Outlook Web Access, Exchange ActiveSync ve Outlook Mobile Access sağlamak için gerekli olan varsayılan izinlerini sıfırlama Exchange Server 2003 hizmetleri

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 883380 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Bu makalenin Microsoft Exchange Server ile ilgili sanal dizinler Internet Information Services (IIS) yeniden oluşturulacağını açıklar. Microsoft Exchange Server 2003, Microsoft Office Outlook Web Access, Exchange ActiveSync ve Outlook Mobile Access destekler. Bu hizmetler, Exchange Server 2003 yüklediğinizde varsayılan olarak IIS tarafından oluşturulan altı sanal dizinleri etkinleştirilir. Sanal dizinleri bozulmuşsa veya ilgili hizmetlerin herhangi biri başarısız olursa, bu sanal dizinleri kaldırmak isteyebilirsiniz. Ancak, bu sanal dizinler otomatik olarak yeniden oluşturulmaz.

Bu senaryoda, aşağıdaki yöntemlerden birini kaldırın ve sonra IIS sanal dizinleri yeniden oluşturmak için kullanmanız gerekir:
  • Yöntem 1: IIS 6.0 Kaynak Seti Araçları'ndan Metabase Explorer kullanın
  • Yöntem 2: Adsutil.vbs kullanma
  • Yöntem 3: Metabase.xml dosyasını düzenlemek

GİRİŞ

Bazı durumlarda, Exchange Server 2003 bilgisayarınızda Outlook Web Access veya diğer hareket Hizmetleri ile ilgili sorunlar varsa, IIS sanal dizinlerini yeniden oluşturmanız gerekir. Varsayılan olarak, Exchange Server 2003 aşağıdaki IIS sanal dizinlerini oluşturur: Exadmin, Exchange, ExchWeb, Microsoft-Server-ActiveSync, OMA ve Public.

Outlook Web Access ve diğer hareket hizmetleri tarafından kullanılan IIS sanal dizinlerini silerseniz, Exchange Sistem Katılımcısı hizmetini yeniden başlattığınızda ancak, sanal dizinler otomatik olarak yeniden oluşturulmaz. Bu makalede, silmek ve Outlook Web Access tarafından kullanılan sanal dizinleri yeniden oluşturmak için kullanabileceğiniz üç yöntem açıklanır.

Bu resmi kapatBu resmi aç
2683283
Not Outlook Web Access sanal dizinlerini sildikten sonra Microsoft Exchange 2000 Server'da Exchange Sistem Katılımcısı hizmetini yeniden başlattığınızda sanal dizinler yeniden oluşturulur.

Exchange Server 2003'te Outlook Web Access sanal dizinleri hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
821898 Exchange Server 2003'te Outlook Web Access tarafından kullanılan sanal Internet Information Services (IIS) dizinleri

Daha fazla bilgi

Sil ve yeniden için Outlook Web Access sanal dizinlerini oluşturmak için aşağıdaki yöntemlerden birini kullanın.

Yöntem 1: IIS 6.0 Kaynak Seti Araçları'ndan Metabase Explorer kullanın

IIS 6.0 Kaynak Seti Araçları'ndan metabase Explorer kullanmak için şu adımları izleyin:

Yöntem 2: Adsutil.vbs kullanma

Adsutil.vbs kullanmak için şu adımları izleyin:

Yöntem 3: Metabase.xml dosyasını düzenlemek

Bu sorunu gidermek için Metabase.xml dosyasını değiştirmeniz gerekir. Değiştirilen Metabase.xml dosyasını Microsoft Exchange Sistem Görevlisi hizmeti yeniden başlatıldığında yeniden oluşturulması için Exchange Server ile ilgili sanal dizinler neden olur. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:

Daha fazla bilgi

Bu resmi kapatBu resmi aç
Windows Mobile Forum
Ziyaret bizim Windows Phone forumları daha yararlı ipuçları ve fikirler için.

Özellikler

Makale numarası: 883380 - Last Review: 4 Eylül 2013 Çarşamba - Gözden geçirme: 2.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Exchange Server 2003 Enterprise Edition
  • Microsoft Exchange Server 2003 Standard Edition
  • Microsoft ActiveSync 4.5
  • Windows Mobile 6.5 Standard
Anahtar Kelimeler: 
kbhowto kbmt KB883380 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 883380

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com