Host ıntegration Server 2004 işlem ıntegrator (TI) yönetici açtığınızda bir "değil bağlanmak için veri kaynağı" hata iletisi alıyorsunuz

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 884384 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Microsoft Host ıntegration Server 2004 işlem ıntegrator (TI) Yöneticisi'ni açtığınızda, aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz:
Hata CHipTree::SetNamespaceNode oluştu

(5006) Veri kaynağı sağlayıcısı için bağlantı SQLOLEDB; = Server ServerName; = veritabanı; MSHIS60_HIP = güvenlik tümleşik = SSPI. [dbnetlib][ConnectionOpen (Connect()).]SQL Server yok veya erişim engellendi.. Veri kaynağında belirtilen SQL sunucusunun çalıştığından emin olun. Henüz yapmadıysanız, lütfen Yapılandırma Sihirbazı'nı çalıştırın.
Tamam ' ı tıklattığınızda, aşağıdaki hata iletisini alırsınız:
Ek bileşen başlatılamadı.
Not TI Yöneticisi açıldığında, TI nesneleri yapılandıramaz.

Neden

Bu davranış, Microsoft SQL Server 2000 veya Microsoft SQL Desktop Edition (MSDE) yüklü olmadığında oluşur.

Çözüm

Bu davranışı gidermek için <a0></a0>, SQL Server 2000 veya MSDE'yi yükleyin.

Daha fazla bilgi

Host ıntegration Server 2004 TI Yöneticisi, SQL Server yapılandırmasını ve bağlantı için denetler. SQL Server'ı (veya MSDE), yalnızca ana bilgisayar tarafından başlatılan işlem (HIP) özellik ve bileşenleri gerektiren olsa bile, TI Yöneticisi ana bilgisayar tarafından başlatılan bir işlem (HIP) ve Windows tarafından başlatılan bir işlem (iş WIP) arasında birbirinden değil.

TI Yöneticisi, yerel veya uzak bir SQL Server veritabanını kullanabilirsiniz. MSDE kullandığınızda, MSDE yerel olarak TI Yöneticisi aynı sunucuda yüklemeniz gerekir.

SQL Server 2000'i yükleme hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleleri görüntülemek üzere aşağıdaki makale numaralarını tıklatın:
303747Yerel Yükleme temel SQL Server 2000'i yükleme hakkında
814124MSDE 2000 güvenlik düzeltme eki MS02-061'de veya SP3 ile Host ıntegration Server 2000 nasıl yüklenir

Özellikler

Makale numarası: 884384 - Last Review: 4 Aralık 2007 Salı - Gözden geçirme: 1.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Host Integration Server 2004 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbprb kbtshoot KB884384 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:884384

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com