DhcpRequestParams işlevini çağıran bir program Windows XP Service Pack 2 tabanlı bilgisayarınızda düzgün çalışmayabilir (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 885270 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Bilgisayarınızı Microsoft Windows XP Service Pack 2 (SP2) üzerinde - tabanlı bilgisayarda DHCPCAPI_REQUEST_PERSISTENT bayrağı ayarlanmış DhcpRequestParams işlevi çağıran bir program düzgün çalışmayabilir.

DhcpRequestParams işlevi 87 hata kodunu döndürebilir ve aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz:
ERROR_INVALID_PARAMETER

Parametre hatalı.

Neden

Bu sorun, aşağıdaki koşullardan biri doğru olduğunda Windows XP SP2'de DhcpRequestParams işlevi doğru kalıcı istekleri çalışmaması nedeniyle oluşur:
 • Satıcıya özgü Seçenekler'i belirtin veya, dinamik ana bilgisayar Yapılandırma Protokolü (DHCP üzerindeki) bir standart dışı bir seçenek numarasını kullanan sunucu.

  Not Bir standart dışı bir seçenek numarasını, bir "siteye özel" bir seçenek numarasını da anılır.
 • Istenen DHCP seçeneğinin yapılandırılmış DHCP sunucusu.
Bu senaryolarda, doğru işlev parametreleri değiştirildiğinde ve sonra olarak yanlış reddedilir.

Çözüm

Windows XP düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınamaya tabi olabilir. Bu nedenle, bu sorun nedeniyle önemli ölçüde etkilenmediyseniz, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.

ÖNKOŞULLAR

Bu düzeltmenin yüklenebilmesi için <a0></a0>, Windows XP Service çalıştıran Pack 2.

Yeniden başlatma gereksinimi

Bu düzeltmeyi yükledikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekir.

Düzeltme Değiştirme Bilgileri

Bu düzeltme başka bir düzeltmenin yerini almaz.

DOSYA BİLGİLERİ

Bu düzeltmenin İngilizce sürümü, aşağıdaki tabloda listelenen dosya özniteliklerine (veya daha yeni dosya özniteliklerine) sahiptir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki Tarih ve Saat aracında saat dilimi sekmesini kullanın.
  Date     Time  Version    Size   File name
  --------------------------------------------------------
  27-Sep-2004 23:07 5.1.2600.2524 111,104 Dhcpcsvc.dll  

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

Arayanların DhcpRequestParams işlevi, zaman uyumlu veya zaman uyumlu olarak ve kalıcı olarak, DHCP verilerini bir DHCP sunucusundan elde etmek için kullanın. DhcpRequestParams işlevi hakkında daha fazla bilgi için ziyaret edin, aşağıdaki Microsoft Developer Network (MSDN) Web sitesi:
http://msdn2.microsoft.com/en-us/library/aa363298.aspx
Daha fazla bilgi DHCP seçenekleri ve Bootstrap iletişim kuralı (BOOTP) satıcı uzantıları, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://www.faqs.org/rfcs/rfc2132.html
Microsoft yazılım güncelleştirmeleri hakkında ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
824684Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminolojinin açıklaması

Özellikler

Makale numarası: 885270 - Last Review: 29 Ağustos 2007 Çarşamba - Gözden geçirme: 2.3
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows XP Professional SP2
 • Microsoft Windows XP Home Edition SP2
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbautohotfix kbqfe kbhotfixserver kbwinxppresp3fix kbfix kbbug KB885270 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:885270

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com