda başka bir USB bağlantısına bağlamayı deneyin.
 3. Bilgisayarınıza bağlı birden fazla Bluetooth aygıtı varsa, sorun giderme uygulamadığınız aygıtları geçici olarak çıkarın. Başka USB aygıtı varsa, sorun giderme işlemi sırasında takılı olması gerekmeyen tüm USB aygıtlarını çıkarmayı deneyin. USB kullanarak bağlanan birden fazla aygıtınız var, bu durum Bluetooth alıcı-vericisinin çalışmasını etkileyebilir.
 4. Sorunlarını gidermekte olduğunuz Bluetooth aygıtının güç kaynağına takılı ve etkinleştirilmiş olduğunu doğrulayın.

Bluetooth aygıtınızı eklediğinizde aygıt algılanmıyorsa denenecek adımlar

Yöntem 1: Windows XP Service Pack 2'nin yüklü olduğundan emin olma
Windows XP SP2'nin yüklü olduğunu doğrulayın. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:
 1. Başlat'ı ve sonra Çalıştır'ı tıklatın.
 2. kutusuna winver.exe yazın ve Tamam'ı tıklatın.
 3. Windows Hakkında iletişim kutusunda, Windows XP SP2'nin yüklü olduğunu doğrulayın.

  Bu resmi kapatBu resmi aç
  Windows Hakkında iletişim kutusu


 4. Windows XP Service Pack 2 yüklüyse, Yöntem 2'yi deneyin. Windows XP Service Pack 2 yüklü değilse, hizmet paketini yeniden yükleyin. Windows XP Service Pack 2'yi yüklemek için şu adımları izleyin:
  1. Internet Explorer'da aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
   http://update.microsoft.com/windowsupdate/v6/default.aspx?ln=tr-tr
  2. Bilgisayarınıza uygun önemli güncelleştirmeler varsa bunları yükleyin. Bunu yapmak için, Güncelleştirmeleri yükle'yi tıklatın. Tüm güncelleştirmeler yüklendikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmanız istenirse, bilgisayarınızı yeniden başlatın.

   Önemli Bazı güncelleştirmeleri yükledikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekebilir. Bilgisayarınızı yeniden başlattığınızda, şu anda görüntülemekte olduğunuz içerik artık ekranda olmaz. Bu nedenle, masaüstünüzde bu Web sayfasının bir kısayolunu oluşturmanız daha sonra kısayolu çift tıklatarak kolayca bu Web sitesine dönmenize yardımcı olabilir. Masaüstünüzde bu Web sayfasının kısayolunu oluşturmak için şu adımları izleyin:
   1. Bu sayfayı sağ tıklatın ve sonra Kısayol Oluştur'u tıklatın.
   2. Internet Explorer iletişim kutusunda, masaüstünüzde bir kısayol oluşturmak için Evet'i tıklatın.
Yöntem 2: Bluetooth aygıtınızın bulunabilir olduğundan ve bilgisayarınızın Bluetooth aygıtlarının bağlanmasına izin verecek şekilde ayarlandığından emin olma
 1. Bildirim alanındaki Bluetooth simgesini sağ tıklatın ve Bluetooth Ayarlarını Aç'ı tıklatın.

  Bu resmi kapatBu resmi aç
  Bluetooth simgesi


  Not Bildirim alanında Bluetooth simgesi yoksa, Başlat'ı tıklatın, Çalıştır'ı tıklatın, bthprops.cpl yazın ve Tamam'ı tıklatın. bthprops.cpl komutunu kullanmak için, Windows XP SP2'nin Bluetooth bağdaştırıcınızı desteklediğinden ve Bluetooth bağdaştırıcısının Windows XP SP2 tabanlı bilgisayarınıza başarıyla yüklendiğinden emin olun. Windows XP Service Pack 2'de Bluetooth bağdaştırıcısını ve Bluetooth aygıtlarını yükleme hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
  883259 Windows XP Service Pack 2'de Bluetooth aygıtları nasıl yüklenir ve yapılandırılır
 2. Seçenekler sekmesinde, Bulunabilir ol onay kutusunu tıklatarak seçin ve sonra da Uygula'yı tıklatın.

