Host ıntegration Server 2004 işlem ıntegrator (TI) yöntemi çağrısında yanlış da içerik dizi parametresini kullanırsanız, belirsiz "işlenmeyen özel durum" hata iletisi alırsınız

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 884378 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Microsoft Host ıntegration Server 2004 işlem ıntegrator (TI içinde), İçerik dizi parametresi TI yöntem çağrısı hatalı kullanırsanız, bu, aşağıdakine benzer bir belirsiz hata iletilerini alırsınız:
Içinde Microsoft.visualbasic.dll "System.InvalidCastException" türünde işlenmeyen bir özel durum oluştu

Microsoft visualbasic.dll içinde "System.MissingMemberException" türünde işlenmeyen bir özel durum oluştu

Neden

Bu davranış, İçerik dizi parametresi doğru kodda kullanılan oluşur. Hata iletileri kodlama sorununun belirli bir kaynak tanımlamak.

Aşağıdaki yöntemlerden birini kullanarak da İçerik dizi parametresini kullandığınızda, aşağıdaki hata iletilerinden birini alabilirsiniz:
  • Microsoft .NET Framework sürüm Microsoft.HostIntegration.TI.ClientContext.dll kitaplığının başvuru.
  • Bir COM başvurusu ComtiContext.dll kitaplığına olun ve Bileşen Nesne Modeli (COM) birlikte çalışabilirlik kullanın.

Daha fazla bilgi

Ana bilgisayar ıntegration Server 2004 TI anabilgisayar veya AS erişmek bir Microsoft Windows programı etkinleştirir AS / 400 programlar. Ana bilgisayara doğrudan içinde datastream bir İçerik dizi parametresi verilerde sağlayarak kullanıcı adı ve parola verilerini geçirmek için ClientContext kullanabilirsiniz. Çevrimiçi yardımda bu özelliği dosyaları belge. Içerik dizi parametresi yoksa, .NET çalışma zamanı ' "Hiçbir tür yöntemi" ileti alırsınız. Parameters derlemesi sayısını kodunda parametre sayısını eşleşmediğinden, bu davranış oluşur. Bu nedenle, eşleşen bir yöntem çağrısı bulunamadı. Alternatif olarak, .NET çalışma zamanı doğru sayıda parametre ile doğru adla bir yöntem bulur, ancak .NET çalışma zamanı, türü için derleme tanımları parametrelerden eşleştirilemiyor, parametre uyumsuzluğu hata iletisi alırsınız.

Içerik dizi parametresi yanlış kodlama önlemek için <a0></a0>, projedeki TI nesne başvurusu ve erken bağlama kullanmak isteyebilirsiniz. Bu, beklenen parametre ve veri türlerini görüntülemek için Microsoft ıntellisense kullanarak olanak sağlar. Yanlış kodlama yerine, çalışma zamanı hataları derleme hataları neden olur. Geç bağlama kullanmak isterseniz, ClientContext kod yazılan test sonra geç bağlama kullanmak için kodu değiştirebilir.

Daha fazla bilgi için Host ıntegration Server 2004 çevrimiçi Yardım'A bakın.

Özellikler

Makale numarası: 884378 - Last Review: 4 Aralık 2007 Salı - Gözden geçirme: 1.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Host Integration Server 2004 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbtshoot kbprb KB884378 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:884378

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com