Nástroj Kontrola systémových souborů nepřijme síťové umístění, které obsahuje instalační disk CD-ROM, pokud použijete přepínač scannow v systému Windows XP s aktualizací SP2 nebo Windows Server 2003

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 885522 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Důležité: Tento článek obsahuje informace o úpravě registru. Před úpravami je nutné registr zálohovat. Seznamte se také s postupem při obnovení registru v případě, že nastanou potíže. Informace o zálohování, obnovení a úpravě registru naleznete v následujícím článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
256986 Popis registru systému Microsoft Windows
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Příznaky

Pokud spustíte nástroj Kontrola systémových souborů (Sfc.exe) s přepínačem scannow v systému Microsoft Windows XP s aktualizací Service Pack 2 (SP2), budete vyzváni k vložení disku CD-ROM systému Windows XP (s aktualizací SP2), ale program Sfc.exe nepřijme síťové umístění obsahující tento disk CD-ROM.

Poznámka: Tento problém se také týká systému Microsoft Windows Server 2003 s aktualizací Service Pack 1.

Příčina

K tomuto problému dochází, pokud byla aktualizace Service Pack nasazena z interního síťového serveru a podklíč registru ServicePackSourcePath byl upraven tak, aby uváděl cestu k síťovému umístění, které obsahuje extrahované soubory aktualizace Windows XP SP2. Podklíč registru ServicePackSourcePath se nachází v klíči
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Setup
.

Řešení

Upozornění: Použijete-li Editor registru nesprávně, můžete způsobit vážné problémy, které mohou vyžadovat přeinstalaci operačního systému. Společnost Microsoft nemůže zaručit, že potíže vzniklé v důsledku nesprávného použití Editoru registru budete moci vyřešit. Editor registru používáte na vlastní nebezpečí.

Tento problém vyřešíte úpravou registru tak, aby odkazoval na složku %windir%\ServicePackFiles. Postupujte následujícím způsobem:

Je-li nainstalována aktualizace Service Pack

 1. Klepněte na tlačítko Start, potom na příkaz Spustit, zadejte příkaz regedit a klepněte na tlačítko OK.
 2. Vyhledejte následující podklíč:
  HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Setup
 3. Pravým tlačítkem klepněte na klíč ServicePackSourcePath, potom na příkaz Změnit, zadejte cestu %windir%\ServicePackFiles a klepněte na tlačítko OK.

Není-li nainstalována aktualizace Service Pack

 1. Zkopírujte složku s binárními soubory sestavení (i386) do libovolného umístění. Složku i386 můžete například zkopírovat do adresáře %windir%\Options.
 2. Klepněte na tlačítko Start, potom na příkaz Spustit, zadejte příkaz regedit a klepněte na tlačítko OK.
 3. Vyhledejte následující podklíč registru:
  HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Setup
 4. Pravým tlačítkem myši klepněte na klíč SourcePath, potom na příkaz Změnit, zadejte hodnotu %windir%\Options\i386, kde Options označuje adresář obsahující složku i386, a potom klepněte na tlačítko OK.

Prohlášení

Společnost Microsoft potvrzuje, že se jedná o problém v produktech této společnosti, které jsou uvedeny v části Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt tohoto článku.

Další informace

Další informace o funkci Ochrana souborů systému Windows naleznete v následujícím článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
222193 Popis funkce Ochrana souborů systému Windows 2000
Další informace o funkci Ochrana souborů systému Windows naleznete na následujícím webu společnosti Microsoft: http://msdn2.microsoft.com/en-us/library/aa382551.aspx
Další informace o Instalační službě systému Windows a funkci Ochrana souborů systému Windows naleznete na následujícím webu společnosti Microsoft: http://msdn2.microsoft.com/en-us/library/aa372820.aspx

Vlastnosti

ID článku: 885522 - Poslední aktualizace: 7. února 2007 - Revize: 1.3
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Windows XP Home Edition Service Pack 2 (SP2)
 • Microsoft Windows XP Professional Service Pack 2 (SP2)
 • Microsoft Windows XP Media Center Edition Service Pack 2 (SP2)
 • Microsoft Windows XP Tablet PC Edition 2005
 • Microsoft Windows Server 2003 Service Pack 1
Klíčová slova: 
kbtshoot kbbug kbwinxpsp2rel KB885522

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com