  Bu resmi kapatBu resmi aç
  Bluetooth Aygıtları iletişim kutusu


 3. Bluetooth aygıtlarının bilgisayarınıza bağlanabilmesi için, Bluetooth aygıtlarının bu bilgisayara bağlanmasına izin ver onay kutusunu tıklatıp seçin ve sonra Tamam'ı tıklatın.

  Bu resmi kapatBu resmi aç
  Bluetooth Aygıtları iletişim kutusu


İleri düzey sorun giderme adımları

Bu bölüm ileri düzey bilgisayar kullanıcılarına yöneliktir. İleri düzey sorun giderme adımları konusunda deneyimli değilseniz, yardım için bir başkasına danışabilir veya destek hizmetlerine başvurabilirsiniz. Bunun nasıl yapılacağı hakkında bilgi için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ln=tr
Makalenin bu bölümünde aşağıdaki konular ele alınmıştır.Uyarı Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni veya başka bir yöntemi kullanarak kayıt defterini hatalı olarak değiştirirseniz önemli sorunlar oluşabilir. Bu sorunlar, işletim sistemini yeniden yüklemenizi gerektirebilir. Microsoft bu sorunların çözülebileceğini garanti etmemektedir. Kayıt defterini değiştirmek kendi sorumluluğunuzdadır.

Bluetooth aygıtlarınız çalışmadığında ne yapabilirsiniz

Bluetooth aygıtınız Windows XP SP1'de doğru çalışıyorduysa, bazı Bluetooth sürücüleri doğru güncelleştirilmemiş olabilir.

Bu sorunu çözümlemek için şu adımları izleyin:
 1. Başlat'ı ve sonra Çalıştır'ı tıklatın.
 2. regedit yazın ve Tamam'ı tıklatın.
 3. Aşağıdaki kayıt defteri alt anahtarını bulun ve tıklatın:
  HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{e0cbf06c-cd8b-4647-bb8a-263b43f0f974}
 4. Düzen menüsünde, Sil'i tıklatın.
 5. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nden çıkmak için Dosya menüsünde, Çıkış'ı tıklatın.
 6. Başlat'ı ve sonra Çalıştır'ı tıklatın.
 7. devmgmt.msc yazın ve Tamam'ı tıklatın.
 8. Bluetooth radyo aygıtını bulun ve tıklatın.
 9. Eylem menüsünde Kaldır'ı tıklatarak Bluetooth aygıtını kaldırın.
 10. Bluetooth aygıtı kaldırıldıktan sonra, Eylem menüsünde Donanım değişikliklerini tara'yı tıklatın.
 11. Bluetooth aygıtı algılandıktan sonra, Windows XP SP2 Bluetooth sürücüleri yüklenir. Aygıt Yöneticisi'nden çıkmak için Dosya menüsünde, Çıkış'ı tıklatın.

Aygıtınız algılanmadığında ne yapabilirsiniz

 1. Aygıt Yöneticisi'nde, Bluetooth Radyoları'nı bulun ve radyonun listelendiğini doğrulayın. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:
  1. Başlat'ı ve sonra Çalıştır'ı tıklatın.
  2. devmgmt.msc yazın ve Tamam'ı tıklatın.
  3. Bluetooth radyo aygıtını bulun ve tıklatın.

   Bu resmi kapatBu resmi aç
   Aygıt Yöneticisi penceresi


 2. O anda başka hangi USB aygıtlarının bağlı olduğunu belirleyin. Bluetooth aygıtının güç düzeyi yeterli olmayabilir.

  Aygıt Yöneticisi'nde veya Denetim Masası'nda hiç girdi yoksa, alıcı-verici algılama için yeterli güç alamıyor demektir. Diğer USB aygıtlarını sökmeyi deneyin.

  Bir aygıt için Aygıt Yöneticisi ve Denetim Masası girdileri varsa, ancak aygıt algılanmıyor veya doğru bağlanamıyorsa, yazılım aracılığıyla aygıtın kimlik doğrulaması yapılmamış olabilir.

