SQL Server Agent'ı TrackedMessages_Copy_BizTalkMsgBoxDb işlemi başarısız olur ve BizTalk Server 2004'te bir "null değeri sütun uidBodyPartID eklenemiyor" hata iletisi alıyorsunuz

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 884532 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Microsoft BizTalk Server 2004, Microsoft SQL Server Agent iş TrackedMessages_Copy_BizTalkMsgBoxDb başarısız olur ve aşağıdakine benzer bir hata iletisi alıyorsunuz:
Ekleyemiyor 'uidBodyPartID', sütun içinde NULL değeri 'BizTalkMsgBoxDb.dbo.Tracking_Spool1' tablo; sütun boş değerlere izin vermez.

Neden

Bu sorun, BizTalk Server MessageBox veritabanındaki Tracking_Spool1 ve Tracking_Spool2 tabloları uidBodyPartID</a1> sütununda, çünkü bu değer null olarak bazı koşullar altında NULL değerleri izin vermelisiniz nedeniyle oluşur.

Çözüm

Hizmet paketi bilgileri

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, Microsoft BizTalk Server 2004 için en son hizmet paketini edinin. Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
888751En son BizTalk Server 2004 hizmet paketi nasıl elde edilir

Diğer çözümleme bilgileri

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, NULL izin vermek için BizTalk Server MessageBox veritabanındaki Tracking_Spool1 ve Tracking_Spool2 tablolardaki uidBodyPartID sütun yapılandırma değerleri. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:
 1. Geçici olarak durdurmak ve TrackingSpool_Cleanup_BizTalkMsgBoxDb SQL Server Agent işini devre dışı bırakın. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:
  1. Başlat ' ı tıklatın, Programlar ' ın üzerine gelin, Microsoft SQL Server ' ın üzerine gidin ve sonra SQL Enterprise Manager'ı başlatmak için Enterprise Manager ' ı tıklatın.
  2. SQL sunucu grubunu genişletin, SQL Server'ı genişletin, yönetimi ' ni genişletin, SQL Server Agent ' ı genişletin, Jobs ' ı tıklatın, TrackingSpool_Cleanup_BizTalkMsgBoxDb işi sağ tıklatın ve İş Durdur .Then</a1>'ı tıklatın, TrackingSpool_Cleanup_BizTalkMsgBoxDb işi sağ tıklatın ve İş devre dışı bırak</a1>'ı tıklatın.
 2. SQL Query Analyzer'ı başlatın ve SQL olarak bağlanın Server, BizTalk Server 2004 MessageBox veritabanınızın sunar. SQL Query Analyzer'ı SQL Enterprise Manager içinde Araçlar menüsünden başlatabilirsiniz.
 3. SQL Query Analyzer sorgu penceresinde aşağıdaki SQL deyimlerini yapıştırın:
  USE BizTalkMsgBoxDb
  ALTER TABLE Tracking_Spool1 ALTER COLUMN uidBodyPartID uniqueidentifier NULL
  ALTER TABLE Tracking_Spool2 ALTER COLUMN uidBodyPartID uniqueidentifier NULL
  NotBizTalkMsgBoxDb, BizTalk Server MessageBox veritabanının adı için bir yer tutucudur. Değiştir ile BizTalk Server MessageBox veritabanınızın adını BizTalkMsgBoxDb. Varsayılan olarak, ad BizTalk Server MessageBox BizTalkMsgBoxDb veritabanıdır.
 4. SQL Query Analyzer'da, Sorgu ExecuteuidBodyPartID sütunun BOş değerlere izin vermesi Tracking_Spool1 ve Tracking_Spool2 tablolarını güncelleştirmek için tıklatın.
 5. SQL Query Analyzer'ı kapatın.
 6. Etkinleştirin ve sonra TrackingSpool_Cleanup_BizTalkMsgBoxDb işlemini başlatın.

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.Bu sorun, BizTalk Server 2004 Service Pack 1'de giderilmiştir.

Daha fazla bilgi

BizTalk Server 2004, BizTalk Server veritabanlarında, birkaç SQL Server Agent işleri oluşturur. Bu işler, otomatik olarak farklı aralıklarla çalışacak şekilde zamanlanır. Varsayılan olarak, TrackedMessages_Copy_BizTalkMsgBoxDb her 60 saniyede bir çalışmak üzere zamanlandığı.

Özellikler

Makale numarası: 884532 - Last Review: 28 Haziran 2005 Salı - Gözden geçirme: 3.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft BizTalk Server 2004 Developer Edition
 • Microsoft BizTalk Server 2004 Enterprise Edition
 • Microsoft BizTalk Server 2004 Partner Edition
 • Microsoft BizTalk Server 2004 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbbiztalk2004sp1fix kbbtsmessaging kbprb kbinfo KB884532 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:884532

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com