Düzeltme: Windows Media Player 9 Series sık Windows kayıt defterinin erişir ve performansını etkileyebilir

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 886423 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.

Bu makalede adı geçen üçüncü taraf ürünleri Microsoft'tan bağımsız şirketler tarafından üretilmektedir. Microsoft bu ürünlerin performans veya güvenilirliğiyle ilgili hiçbir garanti vermemektedir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Izleme, Regmon gibi aracı, bir kayıt defteri kullanıyorsanız, Microsoft Windows Media Player 9 Series için Windows kayıt defterini sık sık erişir görebilirsiniz. Karşın, Windows Media Player 9 Series Windows için içerik yürütülüyor. Bu sorun oluşabilir. Sık kullanılan kayıt defteri erişimi, özellikle bir aynı anda çok kullanıcılı ortamda, Terminal Hizmetleri gibi performansı etkileyebilir. Birden çok kullanıcı için Windows Media Player 9 Series Windows aynı anda Terminal Server çalıştıran bir bilgisayarda çalıştırıyorsanız, performansın düşmesine neden olabilir.

Regmon, Sysinternals'den bir diğer araçtır.

Neden

Genellikle, Windows Media Player 9 Series Windows, art arda ortam kitaplığı öğeleri denetler ve sonra da bu ortam kitaplığı öğeleri güncelleştirir. Şimdilik, medya kitaplığıyla ilgili verileri kayıt defterinde depolanır. Bu nedenle, Birkaç kayıt defteri anahtarlarının çok yoklamak için Windows Media Player 9 Series Windows için görünür. Windows Media Player 9 Series Windows Ortam Kitaplığı'nın güncel tutmak için yapar. Bu düzeltme, Windows Media Player 9 Series için Windows tarafından gerçekleştirilen yoklama miktarını azaltır.

Çözüm

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir, ancak yalnızca bu makalede anlatılan sorunu düzeltmesi amaçlanmıştır. Düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltmeye ek sınama uygulanabilir. Bu nedenle, sorundan ciddi olarak etkilenmiyorsanız, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki sürümü beklemeniz önerilir.

Bu sorunu hemen çözmek için, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Ürün Destek Hizmetleri'ne başvurun. Microsoft Ürün Destek Hizmetleri'nin telefon numaralarının tam listesi ve destek ücretleriyle ilgili bilgi için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not Özel durumlarda, Microsoft Destek Uzmanı özel bir güncelleştirmenin sorununuzu çözümleyeceğini belirlerse, destek aramaları için normalde uygulanan ücretler iptal edilebilir. Ek destek sorularına ve söz konusu güncelleştirme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır.

Microsoft Windows XP için Windows Media Player 9 Series


Aşağıdaki dosya Microsoft Yükleme Merkezi'nden yüklenebilir:
Bu resmi kapatBu resmi aç
Download
Download the WindowsXP-KB886423-v2-x86-enu.exe package now.

Microsoft Windows Server 2003 ve Microsoft Windows 2000 için Windows Media Player 9 Series


Aşağıdaki dosya Microsoft Yükleme Merkezi'nden yüklenebilir:
Bu resmi kapatBu resmi aç
Download
Download the WindowsMedia9-KB886423-x86-ENU.exe package now.

Microsoft destek dosyalarını karşıdan yükleme konusunda ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
119591Microsoft Destek Dosyaları Çevrimiçi Hizmetler'den Nasıl Alınır
Microsoft bu dosyada virüs taraması yapmıştır. Microsoft, dosyanın kullanıma sunulduğu tarihteki en güncel virüs tarama yazılımını kullanmıştır. Dosya, üzerinde herhangi bir yetkisiz değişiklik yapılmasını engellemeye yardım eden geliştirilmiş güvenliğe sahip sunucularda depolanır.

Bu düzeltmenin İngilizce sürümü, aşağıdaki tabloda listelenen dosya özniteliklerine (veya daha yeni dosya özniteliklerine) sahiptir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki Tarih ve Saat aracında saat dilimi sekmesini kullanın.
  Date     Time  Version      Size  File name
  --------------------------------------------------------------
  22-Sep-2004 18:48 9.0.0.3256   4,870,144 Wmp.dll     

Durum

Microsoft bu durumun, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bir hata olduğunu onaylamıştır.

Özellikler

Makale numarası: 886423 - Last Review: 5 Aralık 2007 Çarşamba - Gözden geçirme: 1.7
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows Media Player 9 Series
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbtshoot kbfix kbqfe kbhotfixserver KB886423 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:886423

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com