  Bu sorunu giderme hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleleri görüntülemek üzere aşağıdaki makale numaralarını tıklatın:
  811797 Bluetooth klavye veya fare için bir Kablosuz Optik Masaüstü kullanmaya çalıştığınızda giriş aygıtı çalışmayabilir (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir)
  811800 Bluetooth için Kablosuz Optik Masaüstü aygıtı algılanmıyor (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir)
Notlar
 • Alıcı-verici takılı olmadığında, Windows Bluetooth Radyoları kategorisini Aygıt Yöneticisi'nden kaldırır; ancak Bluetooth Aygıtları simgesi Denetim Masası'nda kalır.
 • Bluetooth aygıtlar, tipik olarak 500 miliamper (mA) güç gerektirir. Başka hangi USB aygıtların bağlı olduğunu belirleyin. USB bağlantı noktasında ek aygıtlar destekleyebilmek için, kendi güç kaynağı olan bir hub eklemeniz gerekebilir.
 • Algılama işlemi sırasında aygıtın kimlik doğrulaması yapılmazsa, aygıtı kaldırın ve bir geçiş anahtarı olmadan yeniden ekleyin.
 • Yukarıdaki adımlar sorunu gidermezse, aygıtı başka bir bilgisayarda deneyin. Aygıt başka bir bilgisayarda çalışmazsa, sorun Windows ile ilgilidir.

Bluetooth aygıtında bağlantı yavaşsa veya bağlantı kesiliyorsa ne yapabilirsiniz

Bluetooth aygıtlarınızda bağlantı yavaşsa ve bağlantıları kesiliyorsa aşağıdakileri belirleyin:
 • Aygıtlar doğru uzaklıkta mı? Aygıtlar menzil dışında olabilir. Aygıtları birbirine yaklaştırın. Bir başka neden de, aygıtları birbirine gereğinden fazla yakın olmasıdır. Bu durumda aygıtları birbirinden uzaklaştırın. Ayrıca, aygıtın iletim menzili hakkında bilgi için üreticinin belgelerine bakın.
 • Aygıtlardan biri çok mu meşgul? Örneğin, bir yazıcının mevcut bağlantıları sizin bağlantınızı engelliyor olabilir. Çok fazla bağlantıyı engellemek için aygıtlarınızı bulunamayacakları biçimde ayarlayın. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:
  1. Bildirim alanındaki Bluetooth simgesini sağ tıklatın ve Bluetooth Ayarlarını Aç'ı tıklatın. Bildirim alanında Bluetooth simgesi yoksa, Başlat'ı tıklatın, Çalıştır'ı tıklatın, bthprops.cpl yazın ve Tamam'ı tıklatın.
  2. Seçenekler sekmesinde, Bulunabilir ol onay kutusunu tıklatarak temizleyin, Uygula'yı tıklatın ve sonra da Tamam'ı tıklatın.

   Bu resmi kapatBu resmi aç
   Bluetooth Aygıtları iletişim kutusu


 • Diğer aygıtlar da Bluetooth aygıtlarıyla aynı frekans aralığında mı çalışıyor? Bluetooth radyo frekansı 2,4 gigahertztir (GHz). Diğer aygıtlar şunlar olabilir:
  • 2,4 GHz aralığı kullanan kablosuz telefonlar.
  • Mikrodalga fırınlar.
  • Otomatik aydınlatma ve evrensel uzaktan kumandaları denetleyen eden X10 aygıtlar.
  • 802.11 kablosuz protokolü kullanan ağlar. (Bu ağlara Wi-Fi ağlar adı da verilir.)
  Not Su ve duvarlar, Bluetooth radyo iletimini etkileyebilir.

Bazı Bluetooth aygıtı özellikleri çalışmıyorsa ne yapabilirsiniz

Bu sorun, Microsoft tarafından sağlanan Bluetooth sürücülerinin bazı üçüncü taraf satıcıların sağladığı sürücülerden farklı bir profil kümesini desteklemesi nedeniyle oluşabilir. Microsoft tarafından sağlanan sürücüler ayrıca imzalanmıştır ve bu yüzden de desteklenen Bluetooth bağdaştırıcılar için üçüncü taraf sürücü yerine yüklenebilir. Windows XP SP2 Kur programı, üçüncü taraf bir sürücünün var olup olmadığını algılamaya çalışır. Üçüncü taraf sürücü yüklüyse, Microsoft tarafından sağlanan Bluetooth sürücüler yüklenmez. Bu eylem, var olan yapılandırmanın değiştirilmemesini sağlar. Sağlanan her iki sürücü de yüklenmişse ve Bluetooth Radyo bilgisayara bağlıysa, Microsoft tarafından sağlanan sürücü imzalanmış olduğu için belleğe yüklenir.

