Eşlenen bir sürücüye dosyaları, Windows Server 2003 tabanlı bir bilgisayardan bir uzak sunucuya kopyalamak için kullandığınızda, düşük performans

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 885189 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Ağınızdaki Microsoft Windows 2000 Server veya Microsoft Windows NT 4.0 Server çalıştıran bir bilgisayara Windows Server 2003 Terminal Hizmetleri oturumundan bir Microsoft Windows Server 2003 çalıştıran bir bilgisayardan dosya kopyalamak için sunucu ileti bloğu (SMB) iletişim kuralı'nı kullanırsanız, beklenen kopya performansı yavaş veya görebilirsiniz. Ağ paylaşımına bağlanmak için eşlenen bir sürücüye kullanırsanız bu belirtilerle karşılaşırsınız. Bir ağ yakalama çözümlemek, ağ izleyicisi aşağıdaki aşırı SMB bildirim değişikliği trafiğine gösterir:
SMB C NT transact - Notify Değiştir
SMB R NT transact
Bir UNC yolu kullanarak ağ paylaşımına bağlanmak için bu belirtilerle karşılaşırsınız değil.

Neden

Gecikmiş bir TCP/IP bildirimi olarak da bilinen TCP ACK oluşan bu sorun ortaya çıkabilir bir "SMB: C NT transact - değiştirme bildirimi" paket. Çok sayıda dosya ve klasörleri kopyalamak için Windows Explorer'ı kullanıyorsanız, <a0></a0> Bu sorun genellikle oluşur. Ağ paylaşımına bağlanmak için bir UNC yolunu kullandığınızda daha eşlenmiş bir sürücü kullandığınızda Windows Gezgini'nde değişiklik bildirim istekleri daha sık oluşur. Bu nedenle, kullanan bir Windows Server 2003 Terminal Hizmetleri oturumuna oturum açtınız ve eşlenmiş bir sürücüyü kullanan kullanıcılar Windows Gezgini'ni kullanarak performans sorunlarıyla karşılaşabilirsiniz.

Pratik Çözüm

Önemli Bu bölüm, yöntem veya görev kayıt defterini nasıl söyleyin adımları içerir. Ancak kayıt defterini hatalı olarak değiştirirseniz önemli sorunlar oluşabilir. Bu nedenle, bu adımları dikkatlice uyguladığınızdan emin olun. Ek koruma için, kayıt defterini değiştirmeden önce yedeklemeyi unutmayın. Bir sorun oluşursa kayıt defterini daha sonra geri yükleyebilirsiniz. Kayıt defterini yedekleme ve geri yükleme hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
322756Windows'da kayıt defterini yedekleme ve geri yükleme


Bu soruna geçici bir çözüm için, aşağıdaki adımları izleyin:
 1. Microsoft Bilgi Bankası'ndaki aşağıdaki makalede belgelenen düzeltme eki
  831129Microsoft Windows Gezgini'nde eşlenen ağ sürücüsündeki görüntülediğinizde, klasör ağacıyla titreşme
 2. NoRemoteRecursiveEvents kayıt defteri girdisini aşağıdaki kayıt defteri alt anahtarına ekleyin ve sonra da giriş 1 olarak ayarlayın:
  HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer
  NoRemoteRecursiveEvents kayıt defteri girdisi, 1'e ayarladığınızda, alt klasörlerin bir eşlenen ağ paylaşımının oluşan dosya ve klasör değişikliklerin istekleri değişikliği bildirimi kapatılır. Sunucu, yine de bir değişiklik bildirimi olayı bir dosyayı açtığınızda gönderir veya bir klasörü ilk eşlenen ağ paylaşımına Klasör düzeyi ve kök değiştirilir. Ancak, sunucu bu ikinci alt düzeyini veya eşlenen ağ paylaşımına daha derin bir değişiklik yapıldığında bir değişiklik bildirimi olayı göndermez.

  NoRemoteRecursiveEvents kayıt defteri girdisini aşağıdaki kayıt defteri alt anahtarına ekleyin ve sonra giriş 1 olarak ayarlamak için aşağıdaki adımları izleyin:
  1. Başlat ' ı tıklatın, Çalıştır ' ı tıklatın, regedit yazın ve Tamam ' ı tıklatın.
  2. Aşağıdaki kayıt defteri alt anahtarını bulup tıklatın:
   HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer
  3. Düzen menüsünden Yeni ' nin üzerine gidin ve DWORD değeri ' ni tıklatın.
  4. NoRemoteRecursiveEvents yazın ve ENTER tuşuna basın.
  5. Düzen menüsünden Değiştir ' i tıklatın.
  6. 1 <a2>Değer verisi</a2> kutusuna yazın ve Tamam ' ı tıklatın.
  7. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nden çıkın.

Daha fazla bilgi

Bu sorunla karşılaşan belirlemek için <a0></a0>, bir ağ paylaşımına bir sürücü eşleyin ve sonra da klasör ağ paylaşımına kopyalayın. Ağ paylaşımına bağlanmak için bir UNC yolu kullanın ve sonra da aynı klasöre ağ paylaşımına kopyalayın. Ağ izleyicisi, her ikisi de yakalar karşılaştırma işlemleri kopyalayın ve sonra yakalamalar aşırı SMB bildirim değişikliği trafiğine Göster olup olmadığını görmek.
Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
831129Microsoft Windows Gezgini'nde eşlenen ağ sürücüsündeki görüntülediğinizde, klasör ağacıyla titreşme
816375Windows XP Explorer bölmesi, eşlenen ağ sürücülerinde titreşme
330929Windows XP Ek SMB Bildirim Değişikliği Trafiğine Neden Olabilir
321169Windows XP'den bir Windows 2000 etki alanı denetleyicisine dosya kopyalarken SMB performansı düşük (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)

Özellikler

Makale numarası: 885189 - Last Review: 30 Ekim 2006 Pazartesi - Gözden geçirme: 1.3
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows Server 2003 Web Edition
 • Microsoft Windows Server 2003 Standard Edition
 • Microsoft Windows Server 2003 Enterprise Edition
 • Microsoft Windows Server 2003, Enterprise x64 Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbtshoot kbfileprintservices kbwinservnetwork kbprb KB885189 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:885189

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com