Windows XP'de veri yazmayı denediğinizde SBP-2 sürücüsü yanıt vermiyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 885464 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

IEEE (Institute of Electrical and Electronics Engineers) 1394 sürücüsü gibi bir Seri Veri Yolu Protokolü 2 (SBP-2) aygıtına veri yazmaya çalıştığınızda, aşağıdaki belirtilerden bir veya daha fazlasıyla karşılaşabilirsiniz:
 • Sürücü yanıt vermez.
 • Sürücü, Bilgisayarım'dan kaybolur.
 • Aygıt Yöneticisi'nde sürücüyü görüntülediğinizde, sürücünün üzerinde sarı daire içinde bir ünlem işareti gösterilebilir. Sürücünün özelliklerini görüntülediğinizde, aygıtın durumu Kod 43 hatası verebilir. Bu durum kodu, aygıt sorun bildirdiği için Windows'un aygıtı durdurduğunu gösterir.
 • Sürücünün erişim ışığı açık kalır.
 • Sistem günlüğüne aşağıdakine benzer olaylar kaydedilir:

  Aygıt_adı aygıtı, zaman aşımı bitiminden önce tepki vermedi.

  Sayfalama işlemi sırasında \Aygıt\SabitDisk1\D aygıtında bir hata algılandı.

  Sistem, verileri hareket günlüğüne gönderemedi.
  Bozulma olabilir.

  Uygulama iletişim kutusu: Windows - Gecikmeli Yazma Başarısız: Windows, Dosya_yolu\Dosya_adı dosyasının tüm verilerini kaydedemedi. Veri kaybı oldu. Bu hataya bilgisayarınızın donanımındaki veya ağ bağlantınızdaki bir arıza neden olmuş olabilir.
  Lütfen bu dosyayı başka bir yere kaydetmeyi deneyin.

Neden

Bu sorunla, Microsoft Windows XP Service Pack 2 (SP2) çalıştıran bazı bilgisayarlarda karşılaşılabilir. Örneğin, sorunla NEC 1394 yonga kümesini kullanan bazı bilgisayar yapılandırmalarında karşılaşıldığı bilinmektedir. Ancak farklı yonga kümesi kullanan bilgisayar yapılandırmalarında da bu sorunla karşılaşılabilir.

Çözüm

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltmeye ek sınama uygulanabilir. Bu nedenle, sorundan ciddi olarak etkilenmiyorsanız, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Karşıdan yüklenebilecek bir düzeltme varsa, bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya sorun giderme işlemleri gerekirse, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu dil için kullanılabilir bir düzeltme bulunmamasıdır.

Bu düzeltmenin İngilizce sürümü, aşağıdaki tabloda listelenen dosya özniteliklerine (veya daha yeni dosya öznitelikleri) sahiptir. Bu dosyalarla ilgili tarihler ve saatler UTC (eşgüdümlü evrensel saat) kullanılarak listelenmiştir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için, Denetim Masası'ndaki Tarih ve Saat aracında Saat Dilimi sekmesini kullanın.
  Tarih    Saat  Sürüm       Boyut  Dosya adı
  --------------------------------------------------------------
  27 Eyl 2004 22:19 5.1.2600.2524   61.056 Ohci1394.sys

Durum

Microsoft bu sorunun "Aşağıdakilere Uygulanır" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bulunduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

SBP-2, IEEE 1394 veri yolu üzerinden alınan küçük bilgisayar sistemi arabirimi (SCSI) isteklerini kapsüllemek için kullanılan ANSI SBP-2 belirtiminin bir uygulamasıdır. Bu protokol IEEE 1394 yazıcıları, CD-ROM'lar, DVD'ler, tarayıcılar ve depolama aygıtları için destek sağlar. Microsoft Windows 2000 ve Windows XP'de IEEE 1394 depolama aygıtları, CD-ROM'lar, DVD'ler, yazıcılar ve tarayıcılar SBP-2 bağlantı noktası sürücüsü aracılığıyla kullanılabilir. SBP2 desteği ve Windows hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://www.microsoft.com/whdc/device/storage/default.mspx
Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
824684 Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminolojinin açıklaması

Bu makalede adı geçen üçüncü taraf ürünleri Microsoft'tan bağımsız şirketler tarafından üretilmektedir. Microsoft bu ürünlerin performansı veya güvenilirliği ile ilgili örtük veya başka türlü hiçbir garanti vermez.

Özellikler

Makale numarası: 885464 - Last Review: 31 Aralık 2008 Çarşamba - Gözden geçirme: 2.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
 • Microsoft Windows XP Home Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbautohotfix kbwinxpsp3fix kbwinxppresp3fix kbfix kbbug kbqfe kbhotfixserver KB885464

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com