Kullanılamayan işlevler önemliyse üçüncü taraf desteği geri yükleyebilirsiniz. Bunu yapmak için aşağıdaki adımları izleyin.

Not Aşağıdaki adımlarda, üçüncü taraf yazılımların yüklü olduğu varsayılmaktadır. Yüklü değillerse, üreticinin yönergeleri doğrultusunda yazılımı yükleyin. Ardından, yükleme işleminde bağdaştırıcının bilgisayara bağlandığı noktadan itibaren bu adımları izleyin.
 1. Başlat'ı ve sonra Çalıştır'ı tıklatın.
 2. devmgmt.msc yazın ve Tamam'ı tıklatın.
 3. Bluetooth Radyoları öğesini bulun ve genişletin.
 4. Bluetooth bağdaştırıcısını sağ tıklatın ve ardından Özellikler'i tıklatın.
 5. Sürücü sekmesinde, Sürücüyü Güncelleştir'i tıklatın.
 6. Sihirbazdaki Disketi var seçeneğini kullanarak, güncelleştirilmiş sürücüyü el ile yükleyin. Üreticinin yükleme dosyalarını bulun ve sonra sürücüyü yüklemek için gereken .inf dosyasını bulun.

  Bu resmi kapatBu resmi aç
  Donanım Güncelleştirme Sihirbazı  Bu resmi kapatBu resmi aç
  Donanım Güncelleştirme Sihirbazı


 7. Üreticinin yazılım yükleme adımlarını tamamlayın.
Bu noktada, üçüncü taraf tarafından sağlanan sürücüler çalışmalıdır. Herhangi bir noktada Bluetooth bağdaştırıcıyı yeniden numaralandırırsanız, Microsoft sürücüsü yeniden yüklenir ve yordamı yinelemeniz gerekir. Bu sorun, yalnızca üçüncü taraf sürücü kaldırılırsa veya başka bir bağdaştırıcı modeli yüklenirse oluşur.

Kişisel Alan Ağı (PAN) bağlantılarınızda sorunlar varsa hangi hususları göz önüne alabilirsiniz

Aşağıdaki hususları göz önüne alın:
 • Aygıt menzil dışında olabilir. Bu sorun oluştuğunda şu hata iletisini alırsınız:
  Windows, Bluetooth etkin ağ aygıtınızla bağlantı kuramadı. Aygıt kapalı veya menzil dışında olabilir ya da bağlantıları kabul edecek biçimde yapılandırılmamış olabilir. Bağlantıları kabul edecek biçimde yapılandırma ile ilgili bilgi için aygıtınızın belgelerine başvurun.
 • Aygıtın kimlik doğrulamasının yeniden yapılması gerekebilir. Bu sorun oluştuğunda şu hata iletisini alırsınız:
  Bluetooth etkin ağ aygıtı için yeniden kimlik doğrulaması yapılması gerekiyor. Bu adıma geçmek istiyor musunuz?

  Aygıtın kimliğini yeniden doğrulamak için "Evet" düğmesini tıklatın.

  Bluetooth Ağ Aygıtları iletişim kutusuna dönmek için "Hayır" düğmesini tıklatın.
 • Diğer sorunlar için aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz:
  Bluetooth etkin ağ aygıtıyla bağlantı başarısız oldu. Bu sorunu giderme için lütfen aygıtınızın belgelerine başvurun.

Bluetooth aygıtı ilişkili hizmetlerini bulamıyorsa hangi hususları göz önüne alabilirsiniz

Aygıtınız için bir hizmet ayarlayamıyorsanız aşağıdakileri belirleyin:
 • Bluetooth aygıtı doğru şekilde filtreleme yapıyor mu? Bluetooth aygıtı yüklendikten ve kimliği doğrulandıktan sonra, aygıt türüne özgü olmayan birkaç hizmet sağlayabilir. Bu hizmetler, bilgisayar ile aygıt arasında çeşitli eylemlere olanak sağlar. Örneğin aygıt, çevirmeli ağ bağlantısı sağlayabilir. Başka bir aygıt (örneğin, bilgisayarınız) da çevirmeli ağ bağlantısı sağlayabilir. Bu durumda, diğer çevirmeli ağ aygıtlarının çevirmeli ağ kurmak amacıyla bağlanmasını engellemek için bu aygıtlara filtre uygulamalısınız.

