Fingerprint Reader'ı kullanarak bilgisayarınıza oturum açamaz

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 885193 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Bilgisayarınızı bekleme durumundan uyandırmak üzere klavyenizi kullandığınızda, böylece bilgisayarınıza oturum açabilir, bir parmak izi taramak için Microsoft Fingerprint Reader'ı kullanamazsınız. Ayrıca, parmak izi taranacak çalıştığınızda, Fingerprint Reader ışığını hızlı yanıp ancak DigitalPersona parola Yöneticisi yazılımı (askıda kalabilir) yanıt vermiyor gibi görünüyor.

Neden

Bu sorun, bir Gelişmiş ana bilgisayar denetleyicisi arabirimi (EHCI) ana bilgisayar denetleyicisi bilgisayarınızda yüklü değilse oluşabilir.

Pratik Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm için aşağıdaki yöntemlerden birini kullanın:
  • Bilgisayarınızı yeniden başlatın.
  • Fingerprint Reader sökmek veya bir parmak izi okuyucu, bilgisayar ve sonra Tak aygıtı yeniden USB bağlantı noktası için Evrensel seri yol (USB) bağlantı noktasından olan klavye sökün.

Daha fazla bilgi

Bu sorunu engellemek için <a0></a0>, bilgisayarınızın klavye bilgisayarınızı bekleme durumundan uyandırmak biçimde yapılandırın. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:
  1. Başlat ' ı tıklatın, Çalıştır ' ı tıklatın, sysdm.cpl yazın ve Tamam ' ı tıklatın.
  2. Donanım</a0> sekmesinde, Aygıt Yöneticisi ' ni tıklatın.
  3. Klavyeler genişletin, USB klavyeniz'ı sağ tıklatın ve sonra da Properties ' i tıklatın.
  4. Güç Yönetimi) sekmesinde, Bu aygıtın bilgisayarı bekleme durumundan çıkarmak onay kutusunu temizlemek üzere tıklatın ve sonra Tamam ' ı tıklatın.
Bu sorunu engellemek hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
841858USB aygıtlar geri çağrılmak üzere ayarlandığında S3 sistem güç durumunun bekleme modu için nasıl etkinleştirileceğinin açıklaması

Özellikler

Makale numarası: 885193 - Last Review: 10 Aralık 2004 Cuma - Gözden geçirme: 1.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Optical Desktop with Fingerprint Reader
  • Microsoft Fingerprint Reader
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbprb kbtshoot KB885193 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:885193

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com