Istemci bilgisayar dış kaynaklara erişemez ve ISA Server 2006, ISA Server 2004, Microsoft Forefront tehdit yönetimi Gateway, Orta Business Edition veya Windows Essential Business Server 2008 Uygulama günlüğünde Olay KIMLIĞI 14147 görüntülenir.

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 884496 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Microsoft ınternet Security ve Acceleration (ISA) Server, Microsoft Forefront tehdit yönetimi Gateway, Orta Business Edition veya Windows Essential Business Server 2008 çalıştıran bilgisayarda aşağıdaki belirtilerle karşılaşabilirsiniz:
 • Bazı iç ağ istemci bilgisayarlarında çalışan ISA Server veya Microsoft Forefront tehdit yönetimi Gateway, Orta Business Edition bilgisayara bağlayın veya ISA Server bilgisayarının yoluyla dış kaynaklara bağlanmak.
 • IP Sızdırma bir ileti alabilirsiniz.
 • Olay Görüntüleyicisi'ndeki Uygulama günlüğünde aşağıdaki olaylardan birini veya her ikisini birden görünebilir.
  • Olay kaynağı: Microsoft Güvenlik Duvarı
   Olay kategorisi: yok
   Olay KIMLIĞI: 14147
   Tarih: date
   time zaman:
   Tür: hata
   Kullanı.: Yok
   computer name bilgisayar:
   Açıklama: ISA Server, bu bağdaştırıcının ait olduğu ağ öğe ile ilişkilendirmek rotaları üzerinden <a1>Bağdaştırıcı</a1> "adapter name" olduğunu algıladı. Çakışma, adres aralıkları: start IP address - end IP address;. Ağ öğesi ve/veya bu aralıkları tutarlı hale getirmek için yönlendirme tablosunu düzeltin; her ikisi de veya hiçbiri olması gerekir. En son mobil site ağ oluşturduysanız, olay, yinelenen denetleyin. Yoksa, bu iletiyi güvenle yoksayın.

  • Olay kaynağı: Microsoft Güvenlik Duvarı
   Olay kategorisi: yok
   Olay KIMLIĞI: 15108
   Tarih: date
   time zaman:
   Tür: hata
   Kullanı.: Yok
   computer name bilgisayar:
   Açıklama: ISA Server IP address ınternet iletişim kuralı (IP) adresinden bir sızma saldırısını algıladı. Bir sızma saldırısını paketin alındığı arabirimi erişilebilir olmayan bir IP adresi oluşur. Bırakılan paketlerin günlüğünü ayarlı ise, paket süzgeci günlüğünde ayrıntıları görüntüleyebilirsiniz.

Neden

ISA Server veya Microsoft Forefront tehdit yönetimi Gateway Orta Business Edition Ağ nesnelerini ağ topolojisi anlamak için ISA Server'ı kullanan yönlendirme tablosu girdilerini eşleşmiyor, bu sorun oluşur. ISA Server'da siteler için VPN bağlantısı'nı yapılandırdığınızda, bir uzak sitede ağ oluşturduğunuzda 14147 olay KIMLIĞI kaydedilebilir.

Yalnızca bir ağda birden çok ağ bağdaştırıcısının, tek bir ISA Server ağı ile ilişkili olduğu ve ağ bağdaştırıcısının IP adresi olmadığından yapılandırılmış bir ISA Server gerektirir. IP adres aralıklarını, ISA Server ağ nesneleri için doğru şekilde yapılandırılmış olmalıdır ve yönlendirme tablosuyla eşlenecek. Ağ nesne tanımlarına ağla ilişkili bağdaştırıcısı üzerinden ulaşılabilen uzak hepsindeki içermelidir. Ayrıca, kalıcı statik yolları, yönlendirme tablosundaki her bir uzak alt ağ için tanımlanmalıdır.

Çözüm

Ağ yapılandırmasıyla ilgili sorunları giderme hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkID=60491
ISA Server Ağ nesnelerini yapılandırma hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkID=56780

Özellikler

Makale numarası: 884496 - Last Review: 4 Aralık 2007 Salı - Gözden geçirme: 3.6
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Forefront Threat Management Gateway, Medium Business Edition
 • Windows Essential Business Server 2008
 • Microsoft Internet Security and Acceleration Server 2004 Standard Edition
 • Microsoft Internet Security and Acceleration Server 2004 Enterprise Edition
 • Microsoft Internet Security and Acceleration Server 2006 Enterprise Edition
 • Microsoft Internet Security and Acceleration Server 2006 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbisa2006swept kbfirewall kbenv kbtshoot kbprb KB884496 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:884496

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com