  Yazıcı Ekleme Sihirbazı'nı kullanarak bir Bluetooth yazıcı yüklerseniz, filtre uygulama özelliği kullanılamaz. Aradığınız aygıtı bulamazsanız, yazıcıyı Denetim Masası'ndaki Kablosuz Bağlantı öğesini kullanarak yüklemeye çalışın.
 • Hizmet kullanılamıyor mu? Aygıt aradığınız hizmeti sağlamıyor mu? Bluetooth aygıtlar farklı hizmetler sağlar. Hizmetler, aygıta bağlı olarak değişebilir ve tüm aygıtlar aynı hizmetleri sağlamayabilir. Örneğin, kullanılabilen birden çok yazdırma profili bulunmaktadır. Ancak Windows XP, bir Bluetooth yazıcıya yazdırmak için yalnızca basılı kopya kablo değiştirme profilini destekler.
 • Kullanılabilir başka hizmetler var mı? Kullanabileceğiniz başka geçerli hizmetler var mı? Bluetooth aygıtınızda herhangi bir hizmet olmayabilir. Aygıt, desteklediği bir hizmet için filtre uyguluyor, ancak bilgisayarınız bunu desteklemiyor olabilir. Aygıt hizmeti bulamazsa, üreticisine başvurup aygıtın çalışması için yardım alın. Ek yazılımlara gereksinim duyabilirsiniz.

  Hizmetleri seçebilmeniz için aygıtın kimlik doğrulamasının yapılması gerekebilir. Örneğin, Bluetooth cep telefonunuzdan Internet'e bağlanmak isterseniz, çevirmeli ağ hizmeti etkinleştirilmiş olmalıdır. Çevirmeli ağ hizmetini seçebilmeniz için, cep telefonunun yüklü ve kimliğinin doğrulanmış olması gerekir. Bu durumda, aygıtı Denetim Masası'ndaki Kablosuz Bağlantı öğesinden yükleyin.

Bluetooth aygıtınızın bağlantısı kesiliyorsa ne yapabilirsiniz

Bu sorun, Bluetooth aygıtı Windows XP tabanlı bilgisayarınızla eşlemeyi algılamazsa oluşabilir. Bazı durumlarda, bir aygıt sıfırlandığı için veya başka sorunlar nedeniyle, aygıtla ilgili eşleşme bilgileri kaybolabilir.

Bluetooth aygıtlarınız Windows XP tabanlı bilgisayarınıza bağlanamazsa şu adımları izleyin:
 1. Denetim Masası'nda Bluetooth Aygıtları öğesini açın ve aygıtın listelenmiş olduğunu doğrulayın. Aygıt listeleniyorsa, Windows XP eşleşme bilgisini kaybetmemiştir.

  Not Denetim Masası'ndaki Bluetooth Aygıtları'nı kullanmak için, Bluetooth bağdaştırıcınızın Windows XP SP2 tarafından desteklendiğinden ve Bluetooth bağdaştırıcısının Windows XP SP2 tabanlı bilgisayarınıza başarıyla yüklendiğinden emin olun. Windows XP Service Pack 2'de Bluetooth bağdaştırıcısını ve Bluetooth aygıtlarını yükleme hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
  883259 Windows XP Service Pack 2'de Bluetooth aygıtları nasıl yüklenir ve yapılandırılır


  Bu resmi kapatBu resmi aç
  Donanım Güncelleştirme Sihirbazı


 2. Aygıtın eşleşme bilgisini kaybedip kaybetmediğini belirleyin.

Referanslar

Windows XP Service Pack 2'de Bluetooth aygıtları hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleleri görüntülemek üzere aşağıdaki makale numaralarını tıklatın:
840635 Windows XP Service Pack 2 yüklendikten sonra bir Bluetooth aygıtı yüklenemiyor
889814 Windows XP Service Pack 2'de Bluetooth kablosuz aygıtı desteği nasıl kaldırılır
841803 Windows XP SP2'nin içerdiği Bluetooth radyo sürücülerinin listesi

Özellikler

Makale numarası: 883258 - Last Review: 10 Haziran 2013 Pazartesi - Gözden geçirme: 4.3
Anahtar Kelimeler: 
kbresolve kbnomt kbgraphxlink kbscreenshot kbhardware kbwireless kbtshoot KB883258

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com