BizTalk Server 2004 sunucu grubunda, etki alanı yerel grupları, genel grupları ve evrensel grupları kullanma

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 884417 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Giriş

Bu makalede, Microsoft BizTalk Server 2004 sunucu grubu için <a1>Active Directory</a1> dizin hizmetindeki etki alanı yerel grupları ve etki alanı genel grupları'nı kullanarak karşılaştırır.

Daha fazla bilgi

Bir etki alanı yerel grubu evrensel grupları içerebilen güvenlik veya dağıtım grubu, genel gruplar, kendi etki alanındaki diğer etki alanı yerel grupları ve ormandaki tüm etki alanı hesaplarını ' dir. Etki alanı yerel grubunun bulunduğu yalnızca aynı etki alanında bulunan kaynaklar, etki alanı yerel güvenlik gruplarına haklar ve izinler verebilirsiniz.

Bir Genel Grup kendi etki alanında, üye sunucular ve iş istasyonlarını etki alanı içinde ve güvenen etki alanları içinde kullanılan bir gruptur. Bu konumda bir genel grup hakları verebilir ve izinleri ve genel grubu yerel grupların üyesi olabilir. Ancak, genel grup yalnızca kendi etki alanından olan kullanıcı hesaplarını içerebilir.

Bir Evrensel Grup, kullanıcıları, grupları ve bilgisayarları, ormandaki herhangi bir etki alanındaki üye olarak içeren bir güvenlik veya dağıtım grubu olur. Kaynaklar ormandaki herhangi bir etki alanında, Evrensel güvenlik gruplarına haklar ve izinler verebilirsiniz. Evrensel gruplar desteklenmez.

Bir etki alanından tüm sunucularınız ve hiçbir geniş alan ağı (WAN) kullanmayı planlıyorsanız, etki alanı yerel grupları kullanmanız önerilir. Genel katalog yerel etki alanı için kullanılır.

Not Elektronik veri değişimi (EDI) bağdaştırıcı için etki alanı yerel grupları için tasarlanmıştır. Etki alanı genel grupları için yapılandırılmalıdır.

Bir birden çok etki alanı topolojisi sağlamak planlamanız ve aşağıdaki koşullar doğruysa, etki alanı genel grupları kullanmanızı öneririz:
  • SQL Server-tabanlı veri merkezi bir sunucudur.
  • Bir çevresel ağdaki (DMZ, sivil bölge ve perdeli alt ağ olarak da bilinir) var.

Daha fazla bilgi

Windows Grup ve BizTalk Server'da kullanıcı hesapları hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Developer Network Web sitesini ziyaret edin:
http://msdn2.microsoft.com/en-us/library/ms942440.aspx

Özellikler

Makale numarası: 884417 - Last Review: 14 Kasım 2007 Çarşamba - Gözden geçirme: 2.3
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft BizTalk Server 2004 Enterprise Edition
  • Microsoft BizTalk Server 2004 Developer Edition
  • Microsoft BizTalk Server 2004 Partner Edition
  • Microsoft BizTalk Server 2004 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbtshoot kbbtsadapters kbinfo KB884417 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:884417

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com